Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okap Amica OWC951t - Brak pełnego napięcia po podłączeniu transformatora oświet

Zbychuu1992 23 Sty 2017 19:36 627 2
  • #1 23 Sty 2017 19:36
    Zbychuu1992
    Poziom 3  

Witam. Mam problem z okapem Amica OWC951t. Początkowo nie działał panel dotykowy wyboru funkcji - zauważyłem, że po wyjściu ze stabilizatora napięcia na procesor nie było "pełnego" 5V. Problemem okazał się kondensator na wejściu stabilizatora, po wymianie wydawało mi się, że jest ok. Ale.. Okazało się, że nie działa również oświetlenie. Sprawa jest dosyć dziwna, gdyż sterowanie nie przekazuje jakby pełnego napięcia po podłączeniu transformatora oświetlenia, a jedyne 55V AC (na wyjściu mam wtedy tylko 3V AC). Dziwne jest to, że bez podłączonego transformatora jest całe 230V na wyjściu z płytki. Myślałem, że problemem będzie transformator, natomiast po podłączeniu transformatora do sieci domowej, gdzie jest pełne 230V, na wyjściu mam napięcie 12V AC, w normie. Czyli wydaje się, że trafo jest ok. Pomyślałem, że może uszkodzony jest triak sterujący oświetleniem? Bardzo proszę o sugestie. Dodam również, że oświetlenie w okapie jakiś czas temu zostało wymienione na LED. Miałem w domu zasilacz typowo LED'owy 12VDC 60W i po próbie podłączenia go do sterowania napięcie na wyjściu z płytki dziwnie "skacze". Bardzo proszę o pomoc w diagnozie usterki.
    Okap Amica OWC951t - Brak pełnego napięcia po podłączeniu transformatora oświet Okap Amica OWC951t - Brak pełnego napięcia po podłączeniu transformatora oświet Okap Amica OWC951t - Brak pełnego napięcia po podłączeniu transformatora oświet

0 2
  • #2 01 Lut 2017 07:13
    krysal
    Poziom 15  

Mam problem z uruchomieniem okapu, jak włączam działa parę sekund i się wykańcza. Słychać pyknięcie i pojawiają się na wyświetlaczy trzy kreski. Kiedy próbuje ponownie uruchomić panel dotykowy już nie działa. Podobnie jest z oświetleniem też wybija po paru sekundach. Gdzie znajduje się to sterowanie.?

1
  • #3 02 Lut 2017 17:56
    Zbychuu1992
    Poziom 3  

Witam, udało mi się rozwiązać problem. Okazało się (tak jak podejrzewałem), że problem leżał po stronie triaka sterującego oświetleniem. Dodatkowo przewód zasilający LEDY był upalony i prawdopodobnie robił "zwarcie". Po naprawie przewodów oraz wymianie triaka OKAP działa jak nowy! Pozdrawiam.

Kolego krysal zdemontuj sterowanie (nie pytaj gdzie jest, tylko odkręcaj i szukaj) i sprawdź napięcie zasilające,czy jest 5V, które idzie na mikroprocesor. Wydaje mi się, że problem leży po stronie zasilania. Sprawdź kondensatory filtrujące.

0