logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kino domowe 5.1 do salonu 45m2 - Onkyo TX-NR656 i TAGA HARMONY TAV-606 v3, czy wystarczą?

user_wiktor 30 Sty 2017 22:18 2115 15
REKLAMA
  • #1 16241135
    user_wiktor
    Poziom 8  
    Posty: 110
    Ocena: 14
    Szukam kina domowego do salonu o powierzchni 45m2. Głównie chodzi mi o filmy aczkolwiek muzykę też lubię posłuchać głośno :) Nie wiem czy ma to znaczenie ale jest to salon z czymś w rodzaju aneksu kuchennego, w kształcie litery L gdzie długa kreska to salon (45m2) a krótka to kuchnia (22m2) . Najchętniej wybrałbym się do jakiegoś sklepu z audio z możliwością odsłuchu niestety w promieniu 100km nie ma takiego a w marketach brak wyboru.
    Budżet 5-6 tysięcy na zestaw 5.1 .
    Wstępnie wybrałem amplituner Onkyo TX-NR656 m.in. ze względu na 7.2 (przyszłościowo) oraz AirPlay.
    Bardzo często ludzie polecają głośniki TAGA HARMONY TAV-606 v3 tylko nie wiem czy nie będą za słabe do takiej przestrzeni. Szukając głośników zwróciłem również uwagę na fakt iż satelitki są zawsze małe (w przeciwieństwie do plastikowych kin domowych). Przeważnie nie mają one żadnych "podestów" a już mam przygotowane gniazdka głośnikowe w ścianach na wysokości ok 20cm od podłogi. Zastanawiam się czy nie kupić lepiej 4 dużych kolumn + centralny.
  • REKLAMA
  • #2 16242974
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Do Onkyo to cały set Klipsch serii RP, na Fronty RP 280 plus reszta.
    Te kolumny Taga sobie odpuść.
    kupowanie czterech dużych kolumn do tego ampli to zły pomysł tu potrzebna była by końcówka mocy lub wzmacniacz stereo z funkcją końcówki mocy do zasilenia chociażby przednich kolumn.
  • REKLAMA
  • #3 16243803
    user_wiktor
    Poziom 8  
    Posty: 110
    Ocena: 14
    Nie wiem czy nie będą za słabe. Teraz używam Tonsil Altus 150 i nie wiem jaki to dokładnie model ale jest na nim napisane Tonsil TKS SA (2 głośniki 27cm + 2 piszczałki ok 5cm) Do filmów jako zestaw B jakieś plastikowe 5.1 Panasonica. Całość podpięta pod amplituner Technics sa dx850 i szału ni ma.
  • #4 16244784
    RMS.pl

    Poziom 26  
    Posty: 822
    Pomógł: 43
    Ocena: 45
    Nie ma bo siła kolumny nie tkwi w wielkości przetworników, a w wydajności konstrukcji. Zaś siła systemu nagłosnienia tkwi w umiejętnym zestawianiu elektroniki z kolumnami. Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko, że jesteś osobą, która lubi się ogłuszać i oczekuje dźwieku prosto z dyskoteki lub koncertu. Takiej siły dźwięku w domu sie nie wygeneruje. Pomijam tutaj fakt, że jest zwyczajnie szkodliwa dla zdrowia.

    W moim odczuciu Klipsch do Onkyo to połączenie, które gra ostro, szczególnie na wysokich poziomach głośności. Klipsch to dobry wybór np do Denona, Anthema, Primare. Do Onkyo raczej kolumny łagodne: Indiana Line Nota, Audio Pro Avanto, Polk Audio seria T, Tannoy Mercury itd
    Konto firmowe:
    RMS.pl - Hi-Fi Kino Domowe Akcesoria
    Hetmańska 33B, Białystok, 15-727 | Strona WWW: sklep.rms.pl
  • REKLAMA
  • #5 16247404
    user_wiktor
    Poziom 8  
    Posty: 110
    Ocena: 14
    @intenso - Kolumieniki Klipsch Reference Premiere RP-280F - cena za sztukę 2149 zł :( 3 takie kolumny i już budżet jaki chciałem przeznaczyć przekroczony a gdzie reszta :(
    @rms.pl - może i ze mną jest coś nie tak ale od dziecka lubię jak ty to nazwałeś "być ogłuszany" :) Poprostu lubię słuchać głośno, z dużą ilością basu.
    Na kolumny 5.0 chciałbym przeznaczyć max 2500 zł + ok 2000zł ampli + 1500 subwoofer
  • #6 16247784
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    To że jest taka cena to nic nie znaczy, każdy szanujący się sprzedawca zawsze zjeżdża z ceny abyś wrócił, nie na raz sztuka wydoić klienta.
  • #7 16247794
    user_wiktor
    Poziom 8  
    Posty: 110
    Ocena: 14
    Jak się mają te kolumienki Klipsch do DALI ZENSOR 5 ?
  • REKLAMA
  • #8 16247810
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Jeżeli chodzi o dynamikę, bas i głośność, to Klipsch je zamiata pod dywan.
    Zensory nie nadają się do łupanki, to dużo spokojniejsze kolumny.
    No i na Twój metraż to Zensor 7 ale i one by nie dały rady.
  • #9 16259337
    user_wiktor
    Poziom 8  
    Posty: 110
    Ocena: 14
    udało mi się posłuchać KLIPSCH R-28F i powiem szczerze byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością. Niestety nie miałem przyjemności posłuchania Klipsch RP 280F. Jaka jest różnica między nimi?
  • #10 16259479
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Lepiej kontrolowany bas, lepsza góra i więcej średnicy.
  • #11 16263601
    s4home
    Poziom 20  
    Posty: 274
    Pomógł: 38
    Ocena: 19
    Klipsch dobrze sprawdza się w kinie i świetnie współgra z Onkyo. R28F to dobre kolumny. Dobrze radzą sobie w kinie. RP280 zagrają lepiej, tak jak pisze Intenso, ale cena też wyższa.
    Jeśli set głownie do kina warto dołożyć subwoofer. R12SW będzie optymalny
  • #12 16267008
    Filip11021
    Poziom 8  
    Posty: 17
    Ocena: 4
    Lepiej kupić kolumny i wzmacniacz

    Dodano po 1 [minuty]:

    Kino domowe masz droższe i gorsze a jak kupisz wzmacniacz i kolumny to jest taniej i lepiej
  • #13 16267066
    Dorri77
    Poziom 9  
    Posty: 13
    Pomógł: 1
    Ocena: 7
    Ja też właśnie przymierzam się do kupna kina domowego, ale już któraś osoba zamiast kina poleca kupienie wzmacniacza i kolumn, więc jak się okazuje będę musiał jeszcze przemyśleć swoja decyzję.
  • #14 16267294
    intenso
    Poziom 39  
    Posty: 3759
    Pomógł: 480
    Ocena: 617
    Najpierw się zastanów co chcesz mieć.
    Bo porównywanie kina do stereo i na odwrót to jakieś nieporozumienie.
  • #15 16269318
    Filip11021
    Poziom 8  
    Posty: 17
    Ocena: 4
    Żadne kino domowe nie zapewni takiego dźwięku jak sprzęt audio z prawdziwego zdarzenia. Nawet gdy by kino domowe miało 10 głośników to i tak lepsze będą 2 kolumny ze wzmacniaczem bo nie liczy się ilość tylko jakość. Tylko do kolumn i wzmacniacza trzeba jeszcze kupić Subwoofer.
  • #16 16323790
    user_wiktor
    Poziom 8  
    Posty: 110
    Ocena: 14
    Kupiłem Klipsch R-28F , R-15M , R-25C i subwoofer R-12SW. Zestaw użytkuje ok 2-3 tygodni więc mogę już co nieco powiedzieć. Otóż jeżeli chodzi o stereo to dźwięk jest czystszy i bardziej szczegółowy w porównaniu do poprzednich altusów. Jest również głośniej niestety zupełny brak basu. Po włączeniu subwoofera brak basu zostaje bardzo skutecznie uzupełniony i mimo wydawać by się mogło średniej wielkości subwoofera wystarczający. Można byłoby kupić suba Klipsch R-115SW ale on już chyba nawet dla mnie byłby zbyt mocny :) Podsumowując jeżeli chodzi o stereo to jest dobrze, lepiej jak było ale "mega szału" nie ma. Nie mniej nie szukałem zestawu stereo tylko kina domowego i tutaj też zestaw okazał się strzałem w dziesiątkę. Dżwięk jest bardzo szczegółowy i precyzyjnie wypełnia salon. Słychać każdy efekt, każdy szept, strzał, wiatr i inne efekty bez porównania lepiej. Przy filmie typu Warcraft aż ciarki mnie przechodziły, nie słyszałem szybciej takich efektów i takiej jakości dźwięku. Moim zdaniem ogląda się lepiej niż w Multikinie :) Jestem bardzo zadowolony i kupiłbym ten zestaw jeszcze raz.
    Amplituner: Denon AVR-X2300W niestety również szału nie robi. Owszem ilość wejść/wyjść robi wrażenie a Audyssey robi świetną robotę nie miej denerwuje mnie w nim kilka rzeczy. Brak możliwości szybkiej regulacji z pilota głośności subwofera, aby to zrobić trzeba wejść w menu lub podejść do niego i przekręcić potencjometr. Na wyświetlaczu Technicsa pojawiała się informacja o źródle dźwięku i wizualizacja które głośniki pracują. Denon co prawda również automatycznie wybiera rodzaj dźwięku ale po jego zmianie nie wiem już w jakiej ścieżce oryginalnie jest odtwarzane źródło. W Denonie wszystkie ustawienia zmienia się z pilota i na ekranie TV. Brakuje mi możliwości zmiany np rodzaju dźwięku, wyboru kolumn (A lub B), bass treble i balance, szukania i dostrajania stacji radiowych bezpośrednio z amplitunera. Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia ale sterowanie pozostawia wiele do życzenia. Reasumując żeby mój Technics SA-DX posiadał HDMI i radio internetowe to byłby o niebo lepszy od tego Denona.
    Nie mniej ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupów mimo kilku drobiazgów do których pewnie z czasem się przyzwyczaję. Z czystym sumieniem mogę ten zestaw polecić.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje zestawu kina domowego 5.1 do salonu o powierzchni 45m2, preferując amplituner Onkyo TX-NR656 oraz głośniki TAGA HARMONY TAV-606 v3. W dyskusji podkreślono, że głośniki TAGA mogą być zbyt słabe do tak dużej przestrzeni. Użytkownicy sugerują rozważenie kolumn Klipsch, zwłaszcza modeli RP-280F, które dobrze współpracują z Onkyo, oraz DALI ZENSOR 5, które są bardziej stonowane. Wskazano również na znaczenie jakości dźwięku, sugerując, że zestaw stereo z subwooferem może oferować lepsze brzmienie niż standardowe kino domowe. Użytkownik, który zakupił zestaw Klipsch, zauważył poprawę w jakości dźwięku, ale brakowało mu basu, który został uzupełniony przez subwoofer R-12SW.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA