Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jednoczesne ładowanie urządzenia mobilnego oraz zasilanie przez OTG klawiatury

12 Lis 2016 10:24 3120 10
  • Poziom 9  
    Cześć. Mam problem z jednym rozwiązaniem:

Do Galaxy Tab A potrzebuje podłączyć 2 urządzenia emulujące klawiaturę (czytnik NFC oraz czytnik kodów kreskowych).

Chciałbym stworzyć taki układ, aby można było podłączyć tablet do ładowania w trakcie trybu OTG (czyli aby można było go ładować) jednak zależy mi aby samo urządzenie dało napięcie urządzeniom podłączonym. Czyli tym dwóm "klawiaturom".

Znalazłem takie rozwiązanie na forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3075563.html
    pytanie tylko czy po odłączeniu napięcia z tabletu sam tablet będzie wstanie jednocześnie zasilić.

Mam zakupione coś takiego:
    https://www.morele.net/hub-usb-unitek-y-3046a-hub-otg-4x-usb-3-0-641363/

i działa jak na razie sprawnie pytanie czy jak dołożę do tego tą przejściówkę:
    http://prntscr.com/d69smp

to czy uda się osiągnąć efekt jednoczesnego ładowania tabletu oraz po odłączeniu ładowania czy nadal będzie napięcie przez OTG?
  • Switche POE
  • Poziom 42  
    Witaj. Kiedyś też miałem ten problem, ale przy telefonie. Obecnie korzystam z adaptera microusb męskie -> usb damskie (ważne! Bez przetwornicy podnoszącej napięcie) i najtańszego huba usb z internetu. Podłączam tam zewnętrzną kartę dźwiękową i klawiaturę, a jeżeli podłączę do tego powerbank mogę użyć jeszcze dysku przenośnego.
    Dlatego nie potrzebny mi laptop ;)
    Podsumowując, zadziała.
  • Switche POE
  • Poziom 2  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Witaj. Kiedyś też miałem ten problem, ale przy telefonie. Obecnie korzystam z adaptera microusb męskie -> usb damskie (ważne! Bez przetwornicy podnoszącej napięcie) i najtańszego huba usb z internetu. Podłączam tam zewnętrzną kartę dźwiękową i klawiaturę, a jeżeli podłączę do tego powerbank mogę użyć jeszcze dysku przenośnego.
    Dlatego nie potrzebny mi laptop ;)
    Podsumowując, zadziała.

Witam, stworzyłem podobny układ - microUSB->USB 2.0->hub->ładowarka+klawiatura bezprzewodowa. Klawiatura działa, ale ładowarka nie ładuje. Czy trzeba coś zmienić w ustawieniach? Telefon Samsung Galaxy J7 po ostatniej aktualizacji Androida do Pie 9.0.
  • Poziom 42  
    O kurcze, 3 lata temu :)
    Sprawdź jakie napięcie masz na wyjściu telefonu.
    Mysz działa bo potrzebuje małego prądu, tak samo klawiatura, jakaś kamera internetowa. Ale ładowarka potrzebuje już co najmniej 1A a tyle telefon nie jest w stanie dostarczyć.
  • Poziom 2  
    Czyli, mówiąc językiem prostackim, może być tak, że hub zżera za dużo amperów, aby przeszła przez niego ładowarka lub powerbank?
  • Poziom 42  
    Poczekaj, chcesz ładowarką ładować telefon i mieć podłączoną klawiaturę do telefonu? Tak się nie da. Tzn na niektóre telefony istnieją modowane kernele ale trzeba mocno grzebać w telefonie. Normalnie takie coś nie zadziała.
  • Poziom 2  
    A powerbankiem działa (coś o nim pisałeś trzy lata temu)?
  • Poziom 42  
    Też nie. Są kable z wtyczką mikrousb, gniazdem mikrousb i gniazdem USB, ale dodatkowe gniazdo jest tylko do zasilania peryferiów jak np dysk twardy którego telefon bez zasilania nie ruszy.
  • Poziom 2  
    No dobra, to mi się lekko koncepcja posypała i to już po zakupie huba, ale przydać się przyda. Dzięki za informacje!
  • Poziom 38  
    Z tymi tabletami czy tam telefonami z OTG różnie bywa. Jeśli tablet ma tylko gniazdo USB to przez jego gniazdo możesz połączyć tablet pod ładowarkę lub pod USB w PC i laptop czy tam telefon smartfon jest wykrywany w w PC jako urządzenie magazynujące lub w zależności jakie funkcje się wybierze. Natomiast jeśli do tabletu chcemy podpiąć PRZEZ KABEL OTG podzespoły typu myszka klawiatura pendrive itp to zasilanie z tabletu czy tam telefonu zasila nam te urządzenia peryferyjne lecz w tym czasie ładowanie baterii w urządzeniu nie odbywa się. Oczywiście są tablety posiadające osobne gniazdo OTG osobne gniazdo USB i dodatkowo gniazdo zasilania. Jedyna opcja to posiadanie tabletu z wcześniej wspomnianymi gniazdami albo taki który obsługuje MHL ja np mając telefon Samsung galaxy S4 po dokupieniu sprzętu typu UNITEK Y-2165 mam możliwość i ładowania i korzystania z opcji OTG oraz MHL.
    Vojthas95 napisał:
    Samsung Galaxy J7

Twój niszowy telefon nie wspiera technologi MHL czyli Albo ładowanie albo OTG.
  • Poziom 2  
    kablem MHL masz możliwość podłączenia 2 urządzeń albo OTG z hubem usb