logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Indesit WISL85-migają wszystkie diody na panelu-(brak identyfikacji kodu).

articus2004 14 Lis 2016 18:41 11217 5
REKLAMA
  • #1 16061446
    articus2004
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 5
    Witam.
    Posiadam pralkę Indesit WISL85. Od jakiegoś czasu zaczynają migać diody jak na załączonym zdjęciu. Dzieje się tak jak podłączę pralkę do zasilania i nic nie mozna zrobić.
    Proszę o pomoc w identyfikacji kodu błędu i przyczyny awarii.
    PS.
    Dostałem się do płytki na dole - załacznik.
    Załączniki:
    • Indesit WISL85-migają wszystkie diody na panelu-(brak identyfikacji kodu). plytka 3.jpg (201.73 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Indesit WISL85-migają wszystkie diody na panelu-(brak identyfikacji kodu). plytka 2.jpg (195.22 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Indesit WISL85-migają wszystkie diody na panelu-(brak identyfikacji kodu). plytka 1.jpg (230.9 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Indesit WISL85-migają wszystkie diody na panelu-(brak identyfikacji kodu). WISL85 blad diody.jpg (131.78 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 16061646
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD
    Posty: 2046
    Pomógł: 341
    Ocena: 1168
    Wymień elektrolity z pierwszego zdjęcia i powinno ustąpić. W sumie spuchnięte tylko 2, ale jak już masz moduł na wierzchu to nie warto oszczędzać tych kilku zł.
  • REKLAMA
  • #3 16061702
    articus2004
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 5
    Mówimy o tych czterech sztukach kondensatorów elektrolitycznych.
    Załączniki:
    • Indesit WISL85-migają wszystkie diody na panelu-(brak identyfikacji kodu). plytka 3 b.jpg (202.58 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #4 16061999
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD
    Posty: 2046
    Pomógł: 341
    Ocena: 1168
    articus2004 napisał:
    Mówimy o tych czterech sztukach kondensatorów elektrolitycznych.

    Dokładnie, być może zbyt ogólnie je nazwałem. Kondensatory elektrolityczne powinny mieć taką samą pojemność (µF) i napięcie pracy równe lub wyższe od podanego na starych kondensatorach elektrolitycznych.
  • REKLAMA
  • #5 16062164
    articus2004
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 5
    dzięki za podpowiedź. Jutro spróbuje kupić.
  • #6 16063672
    articus2004
    Poziom 10  
    Posty: 8
    Ocena: 5
    W mojej pralce Indesit WISL85 zastosowane były oryginalnie kondensatory elektrolityczne: 470µF/10V; 680µF/10V; 22µF/400V oraz 100µF/25V.
    Znalazłem kondensatory elektrolityczne o lekko podwyższonych parametrach. Wymieniłem i pralka działa jak nowa i zobaczymy jak długo.
    Temat uważam za zamknięty.
    Dziękuję bardzo za pomoc.
REKLAMA