Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WF60F4E0N0W-Pralka podczas wirowania jeździ po łazience.

licbarskim 08 Lut 2017 23:34 1326 12
  • #1 08 Lut 2017 23:34
    licbarskim
    Poziom 3  

Witam
    Mam problem z pralką tak jak w temacie, podczas wirowania jeździ po łazience. Pralka jest wypoziomowana z każdej strony, więc to nie to. Wymieniłem również amortyzatory bębna na nowe (oryginalne) i dalej nie to. Zaczynam się zastanawiać czy rozkłada ona poprawnie wsad. Nie wiem czy to kwestia kalibracji, czy może programator się posypał. Pralka ma zaledwie 2 lata (po gwarancji).

0 12
  • #2 09 Lut 2017 00:59
    januszk3
    Poziom 11  

Przerabiałem ten temat w domu. Wystarczy wymienić amortyzatory. Odpowiedniki lepsze od oryginału chyba produkuje Świdnik.

0
  • #3 09 Lut 2017 08:48
    licbarskim
    Poziom 3  

Niestety to nie to. Pralka nie wydaje żadnych dźwięków, bęben bez wsadu kręci się podczas testu na 1000 obrotów jak trzeba, ale wystarczy załadować mu prześcieradło i zaczyna się wszystko od nowa... Koło jest całe.

januszk3 napisał:
    Przerabiałem ten temat w domu. Wystarczy wymienić amortyzatory. Odpowiedniki lepsze od oryginału chyba produkuje Świdnik.
    Tak to można wymieniać w nieskończoność, a to kolejne pieniądze. Poza tym na tych oryginalnych pralka przez 2 lata chodziła jak trzeba, a po zmianie amortyzatorów musi się pojawić różnica, a jej nie ma.

0
  • #4 09 Lut 2017 19:39
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam.
    Niestety obawiam się że mógł popękać krzyżak w pralce. Objawem tego prócz wędrowania pralki po łazience byłyby trzaski, stuki w trakcie wirowania.

0
  • #5 10 Lut 2017 08:11
    bubu64
    Poziom 19  

Miałem podobny przypadek i okazało się, że był to luz na łożysku, a po wymianie pralka jak nowa. Problem w tym, że w Samsungu są stosowane chińskie łożyska niskiej jakości. Przynajmniej ja się z nimi spotykam :)

0
  • #6 10 Lut 2017 08:28
    Dorri77
    Poziom 8  

U mnie kiedy był podobny problem, szukaliśmy przyczyn daleko czyli właśnie w programatorze, w bębnie i łożysku, a jak się okazało była to tylko kwestia wypoziomowania pralki i od tej pory problem się już nie pojawia

0
  • #7 10 Lut 2017 10:44
    h jaworski
    Specjalista AGD

Jak były by łożyska to tłukło by się bez prania a autor pisze że jest cicho . Dobrze przyjrzał bym się pracy bębna czy bęben obraca się centrycznie w czasie wirowania z praniem i bez jeżeli bez prania bęben obraca się centrycznie a z praniem nie obraca się centrycznie to znaczyło by że krzyżak jest uszkodzony. Czasami ciężko jest sprawdzić dobrze krzyżak szczególnie jak ktoś nie ma doświadczenia bo trzeba sprawdzić wszystkie 3 ramiona osobno . Proszę skończyć też z tymi chińskimi łożyskami to nie one padają bo są kiepskiej jakości tylko dlatego że zimering jest kiepski i puszcza wodę z proszkiem na łożyska i w tych warunkach każde najlepsze łożysko zardzewieje.

0
  • #8 14 Lut 2017 14:15
    licbarskim
    Poziom 3  

Dorri77 napisał:
    U mnie kiedy był podobny problem, szukaliśmy przyczyn daleko czyli właśnie w programatorze, w bębnie i łożysku, a jak się okazało była to tylko kwestia wypoziomowania pralki i od tej pory problem się już nie pojawia
    Bez przesady, przecież napisałem że jest wypoziomowana. To jest pierwsza czynność jaką należy zrobić zaraz po ustawieniu jej na miejscu pracy.
    bubu64 napisał:
    Miałem podobny przypadek i okazało się, że był to luz na łożysku, a po wymianie pralka jak nowa. Problem w tym, że w Samsungu są stosowane chińskie łożyska niskiej jakości. Przynajmniej ja się z nimi spotykam :)
    To też nie to, łożyska dawały by o sobie znać już przy samym teście na 1000 obr /min. Tutaj będzie nieprawidłowy rozkład wsadu przed wirowaniem.
    Nie pamiętam jak było od początku, ale wydaje mi się że pralka powinna pokręcić bębnem przed samym wirowaniem na lewo i prawo w celu rozłożenia wagi. U mnie kręci tylko w lewo i wchodzi na obroty. Raczej obstawiam programator.

0
  • #9 14 Lut 2017 14:43
    tod.1977
    Poziom 23  

Niestety kolega ma rację najprawdopodobniej bo pralka ma silnik indukcyjny o czym kolega nie wspomnial a awaria sterownika objawia sie między innymi poprzez problemy z wirowaniem jak i opisywane na forum zrywanie paska napędowego na przykład.

0
  • #10 14 Lut 2017 19:37
    nares
    Specjalista AGD

tod.1977 napisał:
    bo pralka ma silnik indukcyjny

Gwoli ścisłości, to tam jest zwykły komutatorowy silnik.
    Pralki nie wystarczy wypoziomować, lecz musi także stabilnie stać na wszystkich nóżkach, z jednakowym naciskiem na podłoże. To bardzo istotne.

0
  • #11 14 Lut 2017 19:44
    tod.1977
    Poziom 23  

No to przepraszam bardzo w takim razie, ale na stronie producenta znalazłem taką informację, chyba, że pomyliłem model pralki.

0
  • #13 16 Sty 2018 11:24
    licbarskim
    Poziom 3  

Witam

Aby zamknąć temat. Okazało się że wadliwy był programator i on ponosił winę za nieprawidłowe ważenia prania. Po jego wymianie jest ok.

0