Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik TEKA HM 835 - Jak obejść zegar, nie idzie uruchomić piekarnika

daras1985 13 Sty 2017 17:25 1797 9
  • #1 13 Sty 2017 17:25
    daras1985
    Poziom 9  

Witam,

Na wstępie proszę o wyrozumiałość jeżeli uznacie, że temat już był poruszany. Owszem przeszukałem forum, ale na temat mojego modelu nie doszukałem się informacji.

Mam piekarnik firmy TEKA

model HM-835.1
    typ: 7NB01Q111
    nr seryjny: 1214009230100026

Od jakiegoś czasu jest problem z ustawieniem zegara po wyłączeniu i włączeniu zasilania. Niestety w mojej lokalizacji często tak się dzieje.
    Klawisze w panelu sterowania nie działają, brak jakiejkolwiek reakcji. Klawisze można wyjąć i próbowałem bezpośrednio za pomocą cienkich wkrętaków to ustawić, ale też bez efektu.
    Do ustawienia zegara należy jednocześnie wcisnąć dwa skrajne przyciski od lewej strony i odpowiednio + lub -.

Z opinii autoryzowanego serwisu firmy TEKA wynika, że przyczyną jest uszkodzony zegar, ale jest to część już niedostępna i temat przegrany. W serwisie centralnym niby też to potwierdzili.
    W tym przypadku nie ma klasycznego termostatu tylko w piekarniku jest wmontowany czujnik temperatury i wszystko idzie przez płytę "główną" do potencjometru sterowania temperaturą.

Stąd pytanie moje o pomoc czy idzie jakoś obejść zegar. Przeszukałem trochę forum i niekiedy macie swoje sprawdzone patenty naprawy.
    Pytanie czy może ktoś już może rozpracował ten konkretny model??

Może ktoś poleci jakiś sprawdzony dobry serwis AGD w okolicach Poznania, Szamotuł, Obornik Wlkp. Jeden serwis już na to patrzył, ale się poddał.

Jeżeli będą potrzebne zdjęcia połączeń przewodów to zrobimy i załączymy.
    Z góry wielkie dzięki za pomoc i odzew.
    Pozdrawiam,
    Darek

0 9
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 13 Sty 2017 21:57
    andrzej1959
    Specjalista AGD

Czy w tym piekarniku przełącznik funkcji i termostat jest mechaniczny ,czy elektroniczny.Jeżeli mechaniczny to może się da .

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 15 Sty 2017 12:07
    daras1985
    Poziom 9  

Witam,

Tak, przełącznik funkcji i termostat są elektroniczne. Wszystko idzie przez "płytę główną" z zegarem.
    Przewody od przełącznika funkcji poprzez kostkę chyba 4 pinową są wpięte do płyty głównej (tu jest przynajmniej normalny dostęp do przewodów).
    Z kolei z drugiej strony płyty wychodzi taśma (podobna do rozwiązań z komputera) i wchodzi do termostatu poprzez 2 przewody.
    Najlepiej jak może dodam zdjęcia układu.

Pozdrawiam,
    Darek

0
  • #4 15 Sty 2017 12:37
    REMUR.
    Poziom 21  

Jak większość kuchenek bez ustawienia zegara piekarnik nie działa, dlatego że jest zasilany przez przekaźnik. Należało by zewrzeć jego styki na stałe lutując zworę.
    Link
    Piekarnik TEKA HM 835 - Jak obejść zegar, nie idzie uruchomić piekarnika

0
  • #5 16 Sty 2017 01:58
    daras1985
    Poziom 9  

Remur czy robiłeś już taką przeróbkę i czy masz daleko do Poznania??? :D
    Dzięki za odpowiedź i link

Pozdro.

0
  • #7 16 Sty 2017 13:32
    REMUR.
    Poziom 21  

daras1985 napisał:
    Tak, przełącznik funkcji i termostat są elektroniczne.
    .
    Termostat owszem, lecz po ilości wyprowadzeń z panelu sterowania, śmiem twierdzić że przełącznik funkcji (lewa strona) jest przełącznikiem mechanicznym, co potwierdza Link.
    A tu ale byłem blisko :cry: .
    I jeszcze kilka ciekawych rozwiązań
    Link
    Link
    Link
    W temacie tym autor napisał
    Haris128 napisał:
    Po zmostkowaniu jednego przekaźnika da się załączyć wentylator i światło, a zmostkowanie obydwóch powoduje możliwość załączenia grzałek ale beż termostatu oczywiście
    Należało by sprawdzić, który przekaźnik odpowiada za załączenie grzałek, i przewody do niego doprowadzone połączyć z termostatem mechanicznym, którego można zamontować w miejscu potencjometru termoregulatora.

0
  • #8 16 Sty 2017 20:57
    daras1985
    Poziom 9  

Witam

Czy sposób z przekaźnikami żeby zewrzeć na stałe styki poprzez zworę może rozwiązać temat czy nie???
    pzdr.

0
  • Pomocny post
    #9 16 Sty 2017 21:11
    REMUR.
    Poziom 21  

Podsuwam tylko praktyczne rozwiązania, a reszta to zależy od Ciebie. Jeśli nie sprawdzisz to się nie przekonasz.

0
  • #10 17 Sty 2017 22:50
    daras1985
    Poziom 9  

OK, dzięki Remur. Jak się uda to oczywiście dam znać.

0