Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323f bj 1.6 16v benzyna - Rozładowany akumulator, wolne obroty.

13 Paź 2017 14:43 450 2
  • Poziom 29  
    Witam, niedawno na postoju rozładował mi się aku do 0 w przeciągu kilku godzin 3-4 godziny. Odpalił dopiero na popych, przy kablach nie było szans. No ok podladolalem aku odpałiłem kilkukrotnie w ciągu dnia i dziwnie odpala dłużej kręci i przez chwilę wskazówka leci na 0 potem wraca dzieje się to także gdy np. włączam klimę na postoju, czy też przy hamowania do 0. Nie gaśnie ale obroty spadają. Założyłem nowe aku i to samo boje się , że i ono przez to wysiądzie.Tak jakby przy odpalaniu potrzebowała dużo więcej prądu aby przekręcić niż wcześniej. Przez ostatnie lata 5-6 lat paliła od strzała, nigdy nie miałem takiego auta żeby tak odpalało bez problemu, czy to w zimie czy lecie. Ze względu na to że aku stare to go wymieniłem, ale wg mnie to nie to. W poniedziałek prowadzę do mechanika niech sprawdza. Chciałem sie zapytać czy miał ktoś podobny przypadek i będzie wiedział co to jest, że tak aku rozwaliło mi. Poza tym co opisałem nic innego nie zauważyłem.
    Dziek i za wskazówki, pozdrawiam.
    Ps. Ładowanie jest dobre 14.5 V około.
  • Poziom 33  
    Sprawdź pobór prądu na zamkniętym samochodzie. Coś może ciągnąć prąd
  • Poziom 29  
    Przy wyjętym kluczyku ze stacyjki pobór prądu wacha się od 10 do 15 mA. Chyba nie jest zbyt duży. Przy odpalaniu i na zapłonie nie próbowałem nie mam czym pomierzyć.
    Dodam filmik może, chociaż pewnie nic nie wniesie:

Mi się wydaje ,że to jakiś czujnik przepustnicy czy coś, bo tak jakby dusi ją za bardzo ? Ale czy to to rozładowało akumulator. I śmierdzi tak jakby bardziej benzyną jak się wyjdzie z samochodu .