Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX EURO6 - sterowanie lusterek -moduł

bubus16oppl 07 Lut 2017 19:02 849 4
  • #1 07 Lut 2017 19:02
    bubus16oppl
    Poziom 7  

Witam. W samochodzie marki Man TGX nie działa sterowanie lusterek. Po zdemontowaniu owiewek i luster zauważyłem moduł sterujący tymi lustrami. Na ramieniu lusterka biegnie do niego wiązka trzech kabli plus i minus i trzeci to chyba linia k badz lin lub sygnał roboczy...
    Czy ktos wie jak to diagnozowac ? Jak komunikuje sie z modułem drzwi ?

0 4
  • #3 07 Lut 2017 23:22
    Frenzel
    Poziom 13  

Najczęściej padają sterowniki drzwi/lusterek. Najlepiej podmienić na szybkiego sterownik z drugiego auta i będzie wiadomo.
    Tak jak piszesz: plus, minus, LIN. Sieć LIN jest wrażliwa na pasożytnicze pojemności na złączach, dlatego też warto przeczyścić styki i sprawdzić, czy nie pomogło.

0
  • #4 08 Lut 2017 10:39
    svavecone
    Poziom 25  

Moduly lusterek sa polaczone szeregowo , strona lewa i osobna prawa , lecz na danej stronie jak padnie jeden modul to przewaznie zakloca cala linie sterujaca strony. Jezeli modul w drzwiach jest ok a nie dziala ktoras strona to wypinam modul/moduly z szeregu i zostawiam podlaczone tylko po jednym module na raz w celach testow .

0
  • #5 08 Lut 2017 22:17
    bubus16oppl
    Poziom 7  

Panowie ,zdiagnozowałem uszkodzony moduł lusterek u pasażera a dokładnie ścieżka masy na rezystorach na układzie scalonym. Oryginał MAN bardzo drogo ,i na zamówienie ....Radze kupic całe komplet lusterko z owiewka o połowe taniej w naszej słynnej hurtowni części cieżarowych.

Dodano po 4 [minuty]:

Panowie ,zdiagnozowałem uszkodzony moduł lusterek u pasażera a dokładnie ścieżka masy na rezystorach na układzie scalonym. Oryginał MAN bardzo drogo ,i na zamówienie ....Radze kupic całe komplet lusterko z owiewka o połowe taniej w naszej słynnej hurtowni części cieżarowych. Jakość bardzo dobra jak na zamiennik. Dziekuje wszystkim za pomoc wszystkim.

0