Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niebieski pulpit/grafiki, gasnący ekran laptop Lenovo Nie BSOD

31 Sty 2017 23:33 1206 5
  • Poziom 6  
    Witam,
    Od jakiegoś tygodnia zacząłem miewać problemy ze swoim laptopem Lenovo B50-80. Otóż raz na trzy uruchomienia komputera zastaję niebieski pulpit (tapeta w niebieską kratkę), na którym są normalnie ikony. Przy przeglądaniu stron internetowych zdarzało się, że zamiast kilku zdjęć była taka sama niebieska kratka. Niepokojące dla mnie było również gaśnięcie ekranu podczas oglądania filmów ale to się zdarza tylko na pełnym ekranie i potrafi zgasnąć raz na dwie godziny na ok 1 sekundę. Przy podłączonym telewizorze przez HDMI również problem występuje.

Dla mnie dziwne zjawisko bo nawet kiedy jest okej to na pulpicie tylko po najechaniu na ikony pulpit pod nimi robi się niebieski. Szukałem czy nikt nie miał podobnego problemu ale wszędzie piszą tylko o niebieskim ekranie śmierci ale to nie jest to.

Dodam, że komputer ma ok. 9 miesięcy i jest na gwarancji, ale jest mi potrzebny więc nie mam czasu aby go oddać.
    Chciałem przed oddaniem na gwarancję poradzić się w czym może być problem i czy mogę rozwiązać go sam.
    W załączniku dodam zdjęcia jak to wygląda i film jak się zachowuje pulpit.
    Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Dawno temu (naprawdę, bardzo dawno) miałem podobny przypadek - wtedy winny był sterownik karty graficznej który źle obsługiwał sprzętową akcelerację w moim modelu karty, pomogło zainstalowanie starszej wersji. Czy w trybie awaryjnym jest tak samo?
  • Poziom 6  
    Nie sprawdzałem w trybie awaryjnym ale to zrobię. W sumie tak zaczęło się dziać nie długo po aktualizacji Windowsa (10.).
  • Poziom 6  
    A jak mogę sprawdzić co się zmieniło po aktualizacji?