Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scenic 2000rok 1.6 16v Dziwny dźwięk...

09 Jan 2017 20:39 744 5
  • Level 8  
    Siemanko Panowie i Panie! Pisze do Was w sprawie mojego auta, które po odpaleniu na zimnym silniku, wydaje dziwny dzwięk z komory silnika. Słychać jakby się coś tarło o siebie i próbowało zgrzytać. Dodam, że mam już drugiego takiego scenika i w drugim dzieje się to samo. Czy jest to jakaś wada fabryczna, czy też np. kończąca się głowica? Gdy auto się delikatnie rozgrzeje, dzwięk ustaje i silnik pracuje normalnie... Druga sprawa, to strasznie nierówne obroty silnika, to samo miałem w poprzednim. Co doradzacie żeby sprawdzić? Przepustnica, silniczek krokowy? Elektryk pod komputerem znalazł błędy na silniczku krokowym, skasował je, ale żadnej różnicy. Trzecia i ostatnia sprawa, to zwarcie na tylnej wycieraczce. Wycieraczka nie działa, prąd dochodzi bo sprawdzałem, ale co dalej to nie wiem. Podpiąłem 2 inne silniczki, ale żadnej reakcji i momentalny brak prądu w akumulatorze. Sprawdziłem przewody w całej klapie i nic podejrzanego nie znalazłem. Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję!
  • Level 28  
    Co do dźwięku to nagraj go i wrzuć do posłuchania.
  • Level 34  
    W dwójce posądzał bym koło zmiennych faz w rorządu, ale w jedynce w K4M tego nie ma.
    Być może tłucze sie elektrosprzęgło klimy.
    Dźwięk niknie/nasila się jak wciśniesz sprzęgło? Bo może problem z łożyskiem wyciskowym, bądź brak oleju w skrzyni.
  • Level 24  
    Bieda z nędzą wrote:
    bądź brak oleju w skrzyni
    Znając uszczelnienia wybieraka w tej skrzyni to pewnie tylko parę kropel pozostało.
  • Level 8  
    Dzisiaj sprawdziłem przyczynę dziwnych głosów. Po wciśnięciu sprzęgła na zimnym silniku, dźwięk ustaje. I zapomniałem jeszcze dodać, że przy zimnym silniku, z oporem wchodzi jedynka i dwójka. A gdy już jadę, to praktycznie jest niemożliwe, aby wrzucić z dwójki na jedynkę. To samo miałem w poprzednim i już mnie to denerwuje. A powiedzcie mi, czy są gdzieś przekaźniki od tylnej wycieraczki? Bo gniazdo bezpiecznikow ma ślepą dziurę przypisana do owej wycieraczki
  • Level 28  
    Bieda z nędzą wrote:
    bądź brak oleju w skrzyni.

Uzupełnij olej w skrzyni biegów zobacz czy dziwne dzwięki znikną (łożyska
    na wałku sprzęgłowym) nie mylić z oporowym.Jeśli będzie dobrze zlikwiduj
    wycieki.Jeśli nie to szukaj skrzyni albo naprawa.