Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Padnięty software SHARP LC-40LE530E [V]

28 Dec 2016 17:51 3312 10
  • Level 8  
    Witam serdecznie!

Nie znalazłem nigdzie rozwiązania mojego problemu (albo nie potrafiłem znaleźć), dlatego zakładam nowego posta.

Brzmi on następująco:

Posiadam telewizor SHARP LC-40LE530E [V]. Podłączam wtyczkę do zasilania, włączam przycisk zasilania (taki duży, mechaniczny), miga czerwona kropka i przestaje migać, następnie wciskam klawisz dotykowy O/I w telewizorze/na pilocie, miga czerwona kropka, a następnie załącza się zielona i zostaje podświetlona matryca. Matryca jest podświetlona, ale niczego nie wyświetla, nie działają żadne funkcje zarówno jak i w klawiszach dotykowych telewizora jak i pilota. Klawisze dotykowe prawidłowo wydają dźwięk naciskania. Wyłączyć telewizor jestem w stanie tylko za pomocą klawisza mechanicznego lub wyciągnięcie z wtyczki - przycisk dotykowy O\I wydają dźwięki przy naciskaniu, lecz są martwe...

Standardowo całą procedura włączania wyglądała tak samo jak opisałem wyżej, z tym, że matryca wyświetlała jakikolwiek obraz/okienka itp. Wyłączania natomiast standardowo - za pomocą pilota lub klawisza dotykowego O\I i następnie mechanicznego.

Definitywnie jest to wina softu, ponieważ odwiedził mnie Pan ''złota rączka'', rozkręcił go do zera i powiedział, że na 100% jest to wina softu i nie posiada przy sobie ''odpowiedniej aparatury'' - cokolwiek to znaczy.

Moje pytanie brzmi następująco:

Czy istnieje jakaś możliwość zresetowania softu / wgrania go na pendrive i wklepania go z pendrive jakąś magiczną kombinacją klawiszy na pilocie/telewizorze?

Obstawiam, że problem polega na tym, że SHARP celowo wgrywa tak specjalnie czasowo zaprogramowany soft, żeby siadł i ja musiał wołać autoryzowanego serwisanta, który podłączy go do laptopa/pendrive'a i odpali program/plik firmowy... - być może przesadzam, ale każdy wie jakie są dzisiejsze cwaniackie realia elektroniki, szczególnie w branży samochodowej... Dodam także, że telewizor to prawie dziewica, włączana raz na jakiś czas...

Próbowałem tą metodą ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2464259.html ) na plikach, które dodaję jako załącznik (pochodzi ze strony: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2882513.html ), ale nic z tego - telewizor nie połączył się/nie wyczuł pendrive'a - albo ja coś robię nie tak... Dodatkowo zamieszczam tabliczkę specyfikacyjną z telewizora jako zdjęcie.

Padnięty software SHARP LC-40LE530E [V]

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam serdecznie!
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 36  
    ogorek22 wrote:
    odwiedził mnie Pan ''złota rączka'', rozkręcił go do zera

Czyli matrycę i listwy LED też zdemontował??
  • Level 8  
    Z tym "do zera" to lekko przesadziłem. Odkręcił tylko tylnią obudowę, żeby obejrzeć 4 "płytki" wewnątrz. Jedyne co zrobił to powyjmował i powsadzał przewody, których styki psiknął damskim dezodorantem i te 4 "płytki" ogrzał suszarką do włosów.

Może i mało profesjonalnie to wyglądało, ale jeżeli takie metody osiągają cel, to nie widzę nic złego (nie wiem, nie znam się), a tym bardziej nie chcę obrabiać nikomu tyłka w Internecie.
  • Level 36  
    ogorek22 wrote:
    i te 4 "płytki" ogrzał suszarką do włosów.

Obawiam się że wezwałeś fryzjera do naprawy TV :-)

ogorek22 wrote:
    ale jeżeli takie metody osiągają cel

Naprawdę myślisz że wystarczy suszarka do włosów aby naprawić TV? A głupi serwisant TV kupuje drogie multimetry oscyloskopy, programatory itp ....
  • Level 8  
    Czy myślę...? Nie wiem, nie jestem elektronikiem...

Ale przedstawię Panu pewną analogię... Żeby sprawdzić nieszczelność "rurek" płaszczowo-rurowego wymiennika ciepła w siłowni okrętowej, "rurki" smarowało się od biedy pianką do golenia, żeby zobaczyć gdzie robią się pęcherze... I robili to oficerowie mechanicy z kilkunastoletnim starzem i kilkunastotysięcznymi zarobkami. Może to trywialny przykład, ale uważam, że każda metoda jest dobra jeżeli może okazać się skuteczna i nie naraża sprzętu.

Ale zostawmy filozofię i zajmijmy się tematem sprawy.
  • Level 36  
    ogorek22 wrote:

Ale zostawmy filozofię i zajmijmy się tematem sprawy.

Cały czas zajmujemy się tematem, tu nie ma żadnego filozofowania, próbuję ustalić zakres szkód które mógł wyrządzić ten baran z suszarką, mam nadzieje że markową chociaż np Remington :-), no i te damskie perfumy jakby nie było tańszego i lepszego izopropanolu.
  • Level 8  
    Nie ma żadnych szkód, bo sprzęt działa tak samo.

Jeżeli nie ma Pan bardziej merytorycznych odpowiedzi to proszę powiedzieć, że najlepiej iść do serwisu i zamknąć tę gadaninę, bo stosuje Pan argumentum ad personam zamiast udzielić porady.

Nie potrzebuję odpowiedzi z cyklu "nie wiem, ale się wypowiem".
  • Level 11  
    Zmagałem się ostatnio z tym TV

SHARP LC-40LE530E
    MAIN-17MB61-3 v1
    U10-MX25L8005
    U13-MX25L1605
    PANEL-LTA400HF24

objaw: przewlekle pulsująca dioda na czerwono, telewizor nie aktualizował się z USB,
    Sprawdziłem napięcia zasilacza 17PW07-2 oraz MAIN-17MB61-3 v1 dodaje zdjęcia z pomiarów napięć,
    Pomiary wypadły pomyślnie więc podejrzenie ponownie padło na soft.
    Odczyt U13 (możesz to zrobić programatorem CH341A) wykazał iż jest czysty.
    U10 FLASH posiadał jakieś dane.
    Mając dostęp do SHARP LC-32LE530 skopiowałem zawartość obu kości z 32 calowego modelu opartego na tej samej płycie . Wsady kości w załączniku. Po zaprogramowaniu obu układów, telewizor zaktualizował się tym razem sam z USB. Jeśli ktoś potrzebuje załączam także Service manual and schematic diagram Vestel 17MB61. oraz schemat zasilacza 17PW07-2.
    Pozdrawiam
  • Level 5  
    Tu ne sais pas lire il y a 2 types de lot , le boot et le panel lot
  • Level 36  
    electrotogo wrote:
    Tu ne sais pas lire il y a 2 types de lot , le boot et le panel lot

i wszystko jasne :-)