Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć silnik Bosch od pralki?

morzedzungli 10 Lut 2017 14:54 1266 12
  • #3 10 Lut 2017 15:44
    morzedzungli
    Poziom 14  

Kupiłem ten silnik na allegro, na ilniku jest wybity kod 29.60280 f oraz drugi wypalony laserem 9000 316043

Karol

0
  • #4 10 Lut 2017 16:32
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

morzedzungli napisał:
    Witam.

Posiadam silnik od pralki firmy Bosch, chciałbym go podłączyć ale nie wiem, jak.
    Na zdjęciu kostki jest 6 pinów od 2 do 7, numery w kostce 1 i 8 nie mają pinów.
    Proszę napisać, jak podłączyć ten silnik.

Miernik do ręki i wszystko znajdziesz.
    Do czego chcesz go użyć?

0
  • #5 10 Lut 2017 16:46
    morzedzungli
    Poziom 14  

Niestety nie ma miernika, a silnik będzie służył do napędu miodarki. Kupiłem już taki regulator obrotów.
    Jak podłączyć silnik Bosch od pralki?

0
  • #6 10 Lut 2017 17:06
    kortyleski
    Poziom 41  

Szeregowo uzwojenia stojana że szczotkotrzymaczami. Uwaga na początki i końce uzwojen. Uwaga druga, silnik bez obciążenia prawdopodobnie dostanie dzikich obrotów i się rozsypie

0
  • #7 10 Lut 2017 17:09
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Tego typu silniki mają wysokie obroty (typowo 13000-18000rpm). Bez obciążenia istnieje ryzyko rozbiegania się silnika (wejście na niebezpiecznie wysokie obroty i zniszczenie (rozerwanie) silnika).
    Producent kitu pisze o stabilizacji obrotów. Zapomnij o tym. Stabilizacja obrotów będzie wtedy gdy układ będzie odczytywał sygnał z tachogeneratora. A tak to obroty będą zależały od napięcia zasilania i obciążenia.
    Silnik ten ma 6 wyprowadzeń: 2 stojan, 2 wirnik i 2 tacho. Wirnik ze stojanem łączysz szeregowo i całość zasilasz. Musisz tylko przy pomocy miernika odszukać co jest co.

0
  • #8 10 Lut 2017 17:25
    kierbedz4
    Poziom 33  

Do miodarki zastosuj silnik od pralki Frani.

0
  • #11 10 Lut 2017 17:48
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Tanio nie znaczy łatwo. Autor twierdzi, że max obr. to 21000rpm. Przekładnia 17:1
    Nie wiem jakie tam potrzebujesz obroty. Wiadomo, że przekładnia.
    Silnik im ma mniejsze napięcie tym ma mniejszą moc. Byłoby dobrze mieć przedział obrotów, jakie ma mieć miodziarka, by odpowiednio skonfigurować przekładnię.

Ja bym poszedł w silnik indukcyjny krótkozwarty. Obroty "stałe". A regulować przekładnią. Chyba, że proces wymaga płynnej regulacje / ciągłej.

GBW napisał:
    Ten silnik będzie miał prawie stałe obciążenie, więc powinno się udać . Myślę że ten regulator jest za mały. Jaki ma prąd?

Z radiatorem 12A (po wymianie tyrystora np.16A).

0
  • #13 11 Lut 2017 10:17
    morzedzungli
    Poziom 14  

Przełożenie będzie w granicach 12-14 do 1 mam już koło pasowe ale jeszcze nie sprawdzałem. Obciążenie będzie zmienne bo załadowany kosz z ramkami może ważyć nawet 40kg pod koniec kręcenia traci 75% masy. start musi być z wolnych obrotów bo inaczej powyrywa woszczynę z ramek, w miarę opróżniania ramek podnosi się obroty

Karol

0