Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Falownik Mitsubishi FR-Z024-1,5kW

drakos 11 Jul 2005 21:01 2228 2
    drakos
    Level 12  
    Witam
    Mam problem z tym falownikiem po podaniu napiecia sterowania swieci dioda alarm i silnik nie startuje jak ktos wie cos na temat tego falownika to prosze o kontakt Pozdrawiam
    classic
    Level 11  
    Miałem kiedys problem z podobnym zdaje sie FR-Z020 i przyczyna byl przepalony rezystor 20 Watowy o wartosci kilku ohmow. Musisz tez pamietac, ze (sprawdzenie silnika, czy na wszystkich uzwojeniach od kazdej fazy ma taka sama rezystancje i czy nie ma przebicia na obudowe ) to oprocz tego podlaczyc trzeba oprocz napiecia zasilajacego falownik sygnaly sterujace : czyli start , potencjometr regulujacy obroty reset. Dokladnie nie pamietam juz , ale tak mniej wiecej wygladala naprawa w moim przypadku: podmienilem rezystor i wwszystko poszlo . Mam nadzieje , ze falownik tak bardzo sie nie rozni i moje wskazowki na cos sie przydadza
    drakos
    Level 12  
    sprawa silnika to napewno odpada ze wzgledu na to ze falownik pracowal w maszynie po czym przestal dzialac i po zalozeniu innego wszystko jest ok a ten uszkodzony spawdzalem na kilku innych silnikach i objawy sa te same, ale z tym rezystorem to bede musial sprawdzic moze faktycznie