Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 3 1.6d 2005 - rozladowujacy sie akumulator

gonsior1991 07 Gru 2016 23:15 279 6
  • #1 07 Gru 2016 23:15
    gonsior1991
    Poziom 3  

Witam.Mam problem z ciagle rozladowujacym sie akumulatorem.mialem zamontowany lokalizator gps od okolo pol roku i teraz od jakiegos miesiaca mam problemy z rozladowujacym sie co chwile aku.wyjalem gps calkiem,okazalo sie ze bateria w lokalizatorze byla cala napuchnieta(prawdopodbnie mroz albo wilgoc ja rozsadzila).po wyjeciu lokalizatora dalej jest to samo z akumulatorem.i gdy sie juz rozladuje akumulator nawet podczas jazdy to samochod wariuje,wspomaganie kierownicy sie blokuje,swiatla gasna,na desce rozdzielczej rowniez wszystko mruga,gasnie.czy mozliwe ze lokalizator gps zalatwil akumulator?a moze jest inna przyczyna ze samochod caly wariuje i nie laduje akumulatora?czy akumulator do wymiany?akumulator byl zakupiony we wrzesniu 2015.z gory dzieki wszystkim za odpowiedz.pozdrawiam

• #2 07 Gru 2016 23:30
    Mirek99
    Poziom 20  

Sprawdź napięcie ładowania w samochodzie. Po naładowaniu akumulatora sprawdź pobór prądu przy wyłączonej stacyjce. Jeżeli akumulator kupiony we wrześniu 2015 roku to jest jeszcze na gwarancji.

• #3 08 Gru 2016 14:12
    formoza
    Poziom 11  

Podłącz amperomierz szeregowo pod akumulator i sprawdż pobór prądu bez właczania odbiorników prądu i przekręcania kluczyka w pozycję zapłon.

• #4 10 Gru 2016 09:21
    gonsior1991
    Poziom 3  

dzieki za odpowiedzi.wlozylem nowy aku i dalej jest to samo..nie wiem co mam robic..pomozcie prosze.

Dodano po 2 [minuty]:

czy przyczyna moze byc lampka postojowa?bo jedna jest przepalona.?

• #5 10 Gru 2016 09:38
    andrzej20001
    Poziom 42  

gonsior1991 napisał:
    wlozylem nowy aku

Ale po co bez pomiarów??

• #6 10 Gru 2016 21:34
    kul50ja
    Poziom 1  

Witam. Aby sprawdzić, czy przyczyną rozładowywania się akumulatora nie są usterki instalacji samochodowej, należy po zdjęciu klemy z ujemnego bieguna akumulatora, muszą być wyłączone wszystkie odbiorniki prądu, włączyć pomiędzy nią i biegun amperomierz, ustawiony początkowo na największy zakres (10-20A). Następnie stopniowo obniżamy na niższe zakresy, obserwując jego wskazania.
    Jeżeli wykaże on najmniejszy przepływ prądu, będzie to dowodem na istnienie usterek w instalacji elektrycznej pojazdu.

• #7 11 Gru 2016 11:08
    formoza
    Poziom 11  

Przyczyną może być alternator lub rozrusznik,napisz więcej o objawach po jakim czasie nowy akumulator się rozładowuje czy sprawdzałeś pobór prądu amperomoerzem tak jak pisałem .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME