Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe 5.1 do salonu 45m2

user_wiktor 30 Sty 2017 22:18 1179 15
  • #1 30 Sty 2017 22:18
    user_wiktor
    Poziom 5  

Szukam kina domowego do salonu o powierzchni 45m2. Głównie chodzi mi o filmy aczkolwiek muzykę też lubię posłuchać głośno :) Nie wiem czy ma to znaczenie ale jest to salon z czymś w rodzaju aneksu kuchennego, w kształcie litery L gdzie długa kreska to salon (45m2) a krótka to kuchnia (22m2) . Najchętniej wybrałbym się do jakiegoś sklepu z audio z możliwością odsłuchu niestety w promieniu 100km nie ma takiego a w marketach brak wyboru.
    Budżet 5-6 tysięcy na zestaw 5.1 .
    Wstępnie wybrałem amplituner Onkyo TX-NR656 m.in. ze względu na 7.2 (przyszłościowo) oraz AirPlay.
    Bardzo często ludzie polecają głośniki TAGA HARMONY TAV-606 v3 tylko nie wiem czy nie będą za słabe do takiej przestrzeni. Szukając głośników zwróciłem również uwagę na fakt iż satelitki są zawsze małe (w przeciwieństwie do plastikowych kin domowych). Przeważnie nie mają one żadnych "podestów" a już mam przygotowane gniazdka głośnikowe w ścianach na wysokości ok 20cm od podłogi. Zastanawiam się czy nie kupić lepiej 4 dużych kolumn + centralny.

0 15
  • #2 31 Sty 2017 18:24
    intenso
    Poziom 38  

Do Onkyo to cały set Klipsch serii RP, na Fronty RP 280 plus reszta.
    Te kolumny Taga sobie odpuść.
    kupowanie czterech dużych kolumn do tego ampli to zły pomysł tu potrzebna była by końcówka mocy lub wzmacniacz stereo z funkcją końcówki mocy do zasilenia chociażby przednich kolumn.

0
  • #3 31 Sty 2017 21:58
    user_wiktor
    Poziom 5  

Nie wiem czy nie będą za słabe. Teraz używam Tonsil Altus 150 i nie wiem jaki to dokładnie model ale jest na nim napisane Tonsil TKS SA (2 głośniki 27cm + 2 piszczałki ok 5cm) Do filmów jako zestaw B jakieś plastikowe 5.1 Panasonica. Całość podpięta pod amplituner Technics sa dx850 i szału ni ma.

0
  • #4 01 Lut 2017 13:10
    RMS.pl

Poziom 26  

Nie ma bo siła kolumny nie tkwi w wielkości przetworników, a w wydajności konstrukcji. Zaś siła systemu nagłosnienia tkwi w umiejętnym zestawianiu elektroniki z kolumnami. Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko, że jesteś osobą, która lubi się ogłuszać i oczekuje dźwieku prosto z dyskoteki lub koncertu. Takiej siły dźwięku w domu sie nie wygeneruje. Pomijam tutaj fakt, że jest zwyczajnie szkodliwa dla zdrowia.

W moim odczuciu Klipsch do Onkyo to połączenie, które gra ostro, szczególnie na wysokich poziomach głośności. Klipsch to dobry wybór np do Denona, Anthema, Primare. Do Onkyo raczej kolumny łagodne: Indiana Line Nota, Audio Pro Avanto, Polk Audio seria T, Tannoy Mercury itd

0
  • #5 02 Lut 2017 13:39
    user_wiktor
    Poziom 5  

@intenso - Kolumieniki Klipsch Reference Premiere RP-280F - cena za sztukę 2149 zł :( 3 takie kolumny i już budżet jaki chciałem przeznaczyć przekroczony a gdzie reszta :(
    @RMS.pl - może i ze mną jest coś nie tak ale od dziecka lubię jak ty to nazwałeś "być ogłuszany" :) Poprostu lubię słuchać głośno, z dużą ilością basu.
    Na kolumny 5.0 chciałbym przeznaczyć max 2500 zł + ok 2000zł ampli + 1500 subwoofer

0
  • #6 02 Lut 2017 16:24
    intenso
    Poziom 38  

To że jest taka cena to nic nie znaczy, każdy szanujący się sprzedawca zawsze zjeżdża z ceny abyś wrócił, nie na raz sztuka wydoić klienta.

0
  • #7 02 Lut 2017 16:27
    user_wiktor
    Poziom 5  

Jak się mają te kolumienki Klipsch do DALI ZENSOR 5 ?

0
  • #8 02 Lut 2017 16:32
    intenso
    Poziom 38  

Jeżeli chodzi o dynamikę, bas i głośność, to Klipsch je zamiata pod dywan.
    Zensory nie nadają się do łupanki, to dużo spokojniejsze kolumny.
    No i na Twój metraż to Zensor 7 ale i one by nie dały rady.

0
  • #9 07 Lut 2017 12:55
    user_wiktor
    Poziom 5  

udało mi się posłuchać KLIPSCH R-28F i powiem szczerze byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością. Niestety nie miałem przyjemności posłuchania Klipsch RP 280F. Jaka jest różnica między nimi?

0
  • #10 07 Lut 2017 13:54
    intenso
    Poziom 38  

Lepiej kontrolowany bas, lepsza góra i więcej średnicy.

0
  • #11 08 Lut 2017 22:11
    s4home
    Poziom 20  

Klipsch dobrze sprawdza się w kinie i świetnie współgra z Onkyo. R28F to dobre kolumny. Dobrze radzą sobie w kinie. RP280 zagrają lepiej, tak jak pisze Intenso, ale cena też wyższa.
    Jeśli set głownie do kina warto dołożyć subwoofer. R12SW będzie optymalny

0
  • #13 10 Lut 2017 08:50
    Dorri77
    Poziom 8  

Ja też właśnie przymierzam się do kupna kina domowego, ale już któraś osoba zamiast kina poleca kupienie wzmacniacza i kolumn, więc jak się okazuje będę musiał jeszcze przemyśleć swoja decyzję.

0
  • #14 10 Lut 2017 10:44
    intenso
    Poziom 38  

Najpierw się zastanów co chcesz mieć.
    Bo porównywanie kina do stereo i na odwrót to jakieś nieporozumienie.

0
  • #15 11 Lut 2017 00:37
    Filip11021
    Poziom 5  

Żadne kino domowe nie zapewni takiego dźwięku jak sprzęt audio z prawdziwego zdarzenia. Nawet gdy by kino domowe miało 10 głośników to i tak lepsze będą 2 kolumny ze wzmacniaczem bo nie liczy się ilość tylko jakość. Tylko do kolumn i wzmacniacza trzeba jeszcze kupić Subwoofer.

0
  • #16 05 Mar 2017 10:43
    user_wiktor
    Poziom 5  

Kupiłem Klipsch R-28F , R-15M , R-25C i subwoofer R-12SW. Zestaw użytkuje ok 2-3 tygodni więc mogę już co nieco powiedzieć. Otóż jeżeli chodzi o stereo to dźwięk jest czystszy i bardziej szczegółowy w porównaniu do poprzednich altusów. Jest również głośniej niestety zupełny brak basu. Po włączeniu subwoofera brak basu zostaje bardzo skutecznie uzupełniony i mimo wydawać by się mogło średniej wielkości subwoofera wystarczający. Można byłoby kupić suba Klipsch R-115SW ale on już chyba nawet dla mnie byłby zbyt mocny :) Podsumowując jeżeli chodzi o stereo to jest dobrze, lepiej jak było ale "mega szału" nie ma. Nie mniej nie szukałem zestawu stereo tylko kina domowego i tutaj też zestaw okazał się strzałem w dziesiątkę. Dżwięk jest bardzo szczegółowy i precyzyjnie wypełnia salon. Słychać każdy efekt, każdy szept, strzał, wiatr i inne efekty bez porównania lepiej. Przy filmie typu Warcraft aż ciarki mnie przechodziły, nie słyszałem szybciej takich efektów i takiej jakości dźwięku. Moim zdaniem ogląda się lepiej niż w Multikinie :) Jestem bardzo zadowolony i kupiłbym ten zestaw jeszcze raz.
    Amplituner: Denon AVR-X2300W niestety również szału nie robi. Owszem ilość wejść/wyjść robi wrażenie a Audyssey robi świetną robotę nie miej denerwuje mnie w nim kilka rzeczy. Brak możliwości szybkiej regulacji z pilota głośności subwofera, aby to zrobić trzeba wejść w menu lub podejść do niego i przekręcić potencjometr. Na wyświetlaczu Technicsa pojawiała się informacja o źródle dźwięku i wizualizacja które głośniki pracują. Denon co prawda również automatycznie wybiera rodzaj dźwięku ale po jego zmianie nie wiem już w jakiej ścieżce oryginalnie jest odtwarzane źródło. W Denonie wszystkie ustawienia zmienia się z pilota i na ekranie TV. Brakuje mi możliwości zmiany np rodzaju dźwięku, wyboru kolumn (A lub B), bass treble i balance, szukania i dostrajania stacji radiowych bezpośrednio z amplitunera. Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia ale sterowanie pozostawia wiele do życzenia. Reasumując żeby mój Technics SA-DX posiadał HDMI i radio internetowe to byłby o niebo lepszy od tego Denona.
    Nie mniej ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupów mimo kilku drobiazgów do których pewnie z czasem się przyzwyczaję. Z czystym sumieniem mogę ten zestaw polecić.

0