Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jednoczesne ładowanie urządzenia mobilnego oraz zasilanie przez OTG klawiatury

gulashos 12 Nov 2016 10:24 6120 10
    gulashos
    Level 10  
    Cześć. Mam problem z jednym rozwiązaniem:

Do Galaxy Tab A potrzebuje podłączyć 2 urządzenia emulujące klawiaturę (czytnik NFC oraz czytnik kodów kreskowych).

Chciałbym stworzyć taki układ, aby można było podłączyć tablet do ładowania w trakcie trybu OTG (czyli aby można było go ładować) jednak zależy mi aby samo urządzenie dało napięcie urządzeniom podłączonym. Czyli tym dwóm "klawiaturom".

Znalazłem takie rozwiązanie na forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3075563.html
    pytanie tylko czy po odłączeniu napięcia z tabletu sam tablet będzie wstanie jednocześnie zasilić.

Mam zakupione coś takiego:
    https://www.morele.net/hub-usb-unitek-y-3046a-hub-otg-4x-usb-3-0-641363/

i działa jak na razie sprawnie pytanie czy jak dołożę do tego tą przejściówkę:
    http://prntscr.com/d69smp

to czy uda się osiągnąć efekt jednoczesnego ładowania tabletu oraz po odłączeniu ładowania czy nadal będzie napięcie przez OTG?
    User removed account
    Level 1  
    Vojthas95
    Level 2  
    Kraniec_Internetów wrote:
    Witaj. Kiedyś też miałem ten problem, ale przy telefonie. Obecnie korzystam z adaptera microusb męskie -> usb damskie (ważne! Bez przetwornicy podnoszącej napięcie) i najtańszego huba usb z internetu. Podłączam tam zewnętrzną kartę dźwiękową i klawiaturę, a jeżeli podłączę do tego powerbank mogę użyć jeszcze dysku przenośnego.
    Dlatego nie potrzebny mi laptop ;)
    Podsumowując, zadziała.

Witam, stworzyłem podobny układ - microUSB->USB 2.0->hub->ładowarka+klawiatura bezprzewodowa. Klawiatura działa, ale ładowarka nie ładuje. Czy trzeba coś zmienić w ustawieniach? Telefon Samsung Galaxy J7 po ostatniej aktualizacji Androida do Pie 9.0.
    User removed account
    Level 1  
    Vojthas95
    Level 2  
    Czyli, mówiąc językiem prostackim, może być tak, że hub zżera za dużo amperów, aby przeszła przez niego ładowarka lub powerbank?
    User removed account
    Level 1  
    Vojthas95
    Level 2  
    A powerbankiem działa (coś o nim pisałeś trzy lata temu)?
    User removed account
    Level 1  
    Vojthas95
    Level 2  
    No dobra, to mi się lekko koncepcja posypała i to już po zakupie huba, ale przydać się przyda. Dzięki za informacje!
    gradek83
    Level 42  
    Z tymi tabletami czy tam telefonami z OTG różnie bywa. Jeśli tablet ma tylko gniazdo USB to przez jego gniazdo możesz połączyć tablet pod ładowarkę lub pod USB w PC i laptop czy tam telefon smartfon jest wykrywany w w PC jako urządzenie magazynujące lub w zależności jakie funkcje się wybierze. Natomiast jeśli do tabletu chcemy podpiąć PRZEZ KABEL OTG podzespoły typu myszka klawiatura pendrive itp to zasilanie z tabletu czy tam telefonu zasila nam te urządzenia peryferyjne lecz w tym czasie ładowanie baterii w urządzeniu nie odbywa się. Oczywiście są tablety posiadające osobne gniazdo OTG osobne gniazdo USB i dodatkowo gniazdo zasilania. Jedyna opcja to posiadanie tabletu z wcześniej wspomnianymi gniazdami albo taki który obsługuje MHL ja np mając telefon Samsung galaxy S4 po dokupieniu sprzętu typu UNITEK Y-2165 mam możliwość i ładowania i korzystania z opcji OTG oraz MHL.
    Vojthas95 wrote:
    Samsung Galaxy J7

Twój niszowy telefon nie wspiera technologi MHL czyli Albo ładowanie albo OTG.
    RoobONtour
    Level 2  
    kablem MHL masz możliwość podłączenia 2 urządzeń albo OTG z hubem usb