Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook KGE 3483 X Elegance - nie grzeje piekarnik na termoobiegu

legato72 23 Sty 2017 15:28 750 9
  • #1 23 Sty 2017 15:28
    legato72
    Poziom 4  

Mam pytanie. Górna grzałka grzeje, zewnętrzna i dolna też, ale na termo obiegu, nie grzeje nic. Są u góry dwie grzałki, jeżeli jedna z nich jest spalona, czy można wymienić jedną, czy muszę obydwie, jako razem zespolone? Za pomoc, dziękuję.

0 9
  • #2 23 Sty 2017 19:57
    walker17
    Poziom 12  

Grzałki montowane u góry piekarnika z reguły są zespolone i wymienia się je jako jeden moduł.
    Jeśli chodzi o termoobeg to może być uszkodzona grzałka termoobiegu (trzeba sprawdzić jej rezystancję) a jeśli grzałka jest dobra to może być uszkodzony przełącznik programów pieczenia.

1
  • #3 24 Sty 2017 17:52
    wiesiekmisiek
    Poziom 23  

Co do grzałki to one powinny być rozłączne. Przynajmniej u mnie tak było i w Mastercook i Indesit. Mam ich jeszcze kilka ( używki ale sprawne). A do termoobiegu to musisz zdjąć z tyłu kuchenki osłonę i wtedy możesz sprawdzić grzałkę termoobiegu, jeżeli padnięta to wymiana jest prosta ale przy skręcaniu wentylatora termoobiegu musisz mieć do pomocy trzecią rękę ( pomoc innej osoby podtrzymanie) Wentylator odkręcasz od środka piekarnika klucz 10 . Jeżeli grzałka sprawna a napięcie nie dochodzi to tak jak kolega wyżej pisał wypalone styki przełącznika funkcji.

1
  • #4 24 Sty 2017 23:01
    zhudomel
    Specjalista AGD

wiesiekmisiek napisał:
    Wentylator odkręcasz od środka piekarnika klucz 10 .
    A po co?

0
  • #5 25 Sty 2017 14:49
    wiesiekmisiek
    Poziom 23  

Po to by w razie konieczności wymiany silnika termoobiegu wiedział co i jak. Pozdrawiam.

0
  • #6 09 Gru 2018 00:39
    siwy-77
    Poziom 10  

Witam. Odgrzeję kotleta. A jeśli wentylator działa, grzałka wymieniona na nową i nie grzeje? Dałem ciała bo nie sprawdziłem napięcia na przewodach jak wymieniłem grzałkę. Jeśli wentylator działa można wykluczyć sterowanie? Czy jest po drodze jakiś element, który mógł się zepsuć?

0
  • #7 09 Gru 2018 10:53
    wiesiekmisiek
    Poziom 23  

To ponownie wytargaj tą kuchenkę i zmierz czy jest napięcie na grzałce w poz. termoobiegu. Jeżeli nie ma to w przełączniku funkcyjnym masz awarię.

0
  • #8 09 Gru 2018 12:18
    siwy-77
    Poziom 10  

wiesiekmisiek napisał:
    To ponownie wytargaj tą kuchenkę i zmierz czy jest napięcie na grzałce w poz. termoobiegu. Jeżeli nie ma to w przełączniku funkcyjnym masz awarię.

Normalnie przykładam miernik do zacisków grzałki i ma pokazać 230V, tak? Czemu ja tego nie zrobiłem jak zakładałem nową grzałkę :shii:

0
  • #9 09 Gru 2018 15:48
    wiesiekmisiek
    Poziom 23  

Dokładnie tak. Multimetr na pomiar napięcia AC skala pewnie więcej jak 200V ( chyba, że masz automatyczny). Powinien pokazać tyle ile masz w sieci bo to może się wahać, ale nieznacznie. Jednak przy okazji sprawdź rezystancję starej grzałki (może być też OK) o ile jej nie wyrzuciłeś.

0
  • #10 14 Gru 2018 21:11
    siwy-77
    Poziom 10  

A więc tak, rzeczywiście brak zasilania na grzałce. Przewody całe, zawinił sterownik, wypalony zarówno metalowy styk jak i plastikowa dźwigienka sterownika. Szukałem czy na innym pinie sterownika nie pojawia się napięcie po ustawieniu termoobiegu, jednak poza pinem od wentylatora nie. Mój piekarnik ma funkcję grilla i grilla z termoobiegiem, których to funkcji nikt nigdy u mnie nie używał, więc po prostu zamieniłem zasilanie grzałek grilla i termoobiegu z tyłu piekarnika (były na tyle blisko siebie, że przewody bez problemu wystarczyły, nie chciałem grzebać przy sterowniku-ciasno strasznie). Przewody miały ten sam przekrój więc nie powinno raczej nic się wydarzyć. Poza grillem wszystko działa wg mnie prawidłowo.

0