Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nec VE281X - halasuje i sie wylacza

15 Lis 2016 08:52 1362 2
 • Poziom 8  
  Witam kolegów. Czy ktoś doradzi w sprawie projektora Nec VE281X? Objawy: pracuje około 10 minut, po czym traci kolory i hałasuje, jakby "color wheel" wchodził na bardzo wysokie obroty. Słychać w tym samym czasie, jakby się to o coś obcierało. Po ok. 3 min. takiej pracy, projektor się wyłącza i miga 6 razy lampa+status i 2 razy lampa. Projektor jest rozmontowywany i czyszczony z kurzu wewnątrz, dokładnie co 6 miesięcy, ponieważ jest intensywnie użytkowany. Lampa ma ok. 1500h. Czekam na sugestie. Czy jest gdzieś dostępna lista kodów błędów, które wyświetlają się na kontrolkach? Czy może "color wheel" jest już na wykończeniu i to należy wymienić?
 • Poziom 10  
  Witam
  Dokładnie ten sam model tylko, że objawy inaczej były chodził 5 minut po czym hałas zanik obrazu i mruganie kontrolek jak w opisie powyżej.
  Wyczyszczony cały i nic nie pomagało Nec VE281X - halasuje i sie wylaczaNec VE281X - halasuje i sie wylaczaNec VE281X - halasuje i sie wylacza ale odkryłem odkręcamy jak na rysunku jedną śrubkę od - color wheel a tam "osad jak osmolona lampa". Jest tam czujnik odczytujący obroty silniczka po wyczyszczeniu czujnika (CLEANSER IPA) i obudowy silniczka złożyłem wszystko i dział rewelacyjnie.
 • Poziom 22  
  Wyjmij koło i zobaczysz przyczynę.