Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń)

Brzeziny 14 Kwi 2011 21:06 258566 1353
    Brzeziny
    Poziom 9  
    Witam.
    Przyjechałem do bazy po materiał. Zauważyłem nową instalację alarmową wykonaną przez firmę Juwentus z Łodzi.
    Co mnie zaciekawiło - czy wejście przewodów do kontenera biurowego może być tak wykonane? Telefonem wykonałem zdjęcia, które przedstawiam.
    Czy takie wejście przewodów jest prawidłowe?

Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń)Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń)
  • OptexOptex
    darek_wp
    Poziom 28  
    Zarówno wejście pzewodów alarmówki jak i widoczna energetyka pasuje do działu radosna twórczość :-)
    adam 660
    Poziom 15  
    Jeśli to jest częśc instalacji alarmowej to mam tylko jedno pytanie - zapłacił ktoś za to?
    sq3
    Poziom 17  
    Przykładowy włamywacz zwyczajnie się w to zaplącze, być może przerwie jakiś obwód czym włączy alarm i już go mają :D:D:D
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet
    Kable doziemne czyli może być, jeżeli inwestor wyraził zgodę :)
    NEOTRONIKalarm
    Poziom 15  
    Musze zacząć robić fotki, ostatnio widziałem kabelek do kamery...
    Ziemia, później niestety asfalt, ale szczęśliwie było pęknięcie, gdzie się zmieścił kabelek i znowu do ziemi :D
    Ale wszystko w porządku, bo kabelek czarny :D
  • OptexOptex
    602820922
    Poziom 9  
    Możesz spać bezpiecznie kolego, kontener zabezpieczony jak należy :) trzeba jeszcze wiedzieć który kabel odłączyć :)
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    602820922 napisał:
    Możesz spać bezpiecznie kolego, kontener zabezpieczony jak należy :) trzeba jeszcze wiedzieć który kabel odłączyć :)

Chyba że odłączy którykolwiek i włoży go do czerwonego gniazda. Aż się prosi żeby w ten sposób rozbroić system :-)
    humek
    Poziom 32  
    Ja kiedyś widziałem w Podkowie Leśnej k/Warszawy kabel instalacyjny biały 9powiedzmy8X0,5mm ) wychodzący z ziemi (łączył system w garażu z domem) dalej kabel wchodził w otwór wywiercony w rynnie plastikowej (tak ,tak tej co odprowadza wodę z dachu podczas opadów) tu było "uszczelnienie " w postaci kleju PCV z pistoletu na "gorąco" dalej przewód wychodził z tejże rynny na dachu biegł w rynnie poziomej ok 5 metrów by skryć się pod dachówką i dotrzeć przez dziurę w dachu do centrali alarmowej znajdującej się na piętrze. To dopiero była pomysłowość instalatora
    Olexy71
    Poziom 20  
    Szafka w empiku. Skrętka wprowadzona do szafki pod kasą. Tam profesjonalista zrobił przedłużkę, skręcając kolejne kable ze sobą. Obizolował pojedynczą warstwą taśmy izolacyjnej każdą żyłkę i na tym poprzestał. Jak robiliśmy serwis, taśma była tylko na dwóch kabelkach ;-).
    Przykład rozbudowy monitoringu przez kilka różnych firm; nie ma odpowiedzialnych.
    NEOTRONIKalarm
    Poziom 15  
    Witam
    Otworzyłem ten temat dla rozrywki instalatorów i ku przestrodze inwestorów.
    Proszę o minimum komentarzy tylko ewentualny zarys sytuacyjny gdyby zdjęcie było nie jasne dla bezpośredniego zrozumienia. Nie ma co podawać wykonawcy systemu bo nie o to chodzi, jak mówiłem temat dla uciechy oka i ewentualny materiał szkoleniowy :D MIŁEGO PRZEGLĄDANIA

PS
    Zastrzegam sobie jak i innym umieszczającym fotki możliwość wykorzystania zdjęć na swoich stronach w dziale ciekawostki instalacyjne lub coś w tej tematyce.

Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń) Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń)

Taki stan zastaliśmy u jednego z klientów, zwracam uwagę a aku przypięty paskiem, skręcony drutem sabotaż, a drzwiczki chyba otwarte przez nadmiar kabli.

Moderowany przez sharp:

Scaliłem dwa podobne tematy.

jpl
    specjalista-kamery przemysłowe
    wszystko wina sprzątaczki ;) myła płytki i wyrwała..... :)

pełen profesjonalizm
    Olexy71
    Poziom 20  
    No czemu nie. ;)
    Ja mam takie dwa kwiatuszki. Kamerka z Kieleckiego biurowca. (jedna z szanowanych firm ochroniarskich.)
    Skrętka z Legnicy (chyba). Twórczość artysty lokalnego. ;)

Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń) Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń)
    gigi-44
    Poziom 26  
    To Panowie całkiem niezły pomysł ale co wy na taki montaż syreny
    scandaliks
    Poziom 25  
    Ale Panowie to świetny pomysł na złodziei kabli,obcinasz i alarm.Rewela :) Chyba że tamper niepodpięty :/ Ale inwestorom też sie nie dziwie,miałem paru klientów uwielbiających prowizorki :)
    rokycky
    Poziom 23  
    Nie widze nic nadzwyczajnego na tych pierwszych zdjęciach, standardowa sytuacja gdy instalacja jest wykonywana w czasie budowy lub tuz przed wykonczeniem budynku. Budowlańcy/wykończeniowcy odkręcaja urządzenia od ścian jak trzeba wygipsować, pomalować albo glazure ułożyć, a potem wisi to tak bo właściciel zapomina, albo czeka na lepsze czasy do momentu jak coś zacznie wariować. Puki da się uzbroić to zapomina o temacie. Normalka... :)
    Brzeziny
    Poziom 9  
    sq3 napisał:
    Przykładowy włamywacz zwyczajnie się w to zaplącze, być może przerwie jakiś obwód czym włączy alarm i już go mają :D:D:D

Jeżeli przez przypadek złamie nogę lub robije głowę ,to pewnie jeszcze zaskarży firmę domagając się odszkodowania
    Korgoth
    A czemu nie :)

5.0 Mpixeli? A po co? Przecież można to skutecznie zastąpić kamerami analogowymi!

A tutaj święta moc kamer obrotowych! Bo kamera obrotowa jest dobra na wszystko!

O i taki troll:
    adibaw
    Poziom 16  
    Może nie zabezpieczenia ale wrzucę:

Szafa rack'owa w pewnej szkole pod Pniewami :)

Jest to w ciągu komunikacyjnym i gdy dwie osoby się spotkają to jedna musi się schylić.

Dodam Tylko że pewnie też bym tak zrobił gdybym musiał. ale robi to wrażenie :D
    seba691
    Poziom 14  
    Podczas wymiany centrali w banku natknąłem się na niezbyt ciekawą niespodziankę aż nogi mi się ugięły.

Jeszcze znaleźliśmy dwie takie same puszki z takim bałaganem w kablach.
    kingofspace7
    Poziom 20  
    Bałagan gdzie? Toż to twórczy porządek:D
    stas3
    Poziom 13  
    Ja załączam fotki trochę odmiennych instalacji: nie elektrycznych, a telefonicznych, i nie u nas, ale w Bejrucie. Ale i u nas też znajdą się podobne kwiatki. Zwróćcie uwagę na komentarze.

Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń) Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń) Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń)

Pozdrawiam łącznościowców
    guardnet.pl
    Poziom 11  
    Długo szukałem tego modułu. Dodam, że obiekt jest wielkości małego szpitala powiatowego.

crunky
    Na szczęście wszystko to tylko groźnie wyglądało :-)

Dodano po 8 [minuty]:

Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń) Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń) Ciekawostki instalacyjne (śmieszne fotki zabezpieczeń)
    A tak można sobie poradzić z brakiem miejsca w obudowie
    zuziax-j1
    Poziom 13  
    Jaki to był kod???
    Klawiatura w pewnej instytucji....

Dodano po 9 [minuty]:

I taka kamera bezprzewodowa....

Dodano po 2 [minuty]:

Do takich widoków "fachowcy" zdążyli już nas przyzwyczaić...

Dodano po 3 [minuty]:

Gdzieś tu odpuszcza sabotaż...
    reweriko

Poziom 25  
    Jaki to był kod???
    Klawiatura w pewnej instytucji....
    - To mnie rozwaliło.
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne
    To i ja dorzucę coś od siebie:

- wezwanie na awarię: "alarm nie działa, manipulator nie świeci"

Na pierwszy rzut oka niby zwykła CA-6, tylko grawitacja inaczej tam działa...

Po dokładniejszym obejrzeniu, zamiast zasilacza i aku mamy 2w1 czyli prawie UPS:

Ale kto by się tam przejmował wydajnością prądową zasilacza :)

PS. Fajnie, że taki temat powstał.

Pozdrawiam.
    Miwhoo.
    rafal_rx
    Poziom 25  
    Nie chcę być gorszy. System "zrobiłem" prawie od nowa :D

Konfiguracja czujki na kablu chyba 8x0.5mm, który ułożony jest prosto do CA:

Podłączamy tamper, aby bez przyczyny nie zadziałał:

Na koniec zasilanie i no, musi zadziałać:

Całość, to jest radiolinia dwukanałowa (jak widać jeden wykorzystany), jedna czujka i jeden kontaktron podłączone było do Integry 32, czy 64, już nie pamiętam, bo klient chciał w przyszłości rozbudować. I rozbudowałem o trzy czujki i jedną klawiaturę :D A wystarczyło dać DSC PC1616 i dwie LED5511Z :|