Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Yaskawa DR2 08ACY9

26 Gru 2016 19:28 1041 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Potrzebuję pomocy w ustawieniu falownika jak w temacie. Problem polega na tym, że falownik nie reaguje na sygnały step/dir. Do napędu plotera cnc użyłem 3 zestawów Yaskawy - 2szt. 400W (oś X,Z) i 1szt.750W (oś Y). Po konfiguracji przez sigma win falowniki 04AC z programu mach3 ruszyły bez problemu, niestety 08AC nie chce pracować. Wtyczka osi Y kręci silnikami osi X i Z, więc to odpada. Kupiłem następny falownik żeby wyeliminować uszkodzenie, jednak na nowym sytuacja nie poprawiła się. Próbowałem różnych ustawień falownika, ale nic nie pomogło. Sam z tym problemem nie potrafię sobie poradzić, dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem. Do sterowania maszyną użyłem programu mach3 i sterownika firmy cs-lab model Csmio ip M. Do komunikacji z falownikami używam sigmawin. Piny które mam polutowane do falowników to 7,8,11,12,47,40,31,32. Silnik 08 normalnie pracuje w JOG, i gdy podepnę go do falownika 04AC.

• Poziom 38  
    Porównaj parametry z sąsiednimi serwonapędami odpowiadające za:
    - tryb sterowania (pozycja)
    - typ wejścia impulsowego oraz polaryzacja (PLS+DIR, FP+RP, zbocze narastające czy opadające)
    - przekładnia elektroniczna
    - krańcówki (wg. schematu piny 42, 43) lub blokada wejść krańcówek.
  • Poziom 9  
    Ustawienia falownika 08AC
    - Cn02 B Position control mode
    - Cn02 3,4,5 Sign+Pulse
    Polaryzacja
    Sterownik Step+ Falownik pin7
    Sterownik Step- Falownik pin8
    Sterownik Dir+ Falownik pin11
    Sterownik Dir - Falownik pin12
    Aktywne zbocze narastające Step+ (ze stanu "0" logicznego 0V, na "1" logiczną 5V)
    - przekładnia elektroniczna Cn-24 -4 i Cn25 -1 wg. instrukcji (enkoder 2048 i śruba skok 5mm)
    - krańcówki wyłączone Cn01 2,3 (robiłem też test podając 0V i nic nie pomogło)

Dodano po 38 [minuty]:

Zrobiłem porównanie komunikatów sygnałów wejściowych falownika 04AC z 08AC na włączonym programie mach3. Zauważyłem że w falowniku 08AC okienko Position Reference cały czas pokazuje "Not Input" pomimo ruchu kursorami osi, w falowniku 04 zmienia się na "Input" w momencie ruchu kursorami osi. Jednak reaguje na ruchy kursora osi w okienku Reference Pulse Sign zmienia się na "positive i negative". W okienku Position Error i Reference Pulse Counter cały czas jest wartość 0.
    Zdjęcie okien diagnostycznych 04AC