Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook KGE 3483 X Elegance - nie grzeje piekarnik na termoobiegu

legato72 23 Sty 2017 15:28 639 4
  • #1 23 Sty 2017 15:28
    legato72
    Poziom 4  

Mam pytanie. Górna grzałka grzeje, zewnętrzna i dolna też, ale na termo obiegu, nie grzeje nic. Są u góry dwie grzałki, jeżeli jedna z nich jest spalona, czy można wymienić jedną, czy muszę obydwie, jako razem zespolone? Za pomoc, dziękuję.

0 4
  • #2 23 Sty 2017 19:57
    walker17
    Poziom 12  

Grzałki montowane u góry piekarnika z reguły są zespolone i wymienia się je jako jeden moduł.
    Jeśli chodzi o termoobeg to może być uszkodzona grzałka termoobiegu (trzeba sprawdzić jej rezystancję) a jeśli grzałka jest dobra to może być uszkodzony przełącznik programów pieczenia.

1
  • #3 24 Sty 2017 17:52
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

Co do grzałki to one powinny być rozłączne. Przynajmniej u mnie tak było i w Mastercook i Indesit. Mam ich jeszcze kilka ( używki ale sprawne). A do termoobiegu to musisz zdjąć z tyłu kuchenki osłonę i wtedy możesz sprawdzić grzałkę termoobiegu, jeżeli padnięta to wymiana jest prosta ale przy skręcaniu wentylatora termoobiegu musisz mieć do pomocy trzecią rękę ( pomoc innej osoby podtrzymanie) Wentylator odkręcasz od środka piekarnika klucz 10 . Jeżeli grzałka sprawna a napięcie nie dochodzi to tak jak kolega wyżej pisał wypalone styki przełącznika funkcji.

1
  • #4 24 Sty 2017 23:01
    zhudomel
    Specjalista AGD

wiesiekmisiek napisał:
    Wentylator odkręcasz od środka piekarnika klucz 10 .
    A po co?

0
  • #5 25 Sty 2017 14:49
    wiesiekmisiek
    Poziom 21  

Po to by w razie konieczności wymiany silnika termoobiegu wiedział co i jak. Pozdrawiam.

0