Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer MW3060E płytka mikowa -

Axles 03 Gru 2016 08:39 1110 4
  • #1 03 Gru 2016 08:39
    Axles
    Poziom 14  

Dzień dobry, posiadam mikrofalówkę MW3060E w której nadpaliła się płytka mikowa, a po jej zdjęciu obudowa mikrofalówki też nadpalona.
    Zastanawiałem się nad serwisem, ale doczytałem na forum, że przeczyszczenie obudowy oraz nowa płytka powinny załatwić sprawę, jeśli tak by było to super. Jednak jedna osoba (poziom 28) napisała:

Cytat:
    Trzeba wykręcić magnetron i dokładnie obejrzeć jego głowicę oraz całą okolicę wokół owego magnetronu- czy nie ma nadpaleń, ubytków farby itp.

a tego bym się już raczej nie podjął. W razie potrzeby dorzucę zdjęcia.
    Edit: Nie jest to tak, że wymiana płytki nic nie da bo przypalona obudowa z której farba zeszła dalej będzie iskrzyła - to chyba goły metal, a metal w mikrofalówce powoduje iskrzenie?

0 4
  • Pomocny post
    #2 03 Gru 2016 09:15
    TM85
    Poziom 25  

Gdy jest nadpalona mika może być nadpalona antena magnetronu. U mnie w domu musiałem wymienić magnetron (dziura w antenie) i mikę, obudowę wyczyściłem i śmiga. A Ty myślisz, że polakierowanie zabezpiecza przed działaniem fal mikrofalowych? :D

0
  • #3 03 Gru 2016 10:58
    Axles
    Poziom 14  

To jaka tam magia działa, że obudowa to metal (chyba), a nie reaguje z falami? Jest nadpalona (zdjęcie) może dlatego, że szybko zareagowałem i nie przepaliło jak u innych nie wiem. Czyli wg. ciebie co robić, kupić za 10zł płytkę i sprawdzić samemu wpierw?
    Zelmer MW3060E płytka mikowa - Zelmer MW3060E płytka mikowa -
    Rozumiem, że nic nie stoi na przeszkodzie by taką płytkę kupić większą i dociąć?

0
  • #5 06 Gru 2016 16:34
    Axles
    Poziom 14  

Mika docięta, blacha wyczyszczona wszystko wydaje się działać, woda się gotuje.
    Dzięki za pomoc

0