Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pompa C.O zamiast LFP Leszno 25 POr 40 A?

14 Gru 2016 12:58 3492 29
  • Poziom 30  
    Tak jak w temacie jaka pompa C.O zamiast LFP Leszno 25 POr 40 A? Szukam takiej która spasuje do starego kołnierza.
  • Poziom 27  
    Dlaczego nie zastosować takiej samej ? czyli LFP Leszno 25 POr 40 A ? Posiadam LFP 25POr60 jako pompa CO ( piec węglowy + sterownik PŁOMYK ) . Na ok 100 m2 daje radę . Grzejniki na poziomie pieca .
  • Poziom 30  
    Bo nigdzie nie widzę takiej samej :-(.
    Może być podobna ale aby spasowała do mojego korpusu to znaczy po wykręceniu tych 4 śrub imbusowych.
  • Poziom 30  
    Pompa z 2 linku byłaby w sam raz lecz nie wiem czy spasuje do mojego korpusu.
  • Poziom 27  
    Bardzo prosta sprawa . Telefon i prośba o wymiary (numer podany na stronie )
  • Poziom 30  
    Dziękuję wygląda na to że spasuje...
    Moja coś zaczyna wariować to znaczy nie wiem czy pompa tak podejrzewam. Gdy temperatura osiągnie 60 stopni to pompa tak jakby przestała pompować, temperatura gwałtownie rośnie do 100 stopni i wywala wodę z zbiornika :-(.
  • Poziom 27  
    Może to nie jest wina pompy a sterownika ?
  • Poziom 30  
    Brak sterownika jak i również miarkownika.
    Z tego co pamiętam to w tamtym roku też tak mi się działo ale ustąpiło.
    Teraz po kilku grzaniach dziś nagle wzrosła mi temperatura do 100 stopni, pomyślałem że może za mocny ciąg więc wieczorem ponownie dolałem wody, odpowietrzyłem i rozpaliłem. Na piecu było 40 stopni więc pozamykałem wszystko a po 1h już miałem 80 stopni.
    Przypomniało mi się jak to było rok temu, podczas palenia wszystko ładnie pracowało do 50-60 stopni, grzejniki grzały a nagle jak tylko na termometrze przekroczyło 60 stopni to pompa zaczynała tak jakby piszczeć a temperatura rosła jak szalona.
    Pompa ma już dobre z 10 lat i podejrzewam pompę albo zawór różnicowy.
    Na chwile obecną pompę przełączyłem z 3 na 2 bieg i jak na razie wszystko grzeje na piecu jest 64 stopnie.
  • Poziom 39  
    sebaele22 napisał:
    Bo nigdzie nie widzę takiej samej :-(.
    Może być podobna ale aby spasowała do mojego korpusu to znaczy po wykręceniu tych 4 śrub imbusowych.

Odniosłem wrażenie, że chcesz wymieniać pompę wymieniąjąc tylko obudowę silnika , a resztę korpusu zostawić???
    Pompę odkręca się ze śrubunków nakręcanych na gwint na jej króćcach ( 6/4"-1"). Typowy rozmiar korpusu to 180mm i możesz tu zastosować praktycznie dowolną pompę w tym rozmiarze i wysokości podnoszenia 4m.
  • Poziom 27  
    Takie może małe pytanie : czy pompa CO posiada podłączony równolegle tzw. " zawór bezwładnościowy " ? Zawór ten powoduje "ominięcie" pompy CO w momencie " zadziałania " cyrkulacji "grawitacyjnej " . Powyżej pewnej temperatury pompka już nie jest potrzebna , a obieg wody następuje " grawitacyjnie " . Np. u mnie w okolicach 60 -70 st. C . Zawór umożliwia właśnie " ominięcie " pompki " i swobodny przepływ wody . Jako " nie fachowiec " proszę bardziej znających temat o poprawę i komentarz .
  • Poziom 30  
    andrzej lukaszewicz tak chciałbym wymienić samą pompę (silnik) a stary korpus zostawić.
    Jak widać na pompie są 4 śruby imbusowe i tylko je chciałbym odkręcić i w miejsce starej włożyć nową pompę bez wymiany całego korpusu wraz z kołnierzami.

scotch cała instalacja ma ponad 20 lat i czy ona działa grawitacyjnie czy nie nie mam pojęcia jest bypass z zaworem różnicowym itd.

Po zmianie biegu na 2 wszystko grzało dobrze aż do wygaśnięcia w piecu.
  • Poziom 27  
    Trochę bezsensu zostawić obudowę a wymieniać bebechy . Najprościej odkręcić jak napisał kolega andrzej lukaszewicz "Pompę odkręca się ze śrubunków nakręcanych na gwint na jej króćcach ( 6/4"-1"). " dodatkowo powinny być dwa zawory na dojściu do pompki i wyjściu , w celu bezproblemowej jej wymiany , bez spuszczania wody z całego obiegu ( przynajmniej tak jest u mnie :) )
  • Poziom 30  
    Nie ma śrubunków są kołnierze.
    To jest tylko korpus, a reszta znajduje się w części gdzie jest silnik.
  • Poziom 30  
    Pisałem do firmy która zajmuje się tymi pompami i dostałem taką odpowiedz:

"Pompa PCOw nie jest pompa do centralnego ogrzewania"

Więc jak mam to rozumieć?
  • Poziom 27  
    Tak jak Ci odpisali :D Pompa PCOw jet pompą cyrkulacyjną tzn. jest stosowana do obiegów ciepłej wody użytkowej. Ty musisz szukać pompy obiegowej.
  • Poziom 30  
    A czy to ma znaczenie czy do ciepłej wody użytkowej? I tak ciepła i tak ciepła, pompa pompą tak samo się kręci jak inne :-) więc nie rozumiem.
  • Poziom 30  
    Nikt nie pomoże?
  • Poziom 39  
    Weź sie sam do roboty i wymień tę pompę ( wraz z podejściami na właściwe+ zawory odcinające- jeśli ich nie ma) lub zatrudnij do tego fachowca. Nikt za Ciebie tego nie zrobi poprzez forum zwłaszcza...
  • Poziom 30  
    Tu nie chodzi o wymianę tylko o wybranie odpowiedniej pompy.
    Wszędzie tam gdzie znalazłem pompę PCOw pisze że pompa nadaje się również do C.O, a Leszczyńska firma twierdzi że nie.
  • Poziom 19  
    Według nowego unijnego prawa do CO jako pompy obiegowe mogą służyć jedynie elektroniczne z modulacją mocy tzw. AUTOADAPT.
    Dlatego każdy sprzedający zwykłą pompę tzw. tradycyjną nazywa pompą cyrkulacyjną do wody pitnej itd.
  • Poziom 30  
    Czyli zwykła pompa PCOw 25/40 będzie dobra jako obiegowa?
  • Poziom 2  
    W pompach obiegowych 25 jest to rozstaw przyłącza natomiast 40 to oznaczenie mocy.Obecnie nie produkowane są zwykłe pompy do CO tylko elektroniczne . Spokojnie mozesz użyć pompę PCO do układu grzewczego jak i rownież pompy do układow solarnych jak i cyrkulacyjną.Ta ostatnia cyrkulacyjna z reguły najdrosza poniewaz wykonana z materiałow ktore nie ulegaja korozji.
  • Poziom 30  
    25 czyli średnica rury? Pytałem już w wielu sklepach internetowych o PCOw 25/40 czy może być do c.o to jedni piszą tak a drudzy nie, zdania podzielone.
  • Poziom 2  
    25-średnica przyłączenia -
    40-wydajność " moc" słup podnoszenia 4m
    Spokojnie możesz użyć pompy do CO dobierz tylko parametry.Zbyt wiele fachowców w naszemu kraju :)Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Dzięki wielkie, jeszcze mam takie pytanie czym się różnią pompy o tym samym symbolu lecz z napisem solar?
  • Poziom 2  
    Są przewidziane na wyższą temperaturę pracy i tylko tyle.
  • Poziom 30  
    Rozumiem, a wie może ktoś jaki jest rozstaw między wyjściami w bypass? Chodzi mi o szerokość między trójnikami, może spasowałaby mi pompa z śrubunkami bez większej przeróbki.
  • Poziom 19  
    Widzę że czytać ze zrozumieniem to się tobie wogóle nie chce !!!
    Nabijasz tylko posty !!!
    Odpowiedź na wszystkie pytania masz w moim załączniku poście nr7 na stronie 1 i dalszych !!!
    Trzeba tylko poczytać i wyciągnąć wnioski.