Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat CO CWU kolektor piec kominek Układ Zamknięty

Ptasio1982 02 Nov 2016 21:53 1170 1
    Ptasio1982
    Level 10  
    Schemat górny który załączyłem przedstawia połączenie kominka oraz pieca elektrycznego dla CO i CWU. Prosiłbym o sprawdzenie poprawności schematu i ewentualne sugestie zmian.
    Nurtujące mnie 1 pytanie - Czy przy obecnym schemacie piec elektryczny będzie niepotrzebnie grzał bufor gdy zaprzestanę korzysta z kominka ??

Prosiłbym również o pomoc w przerobieniu Schematu górnego:
    Schemat przedstawia połączenie Kominka- sterowany za pomocą sterownika obsługującego 3 pompy 1)obiegowa z kominka do bufora 2)bufor do CWU 3) bufor do CO. Sterownik wyłącza pracę piecyka elektrycznego podczas swojego działania.
    Piec elektryczny ze sterowaniem pogodowym obsługuje zawór trójdrożny ZTD dzięki czemu podgrzewa CWU lub CO dodatkowo ma możliwość sterowania dodatkową pompą czego jeszcze nie wykorzystałem w swoim schemacie - schemat górny i tu proszę o pomoc

Dodatkową pompę- na schemacie dolnym - chciałbym wykorzystać do ładowania bufora w określonym czasie. Mianowicie chciałbym za pomocą tej pompy i czujnika sterować gromadzeniem ciepła poprzez piec elektryczny w nocnej taryfie czyli o połowę taniej a wykorzystywać tą energię w dzień. Sterownik pozwala mi nadać czas w jakim by działała pompa natomiast nie wiem w jaki sposób wykorzystać tę pompę aby instalacja działała prawidłowo :(
    Schemat CO CWU kolektor piec kominek Układ Zamknięty
    Ptasio1982
    Level 10  
    Widzę że nikt nie pomoże temat do zamknięcia :)