Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet GCO-DP-13-10-13/21 - podgrzewa wodę ze znacznym opóźnieniem

Mar_celi 10 Lut 2017 13:15 324 4
  • #1 10 Lut 2017 13:15
    Mar_celi
    Poziom 9  

Mam od 9 lat kocioł Termet GCO-DP-13-10-13/21
    W ostatnim czasie mam problem z ciepłą wodą.
    Trzeba odkręcić kran, prysznic na maksymalne ciśnienie dopiero po kilkudziesięciu sekundach załącza się piec i zaczyna podgrzewać wodę.
    Niestety po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach wyłączy się, temperatura wody spada i znów wystartuje. Lub też trzeba zakręcić wodę całkowicie odczekać chwile i odkręcić na maksymalne ciśnienie.
    Przy odkręconym kranie "do połowy" woda leci całkiem zimna piec się nie załącza.
    Kiedyś miałem podobną sytuację piec nie dogrzewał wody włączał się ale była letnia winą był czujnik.
    Będę wdzięczny za sugestie co wymienić albo ewentualnie podczyścić.

0 4
  • Fibaro
  • Fibaro
  • #3 10 Lut 2017 20:58
    Mar_celi
    Poziom 9  

Dzięki za diagnozę.
    Wymieniać w podanej kolejności czy od razu zamówić przetwotnik przepływu i dondę ntc. Jak nie przyniesie poprawy to wymiennik.

0
  • Fibaro
  • #4 10 Lut 2017 22:57
    bro2004
    Poziom 24  

Rób jak chcesz, ja bym wezwał serwisanta co te rzeczy będzie miał na samochodzie. Jak jednak nie będzie to, zupy z tego nie nagotujesz :D

0
  • #5 19 Kwi 2017 18:42
    Mar_celi
    Poziom 9  

Dzięki za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
    Jako że woda przy małym przepływie miała problem z temperaturą zacząłem wymiany od przetwornika przepływu.
    Następny miał być czujnik, ale po wymianie przetwornika piec działa jak nowy.
    Rozkręciłem ten wyjęty z pieca nie był aż tak mocno zakamieniony ale widać turbinka miała już problem ze swobodnym obrotem.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo