Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Mitsubishi FR-Z024-1,5kW

11 Lip 2005 21:01 2132 2
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem z tym falownikiem po podaniu napiecia sterowania swieci dioda alarm i silnik nie startuje jak ktos wie cos na temat tego falownika to prosze o kontakt Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Miałem kiedys problem z podobnym zdaje sie FR-Z020 i przyczyna byl przepalony rezystor 20 Watowy o wartosci kilku ohmow. Musisz tez pamietac, ze (sprawdzenie silnika, czy na wszystkich uzwojeniach od kazdej fazy ma taka sama rezystancje i czy nie ma przebicia na obudowe ) to oprocz tego podlaczyc trzeba oprocz napiecia zasilajacego falownik sygnaly sterujace : czyli start , potencjometr regulujacy obroty reset. Dokladnie nie pamietam juz , ale tak mniej wiecej wygladala naprawa w moim przypadku: podmienilem rezystor i wwszystko poszlo . Mam nadzieje , ze falownik tak bardzo sie nie rozni i moje wskazowki na cos sie przydadza
  • Poziom 12  
    sprawa silnika to napewno odpada ze wzgledu na to ze falownik pracowal w maszynie po czym przestal dzialac i po zalozeniu innego wszystko jest ok a ten uszkodzony spawdzalem na kilku innych silnikach i objawy sa te same, ale z tym rezystorem to bede musial sprawdzic moze faktycznie