logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wymiana wyświetlacza ZTE Blade A452

rafik54321 03 Sty 2017 17:11 6834 8
  • #1 16170146
    rafik54321
    Poziom 30  
    Posty: 1140
    Pomógł: 158
    Ocena: 284
    Witam. Mam problem z wymianą wyświetlacza (i dotyku jednocześnie) w ZTE Blade A452.
    Chodzi o to, że owy telefon ma niewymienialną baterię. I szczerze powiem że nie za bardzo wiem jak się za niego "zabrać". Normalnie człowiek by wyjął baterię, zdjął pokrywkę, odpiął tasiemki itp. Ale tu nie wiem jak "obejść" baterię, a nie chcę kombinować na ślepo. Udało mi się zdjąć pokrywkę telefonu. Zamieszczam zdjęcie. Mógłby mi ktoś doradzić jak go rozebrać? Czy jest to zbyt trudne? Wymieniałem już dotyk w Lumii 535 więc nie jestem kimś kto ma dwie lewe ręce :) . Wymiana wyświetlacza ZTE Blade A452
  • #2 16170463
    gsm-tech
    Poziom 23  
    Posty: 825
    Pomógł: 56
    Ocena: 43
    A co tu niezwykłego poza tym że bateria przyklejona do korpusu , trzeba ją po prostu odkleić ;)
  • #3 16170552
    rafik54321
    Poziom 30  
    Posty: 1140
    Pomógł: 158
    Ocena: 284
    Nie wiem. Wolę dopytać niż na siłę próbować demontować. Bo np coś wyrwę niepotrzebnie i będzie źle :/ .

    Co do odklejenia tej baterii. Odklejać osobno tą blaszkę z czarną nalepką czy lepiej odkleić blaszkę razem z baterią?
  • #4 16171284
    Szymek1989
    Poziom 10  
    Posty: 13
    Pomógł: 2
    Ocena: 2
    Blasze z bateria odklej,w takiej sytuacji mozesz delikatnie pomóc sobie IPA ,zeby zbytnio nie powyginac bateri i nie rwij na chama żeby bateri nie uszkodzić.
  • #5 16171690
    rafik54321
    Poziom 30  
    Posty: 1140
    Pomógł: 158
    Ocena: 284
    Tak właśnie raczej myślałem że z blaszką odklejać, ale IPA? Pierwsze słyszę, a google mi wyrzuca jakieś organizacje policyjne :D. Wyjaśnisz mi co to jest?
  • #7 16171832
    rafik54321
    Poziom 30  
    Posty: 1140
    Pomógł: 158
    Ocena: 284
    Ok, ktoś jeszcze ma jakieś wskazówki dla mnie na co uważać?
  • #9 16217220
    niqo
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 4
    Hej, akurat kilka dni temu stłukłem swój wyświetlacz (tak, ten sam model). Po raz pierwszy postanowiłem sam go wymienić, jest coś, o czym powinienem przy tym wiedzieć? Może jakaś krótka instrukcja/porada? Nie grzebałem nigdy przy samym sprzęcie, nie chciałbym zupełnie telefonu zniszczyć. :|
    Dzięki z góry.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z wymianą wyświetlacza i dotyku w telefonie ZTE Blade A452, który ma niewymienialną baterię. Po zdjęciu pokrywki, nie jest pewny, jak bezpiecznie odłączyć baterię. Otrzymuje porady dotyczące odklejania baterii, w tym użycia alkoholu izopropylowego (IPA) do ułatwienia procesu. Sugerowane jest również podgrzanie baterii, aby ułatwić jej odklejenie. Inny użytkownik, który również stłukł wyświetlacz, pyta o dodatkowe wskazówki dotyczące wymiany, ponieważ nie ma doświadczenia w naprawach sprzętu.
REKLAMA