Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44

Rieju 29 Sty 2017 17:15 2439 18
  • #1 29 Sty 2017 17:15
    Rieju
    Poziom 13  

Witam. Posiadam dwie kolumny od wieży Panasonic SA-AK 44. W jednej kolumnie znajdują się dwa większe głośniki, jak mniemam basowe i jeden sopranowy. Z kolumny wychodzą 4 przewody: czarny i czerwony rozczepiony z "jednego kabla", oraz niebieski i szary, też w ten sposób rozszczepiony. Poniższa grafika przedstawia wieżę i głośniki od niej, które posiadam. Przymierzam się do zakupu jakiegoś tańszego wzmacniacza aby czasami posłuchać muzyki na tych głośnikach. Na oku mam coś takiego: http://allegro.pl/wzmacniacz-5500-radio-usb-s...aoke-i6572763272.html?fromVariant=5687701274,, czyli wzmacniacz Voice Kraft VK 5500. Czy da się w jakiś sposób podłączyć te dwie kolumny pod ten wzmacniacz? Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44

0 18
  • #2 29 Sty 2017 17:38
    osiniak75
    Poziom 31  

Kolumny od wieży można spokojnie podłączyć pod jakikolwiek wzmacniacz. Posiadają oddzielne przewody dla niskich i wysokich tonów taki bi-wiring. Ten Voice Kraft to nie najlepszy wybór, lepiej kupić jakiś normalny amlituner jeśli słuchasz radia.

0
  • #3 29 Sty 2017 20:37
    Rieju
    Poziom 13  

Nie zależy mi na radio, bardziej na podłączeniu telefonu/laptopa pod AUX. Nada się na to?

0
  • #4 29 Sty 2017 20:58
    osiniak75
    Poziom 31  

Nada ale jeśli to kupisz to prędzej czy później stwierdzisz że to chłam. Poszukaj lepiej normalnego wzmacniacza lub amplitunera z wejściem AUX bez czytników, karaoke i innych wodotrysków.

0
  • #5 29 Sty 2017 21:18
    anet870
    Poziom 25  

Kolumny na 99% nie mają zwrotnic tylko sygnał był odcinany odpowiednio na końcówce w wieży, więc jeśli podłączysz do wzmacniacza to będzie grało kiepsko a przy większym odchyleniu potencjometru volume w prawo, na pewno je uszkodzisz. Trzeba rozebrać i zobaczyć co jest w środku. Wzmacniacz który chcesz kupić to totalna tandeta, lepiej kup zestaw 2.1 Tracera dedykowany pod pc. :) Wzmacniacz kupisz zdecydowanie lepszy tylko używany do stó kilku zł. np unitra ws 315 lub innej marki o mocy 2x15--2x25W. Na pewno będzie lepszy.

0
  • #6 30 Sty 2017 08:58
    Rieju
    Poziom 13  

Jest taki model Unitry na Allegro w dobrej cenie, jednak u mnie od głośników lecą kable bez końcówek, i nie bardzo wiem jak to podłączyć, tam są dwa gniazda na taki "plusik, krzyżyk" i kostkę. Zapewne dwa bieguny. Spleść kable czerwony z niebieskim oraz pozostałe dwa i włożyć je tam, czy też może znajdę gdzieś takie końcówki? Zrobić zdjęcia tych kolumn w środku?

1
  • #7 30 Sty 2017 11:18
    osiniak75
    Poziom 31  

Zdjęcie wnętrza kolumn być może pozwoli usunąć jeden przewód i uprości podłączenie, wszystko zależy od tego co jest w środku. Wzmacniacze unitry te starsze posiadają wyjścia na wtyczki din do kupienia w każdym sklepie elektronicznym

0
  • #8 30 Sty 2017 11:33
    Rieju
    Poziom 13  

Wzmacniacz w każdym bądź razie zamawiać czy się jeszcze wstrzymać do oceny tych zdjęć?

0
  • #9 30 Sty 2017 12:44
    osiniak75
    Poziom 31  

Pod coś głośniki trzeba podłączyć. Chcesz kupić ten za 120 zł? Cena trochę wygórowana ale można potraktować to jako lokatę kapitału.

0
  • #10 30 Sty 2017 18:47
    Rieju
    Poziom 13  

Dokładnie ten mam na myśli.

Dodano po 14 [minuty]:

A co do tej ceny to mogę tyle dać, trzeba też wziąźć pod uwagę, że to jedyny wzmacniacz na Allegro i OLX, ten sam gość sprzedaje. Chyba, że polecacie jeszcze jakieś inne modele.

Dodano po 5 [godziny] 46 [minuty]:

Wstawiam zdjęcia. Zakładam, że kable czarny i czerwony wychodzą z tego trzeciego głośnika w tylnej części. Mam nadzieję, że da to jakiś pogląd, jeśli trzeba "kopać głębiej" dajcie znać, zrobię więcej. Przepraszam, że tyle kurzu na nich ale postanowiłem już poczyścić po skręceniu.
    Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44 Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44 Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44 Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44 Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44 Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44 Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44

0
  • #11 30 Sty 2017 20:34
    anet870
    Poziom 25  

Zobacz czy w obudowie głośnika średniotonowego (srebrny) jest jakiś element pomiędzy przewodem a głośnikiem,to samo w niskotonowym tym żółtym. Rezystancja,którą uzyskasz musi być przynajmniej te 6 om aby taki zestaw z ws był żywotny. Co prawda takim ws315 z korektorem o11d napędzałem kolumny amfiton 50ac-022 w 4 omy i żył długie lata z tym że trzeba było zwracać uwagę na temp. wzmacniacza jak się wysoko kręciło. Możesz popatrzeć na jakieś stare Sony,Technics,Philips,Sansui,Grundig itp. Dobrze Żeby nie były na końcówkach STK bo ciężko to teraz naprawić z racji dostępności elementów podobnie jak wieża,od której masz głośniki.

0
  • #12 30 Sty 2017 23:05
    Rieju
    Poziom 13  

Nie będę głośno na tym grał, nie daje rady już na głośnikach wbudowanych w laptopa. Wstawiam zdjęcia kabli z małego głośnika i dużego bez pokrywy.
    Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44 Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44 Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44
    Brak elementów pomiędzy przewodami a głośnikami, jedynie przy tym małym.

0
  • #13 31 Sty 2017 08:06
    Rieju
    Poziom 13  

Dodaję jeszcze żółty, o którym zapomniałem. Obejrzałem też dokładnie kabel od niego w obudowie, ale również brak jakiegokolwiek elementu.
    Wzmacniacz Voice Kraft VK 5500 a czterożyłowe głośniki od wieży Panasonic AK44

0
  • #14 31 Sty 2017 08:49
    Józio17
    Poziom 27  

Kolumienki bez przerobienia nie nadają się do tego wzmacniacza (brak zwrotnic).
    Oryginalna wieża posiada dwa wzmacniacze dla jednego kanału i to one robią za zwrotnice.

0
  • #15 31 Sty 2017 09:34
    Rieju
    Poziom 13  

W jaki więc sposób można je przerobić?

0
  • #16 31 Sty 2017 13:19
    anet870
    Poziom 25  

Kiepsko coś z tego ulepić,przydały by się zwrotnica 3-drozne. Wtedy zagra jak trzeba. Do cichego brzdekolenia kup Wzmacniacz jaki chcesz ale możesz go uszkodzić jak będziesz grał głośniej

0
  • #17 31 Sty 2017 13:25
    Rieju
    Poziom 13  

Uszkodzić wzmacniacz? Tak na dobre by padł czy raczej naprawialne by to było? Ja tak na max 20 WAT słucham. Zamawiać tą Unitrę w takim razie?

0
  • #18 31 Sty 2017 15:16
    osiniak75
    Poziom 31  

Może cos takiego http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Toshiba%20SA-R1/amp.htm
    Jest w tej chwili na Alledrogo obsługuje kolumny od 4Ω, końcówka na tranzystorach, wejście AUX wejścia na RCA i zwykłe zaciski do głośników. Cena także trochę wygórowana ale to już taki trochę "vintage". Unitra to prosty wzmacniacz, naprawi ją każdy domorosły elektronik. Kolumny zrobisz jak większość producentów marketówek, dostawiając kondensator do sredniotonowego (wysokotonowy już ma) i łącząc wszystko równolegle.
    Jest też coś takiego, mam taki, taka niemiecka Tosca tylko lepiej wykonana i lepiej brzmiąca. http://www.radiomuseum.org/r/grundig_receiver_r_7200r720.html

1
  • #19 31 Sty 2017 15:44
    Rieju
    Poziom 13  

Kupiłem Toshibę. Proszę o dalsze obserwowanie tematu, jak przyjdzie to coś pomyślimy z głośnikami, w międzyczasie jakie kondensatory kupić? I czy ten trzeci niskotonowy też łączyć i do niego też kondensator? Bo tam żadnego nie widać. Łączyć w ten sposób: http://www.hifi.pl/porady/uzytkowanie-rownolegle-szeregowe.php ?

0
  Szukaj w 5mln produktów