Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SD6P1B - nie wyłącza się i nie zmywa

20 Lis 2016 20:45 2382 4
 • Poziom 4  
  Witam!
  Zmywarkę Bosch SD6P1B po czyszczeniu detergentami nie da się wyłączyć wyłącznikiem. Świeci się cały czas wyświetlacz, reset "startem" też nic nie daje, nie daje też nic wyjęcie wtyczki z gniazda. Na wyświetlaczu nie pojawia się też żaden kod błędu. Ponowne uruchomienie obojętnie jakiego programu powoduje pracę zmywarki około 1 minuty, po czym zmywarka sygnalizuje koniec cyklu i miga wyświetlacz. Podczas tego czyszczenia spod zmywarki wypłynęło trochę wody.
  Czy ktoś może wie jaki jest sposób naprawienia takiej usterki.
  Pozdrawiam Piotrqff
 • Specjalista AGD
  piotrqff napisał:
  nie daje też nic wyjęcie wtyczki z gniazda.

  Normalnie cud! Perpetuum mobile :)
 • Specjalista AGD
  Sprawdź czy styki wyłącznika głównego jakoś się nie zawiesiły w dziwnej pozycji.

  Kolejne to rozkręć część obudowy i zobacz czy skądś nie kapie. Jeśli kapie to czujnik pływakowy daje cynk do modułu sterującego i ten automatycznie kończy pracę zmywarki w celu ochrony przed zalanie pomieszczenie
 • Poziom 8  
  A masz może aqua stop, słychać prace pompy ? Może jakiś błąd w oprogramowaniu resetowałeś do ustawień fabrycznych czy tylko przyciskiem "reset" ?
 • Poziom 4  
  Witam ponownie i dziękuję za przedstawione rozwiązania problemu.
  Przemyślałem problem i po odłączeniu z instalacji... obróciłem zmywarkę do góry nogami. Odczekałem aż wycieknie z niej woda,postawiłem na nogi, ponownie podłączyłem i zmywarka zaczęła poprawnie działać! Pozdrawiam!