logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zrobić kierownicę która ma 900 stopni obrotu na arduino

Golgologo119 09 Lut 2017 20:14 7710 8
REKLAMA
  • #1 16266060
    Golgologo119
    Poziom 7  
    Posty: 14
    Chciałbym zrobić sobie kierownice która ma 900 stopni obrotu na arduino lecz nie wiem jakich potencjometrów użyć do kierownicy i jakich do pedałów (gaz hamulec sprzęgło) !
    myślałem nad potencjometrem 10 obrotów i zrobić redukcje na 5 tylko nie mam pomysłu jak to zrobić!
  • REKLAMA
  • #2 16266317
    kowal011
    Poziom 22  
    Posty: 463
    Pomógł: 21
    Ocena: 266
    Kierownica kręci śrubą elastycznie połączoną (sprzęgło kłowe) z potencjometrem. Na środku śruby jest nakrętka, w śrubie wiercisz prostopadłe do niej otwory i w nich mocujesz pręty blokujące które to po 450 stopniach oprą się o w/w nakrętkę (np za pośrednictwem sprężynek).
    Picasso wieczorową porą :D
    Jak zrobić kierownicę która ma 900 stopni obrotu na arduino
    To czerwone to te "pręty". Polecam dać gwintowaną tuleję zamiast nakrętki, najlepiej "trapezówkę" dla mniejszych luzów osiowych.
    ADC-kiem ogarniesz zakresy ruchów. Pytanie o potencjometry jest nie na miejscu (mam nadzieję, że nie pytasz o wartość).
  • #3 16268005
    Golgologo119
    Poziom 7  
    Posty: 14
    Mógłbyś jakoś prościej ? a jeszcze jedno gdybym takie rozwiązanie zrobił to jak potencjometr umieścić i jaki
    Jeszcze chiałem zrobic force feed back
  • REKLAMA
  • #4 16268949
    plastus00
    Poziom 11  
    Posty: 56
    Ocena: 14
    Możesz użyć enkodera.
  • #5 16269667
    Golgologo119
    Poziom 7  
    Posty: 14
    Było by dobre ale za tą cene używanego logitecha DFGT dostałbym
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #7 16269910
    Golgologo119
    Poziom 7  
    Posty: 14
    Tak sie składa ze mam starą drukarke
  • #8 16269936
    kortyleski
    Poziom 43  
    Posty: 12265
    Pomógł: 957
    Ocena: 3850
    Golgologo119 napisał:
    Było by dobre ale za tą cene używanego logitecha DFGT dostałbym

    Ile taki logitech kosztuje? Bo żeby Twój projekt powstał i nie rozsypal się w ręku to z pięć stówek u tokarza i innych szpeców zostawisz...
  • #9 16279615
    kowal011
    Poziom 22  
    Posty: 463
    Pomógł: 21
    Ocena: 266
    Tanio jak kolega wyzej wspomnial nie zrobisz tego na jakims sensownym poziomie jesli nie masz zaplecza warsztatowego. Mozna uzyc pada na usb z "analogiem " i ffb - oprzec budowe kontrolera na czyms takim. Nie zmienia to faktu, ze czeka Cie sporo czysto mechanicznej dlubaniny. Enkodery owszem ale nie na tym etapie Twojej kariery z kombinatorstwem stosowanym - przerost formy nad wywnioskowanymi przeze mnie mozliwosciami z Twojej strony. Z Twoich postow wynika ze chcesz krecic bata z... zachowaniem najnizszej ceny a tu akurat w/w logitecha nie przeskoczysz.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik planuje stworzyć kierownicę z 900 stopniami obrotu na bazie Arduino, ale ma wątpliwości co do wyboru odpowiednich potencjometrów do kierownicy oraz pedałów (gaz, hamulec, sprzęgło). Proponowane rozwiązania obejmują użycie elastycznego połączenia z potencjometrem oraz enkodera. Wskazano również na możliwość wykorzystania części ze starej drukarki. Użytkownik zauważa, że koszt budowy projektu może być wysoki, porównując go do zakupu używanego kontrolera Logitech DFGT. Podkreślono, że bez odpowiedniego zaplecza warsztatowego, realizacja projektu może być trudna.
REKLAMA