Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie licznika - Uszkodzony licznik-oskarzenie o nielagalny pobór prądu

13 Gru 2016 16:25 1134 3
 • Poziom 1  
  Sytuacja wygląda tak. Mieliśmy wymieniany licznik i elektryk stwierdził że przy tym starym było coś robione, jakaś rysa czy coś i na podstawie tego wysunęli oskarżenie o nielegalny pobór prądu. Nie mamy pojęcia skąd się to wzięło, dom był niezamieszkany od ok 20 lat i niezbyt dobrze "zamknięty", nie było okien na strychu a drzwi były stare. Bynajmniej zrobili ekspertyzę która wyszła prawidłowo ale sprawa nadal się toczy. Czy mogą tylko na podstawie tego że licznik jest uszkodzony oskarżać o nielegalny pobór prądu mimo że ekspertyza wyszła prawidłowo? Kara wynosi ponad 2000 zł i jest chyba wystawiona za nielegalny pobór prądu, może jest jakieś prawo czy coś, może powinniśmy tylko zapłacić jakaś kare za uszkodzony licznik. Naprawdę się nie znam.

  Poprawiłem tekst.
  Moderator Krzysztof Reszka.
 • Moderator - Elektryka
  Ashaa napisał:
  Czy mogą tylko na podstawie tego że licznik jest uszkodzony oskarżać o nielegalny pobór prądu mimo że ekspertyza wyszła prawidłowo?

  Zeskanuj ową ekspertyzę (dane osobowe zasłoń) i zamieść na forum.
  Napisano tam, że licznik działał prawidłowo, czy wynik ekspertyzy jest pozytywny ?
 • Poziom 28  
  Jeżeli plomby legalizacyjne i na tabliczce zaciskowej licznika są nienaruszone (to samo dotyczy plomb zabezpieczenia przedlicznikowego w lokalu, o ile takie występują) i nie stwierdzono przy tym jakiegokolwiek ,,ominięcia" układu rozliczeniowo-pomiarowego, to nie ma mowy o nielegalnym poborze energii elektrycznej.
 • Poziom 35  
  Plomby to nie wszystko, istnieje wiele sposobów kradzieży bez naruszania plomb. Choćby magnes czy "na kliszę".