Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Ergospace ZE320 - Jak rozebrać odkurzacz serii Ergospace?

spinex 29 Sty 2017 12:21 3420 6
  • #1 29 Sty 2017 12:21
    spinex
    Poziom 12  

Cześć!

Wczoraj próbowałem dobrać się do odkurzacza ZE320 (Electrolux Ergospace). Z tego, co zdążyłem się zorientować, to cała seria Ergospace powinna rozbierać się tak samo (ta sama obudowa).

Odkurzacz wygląda tak:

Schemat części zamiennych odkurzacza:

Po odkręceniu wszystkich torxów i używaniu siły z przodu jak i z tyłu nie da się go w całości rozebrać. Doszedłem do momentu, w którym na tyle podważyłem tył i przód obudowy, że udało się wyjąć "boczne panele" (te z których wychodzi gumka). Próbowałem zdemontować przyciski (włącznik i zwijacz kabla), ale też doszedłem do momentu, gdzie zaraz bym je połamał...

Czy jest na to jakiś patent, czy po prostu trzeba zrobić to "na chama"?

Pozdr.

0 6
  • #2 30 Sty 2017 15:30
    sigwa18
    Poziom 28  

Musisz wyjąć klapkę od worka . Wyjmuje się ją wpychajac bolce zawiasu klapki i jak odkurzacz stoi w normalnej pozycji wyciągasz ja poziomo na lekko uchyloną. O wkretach pod uszczelka nie zapomniałeś

1
  • #3 30 Sty 2017 15:35
    spinex
    Poziom 12  

Doszedlem do poziomu "wkrety pod uszczelka".
    Tak myslalem, ze ta klapa moze cos blokowac... Dzieki!

Rozkrece raz jeszcze i opisze efekt.

Przy okazji: prawdziwym powodem rozkrecania odkurzacza jest zanik reakcji na regulacje mocy (krece pokretlem, ale moc sie nie zmienia) - rozumiem, ze najprawdopodobniej pasek sie urwal/spadl?

1
  • #4 30 Sty 2017 17:11
    sigwa18
    Poziom 28  

Tak pasem raczej powodem usterki. Pod filtrem HEPA też są śruby. A klapkę trzeba rozgiąć na boki i ciągnąć ostrożnie ale stanowczo. generalnie wyjęcie tej klaki to najtrudniejsza część.

2
  • #6 28 Lut 2017 10:33
    maryann
    Poziom 37  

sigwa18 napisał:
    wyciągasz ja poziomo na lekko uchyloną.
    Nie, nie- zdecydowanie przy pełnym otwarciu. Wtedy ramiona zawiasów nie opierają się o obudowę.

0
  • #7 27 Mar 2017 00:30
    spinex
    Poziom 12  

Napiszę tylko, że rozwiązaniem mojego problemu rzeczywiście było zdemontowanie pokrywy nad workiem. Po wykręceniu wszystkich śrubek i dojściu do momentu, że coś się blokuje przy dalszych rozbieraniu odkurzacza podniosłem klapę i wcisnąłem te kołki, które trzymają klapę. Nie za pierwszym, nie za drugim razem, ale klapa w końcu wyszła i mogłem rozbierać dalej.

PS. Okazało się, że regulacja mocy nie działa u mnie, ponieważ rolka prowadząca pasek miała pęknięty element. Nowa rolka to koszt 8 złotych :) [taki mały biały element z zębatką]

0