Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom UHD 88 - podłączenie z Funboxem przez wifi

Grzesznik 10 Lis 2016 12:18 1158 6
  • #1 10 Lis 2016 12:18
    Grzesznik
    Poziom 10  

Cześć.
    Przekopałem trochę archiwalnych postów ale dokładnie tej informacji, której potrzebuję to nie znalazłem.
    Otóż podłączam Sagemcom UHD 88 do telewizora a potem standardowo przewodem z Funboxem (sygnał telewizyjny mam z satelity). Wszystko jest ok. Problem w tym, że telewizor teraz mam w innym pokoju a funbox w innym (przez ścianę). Pytania moje brzmią:
    1. Czy przy podłączeniu dekodera do satelity musi on być jednocześnie podłączony z funboxem (przypuszczam, że tak bo jak odepnę kabel od funboxa to nie mam np. programu dnia w dekoderze)?
    2. Jeśli tak, to czy mogą się one połączyć po wifi?
    Nie chciałbym po prostu wiercić dziur w ścianie.
    Mam nadzieje, że nie zamąciłem za bardzo.
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 10 Lis 2016 13:00
    andpol 33
    Poziom 33  

UHD 88 nie ma wbudowanego wifi. Musiałby być jakiś zewnętrzny adapter.

0
  • #3 10 Lis 2016 16:18
    Grzesznik
    Poziom 10  

W takim razie prośba - jak to najprościej spiąć. Co konkretnie musiałbym kupić. Słyszałem o czymś takim co się nazywa liveplug.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lis 2016 19:59
    andpol 33
    Poziom 33  

Liveplug to dobre rozwiązanie. Trzeba zwrócić tylko uwagę na to, że większość z nich działa tylko na tej samej fazie.

0
  • #5 10 Lis 2016 23:27
    Grzesznik
    Poziom 10  

Podrążę jeszcze temat póki mogę:) W tej chwili funbox jest odłączony, jako router służy TP Link TD-W8968.
    Kolejne pytania to:
    1. Czy tp link i funbox bogą być sprzężone po wifi (tzn. tp link wysyła sygnał, funbox w drugim pokoju podłączony do dekodera przechwytuje go i jest ok)?
    2. Czy jest jakieś urządzenie a la liveplug, które współpracowałoby z tp linkiem, a które mógłbym podłączyć do dekodera (ten liveplug wcale nie tani)?

0
  • Pomocny post
    #6 11 Lis 2016 09:46
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Grzesznik napisał:
    1. Czy tp link i funbox bogą być sprzężone po wifi (tzn. tp link wysyła sygnał, funbox w drugim pokoju podłączony do dekodera przechwytuje go i jest ok)?

Bezprzewodowo nie ma takiej możliwości.

Grzesznik napisał:
    2. Czy jest jakieś urządzenie a la liveplug, które współpracowałoby z tp linkiem, a które mógłbym podłączyć do dekodera (ten liveplug wcale nie tani)?

Coś z serii WR702 czy WR802 od TP-linka skonfigurowane jako Bridge - Link - lub tak jak było sugerowane wcześniej transmitery PLC w gniazdka 230V.

0
  • #7 11 Lis 2016 10:43
    Grzesznik
    Poziom 10  

Dziękuję bardzo zatem za podpowiedzi. Nie ma to jak forum. Będę walczył z połączeniem.
    Zamykam temat.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo