Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik MB Sprinter - Zmiana przebiegu

17 Lip 2005 23:28 8978 14
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam pytanie: czy i w jaki sposób można zmienić przebieg w liczniku bez tachografu w MB Sprinter lub VW LT? Licznik VDO z 99r. Czy tachopro sobie z tym poradzi czy konieczny jest zakup innego urządzenia tzw. programatora. Pamięć zastosowana w tym liczniku to 93S46. Jeśli odpowiedź może być jakąś tajemnicą nie mogącą ujrzeć światła dziennego proszę o pomoc na maila lub GG.
    Pozdrawiam.
    Robert K.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie

Czy naprawdę nikt nie robił tego licznika ??? :-((

Pozdrawiam
    Robert K
  • Poziom 27  
    nigdy nie robję przez programy pośrednie ryzyko że coś się pokopie jest wielkie wyjnij kostkę zgraj zrób kopie na dysku , oprucz przebiegu trzeba zrobić czas pracy silnika ,to się musi zgadzać ...jak zgrasz to ci przeliczę kilometry i motogodziny
  • Poziom 11  
    No właśnie! Spodziewałem się takiej odpowiedzi, za którą dziękuję. A teraz jeszcze jedno: czym da się to zczytać lub jaki programator robi te kości w układzie? Tam gdzie oddawałem wcześniej liczniki gość robi to bez wylutowywania. Jak byłem u niego rzuciłem okiem na jego kompa-miał odpalone coś na styl tachopro. Nie wypadało mi pytać co to za program dlatego ośmieliłem się zapytać Szanownych Kolegów-może ktoś coś takiego robił i czym. Sprintera z tacho robiłem PonyProgiem ale tam była kość 24c02 i bez problemu udało mi się to zczytać i zapisać nowy przebieg, a tego z 93s46 nie mogę ugryźć. A co ciekawsze wszystkie opisy tachopro twierdzą, że Sprinter bez tacha jest na kości 93c46, a jest zupełnie inaczej. O co w tym więc chodzi? Interesuje mnie ten konkretny model licznika, bo z tym najwięcej mam do czynienia.
    Pozdrawiam.
    Robert K.
  • Poziom 15  
    Pony progiem ugryziesz 93s46 ale jak się nie mylę to nie trzeba podpinać 6 lub 7 nóżki pamięci bo jej nie zczytasz a tym bardziej nie zapiszesz. Ja już parę tych liczników zrobiłem. Pomocny programik: tachocalc :)

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    A możesz dokładniej której nie podpinać? I gdzie tego programu szukać?
    Pozdrawiam
    Robert K
  • Poziom 10  
    To proste musisz ją traktować jak 93Cx6 , z tym wyjątkiem że pin 6 dać do '+' ( pin 8) , a pin 7 do '-' ( pin 5) . Ja tak robiłem na PonyProg-u odczyt-zapis działa 100%.
  • Poziom 15  
    Witam, wg mnie zasialnie jest tak samo jak w 93c46 ale nóżka 7 w 93s46 to protect enablei jej do pony proga nie podłączasz a nóżka 6 to write enable i ona standardowo do plusa, 5 to - ,8 -+. Nóżki 1,2,3,4 standardowo jak w 93c46.

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

A Tachocalc jest na elektrodzie...
  • Poziom 11  
    Witam
    Dzięki za rady. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie zapis do epromu zmodyfikowanego bina. Robiłem tak jak radziliście w ostatnich dwóch postach-zawartość epromu zczytana poprawnie ale nie mogę w żaden sposób tego bina po modyfikacji zapisać. Próbowałem wgrać na próbę inne zawartości pamięci (nawet tą samą, którą zczytałem)-cały czas wyświetla mi komunikat "błąd zapisu". Proszę o pomoc lub podpowiedzi co z tym dalej zrobić czy da się to jakoś przeskoczyć tak, aby wszystko grało?
    Pozdrawiam
    Robert K.
  • Poziom 23  
    Tak z ciekawości o ile mniej więcej cofa się przebieg w samochodach (w km albo procentach)?
  • Poziom 11  
    Witam
    Nie ma takich norm wszystko zależy od wymagań klienta (czasami nawet kręci się do przodu).
    Pozdrawiam
    Robert K.
  • Poziom 17  
    A ja swoim willem-em bez problemu taka pamiec programuje. Ustawiam jak 93C46A i przy zapisie na 6 noge daje VCC.

ps. na elektrodzie widzialem posty ze niby willem-em to nie ma co podchodzic ze trzeba programator za 800zl :)

pozdrawiam
  • Poziom 23  
    kr17 napisał:
    Witam
    Nie ma takich norm wszystko zależy od wymagań klienta (czasami nawet kręci się do przodu).

Tak się pytam z ciekawości, bo znajomy kupił sprintera z silnikiem CDI i robił mu remont silnika po 300 tys. km, a poprzednio miał też mercedesa ale silnikiem TD, którym przejechał 1 mln km bez remontu i stwierdził, że kiedyś mercedes robił lepsze silniki. :-)
  • Poziom 11  
    Temat zamykam.
    Kupiłem programator który obsługuje 93s46.
    Pozdrawiam
    kr17
  • Poziom 18  
    To dlugo kupowales ten programator. Od pierwszego twojego postu minął rok:)
    Pochwal sie co kupiłeś przynajmniej

Pozdrawiam