Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy s5 oryginał czy podróbka?

17 Lis 2016 08:51 1278 15
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Trudno powiedzieć, daj jeszcze zdjęcie tyłu tylko zdejmij klapkę i wyjmij baterię (zamaż sam IMEI). Możesz go uruchomić czy nie? Na pierwszy rzut oka wygląda jak oryginał bo chyba ma sensor tętna. Niektóre podróbki wyglądają jak oryginał, dopiero wewnątrz wychodzi co i jak, widać po wyświetlaczu, aparacie i braku skanera odcisków.
  • Uczeń
    Zaraz napiszę do sprzedawcy o więcej zdjęć, bo wolę się tutaj upewnić niż marnować czas na kilometry.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Tutaj widać jakiegoś klona http://www.gizchina.com/2014/05/18/hands-on-goophone-s5-android-kitkat/
    Na pierwszy rzut oka brak uszczelki na pokrywie baterii, ale mogą być i takie które mają uszczelkę. Zapytaj też o androida, S5 ma już 6.0 chociaż w podróbce Android 4.4 też może się identyfikować jako 6.0 ... Zrzuty z CPU-Z też mogłyby wiele wyjaśnić.
  • Uczeń
    Sprzedawca odpisał że kupiony na pewno w salonie, ręczy własną osobą :)
  • Użytkownik obserwowany
    Technik.Informatyk napisał:
    Sprzedawca odpisał że kupiony na pewno w salonie, ręczy własną osobą :)

No to rzeczywiście dowód niepodważany...
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Oglądnij sobie ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=hpTy-FU2K0g

Jak nie chce Ci się oglądać całego to przynajmniej przewiń sobie do 1.52 (chodzi mi o pulsometr; beka jak nie wiem co ;))

A poza tym niemniej ciekawe jest to, że wstępnie czy to jest podróbka możesz ocenić także po pudełku. Przewiń filmik do 3.33

A i krótka piłka. Możesz zapytać sprzedawcę czy ten jego Galaxy S5 ma radio. Podróbka ma radio natomiast oryginalny Galaxy S5 nie posiada zainstalowanego radia (chodzi mi o aplikację). Sprzedawca zawsze może kłamać ale jak powie, że ma radio to wiadomo, że podróbka.

Zdjęcia wyglądają mi na podejrzane. Zapewne znalazłeś to na olx. Czy sprzedawca podał do kontaktu tylko e-mail i czy założył niedawno konto? Jeśli tak to na 90% jestem pewny, że to oszust.
  • Uczeń
    Tak telefon z olx, konto sprzedawcy założone prawie dwa lata temu, pewnie dopiero jak po niego pojadę to na miejscu przekonam się czy 100% oryginalny, cena trochę podejrzana ale widać, że troszkę przetarty i coś z zaślepką a poza tym słabsza bateria.
  • Poziom 13  
    Jeśli twierdzi że kupiony w salonie poproś o zdjęcia pudełka , telefonu bez aku z widocznym nr. imei i dowodem zakupu.Będziesz miał pełny obraz tego czy to org.
  • Poziom 39  
    Tak z ciekawości jeszcze zapytam w jakiej cenie jest ten telefon?
  • Uczeń
    640zł ...........
  • Poziom 27  
    Jak dla mnie gruby wał. Odbiór osobisty pewnie na parkingu przed biedronką :). Co bym zrobił spisał dane sprzedającego z dowodu a wcześniej na telefonie zainstalował z pendriva (s5 ma otg) aplikacje phone info żeby sprawdzić czy to orginał.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    siudziu napisał:
    Jak dla mnie gruby wał.

Nie byłbym tego taki pewnien.

Nie wiem jaki jest stan ale w ładnym stanie Galaxy s5 jest wart jakieś 700 zł. 640 zł to dobra cena, w taką jeszcze mogę uwierzyć. A jak osobiście to wchodzisz w ustawienia, dalej informacje o telefonie i masz numer IMEI
    Wpisujesz go tutaj:
    http://www.imei.info
    Jak imei nie poprawny to znaczy, że podróbka. No i jak wpiszesz IMEI to jeszcze pokażą Ci się dane o telefonie. Podstawowa, zwykła wersja Galaxy S5 (i według mnie najlepsza) to SM-G900F.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Yellowstone2012 napisał:
    siudziu napisał:
    Co bym zrobił spisał dane sprzedającego z dowodu

Uważaj, żeby Cię śmiechem sprzedający nie zabił ;)

Nie no jasne kupic bez spisywania z dowodu a pozniej dowiedz sie ze tel byl wyludzony lub kradziony (mialem taki przypadek ze koles sprzedal mi caly tel nowy z pudelkiem i paragonem, jak sie okazalo pare miesiecy pozniej ukradziony prosto spod salonu razem z torba z plusa, naszczescie mialem umowe). Pozatym 640 to nie taka dziwna cena jak za s5. Sam w sklepie sprzedaje niewiele drozej.
  • Uczeń
    PESEL też spisywać? :)