Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV max 60 cali do kwoty max 4000zł

cubonof 11 Lut 2017 11:03 1401 23
  • #1 11 Lut 2017 11:03
    cubonof
    Poziom 4  

Witam wszystkich serdecznie!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok20m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? zwykle 2, przy wizytach 6+
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? docelowo wisieć, ale jak będzie musiał to będzie stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? na chwile obecną duże okno z lewej strony, po remoncie będzie z prawej strony telewizora w odległości około 4m (5 piętro)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma philipsa 43cale (jeden z pierwszych modeli)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? obowiązkowo wifi, 3x hdmi, bluetooth do podłaczenia soundbara
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
    10 .Jakie urządzenia? laptop, soundbar
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy z laptopa
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie/tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w domu jest ps2 -cinch/hdmi - uzyty kilka razy
    16. Preferencje co do marki? lg/samsung
    17. Preferencje co do wielkości? 50-60cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? obecny ma 6 lat - rzadko
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie

Szukam tv do max 60cali (55 zupełnie mi wystarczy) i niestety czytając wszystkie wypowiedzi, co nowe co stare, temu kurz niszczy matrycę, ten ma 50Hz i nie radzi sobie z podświetlaniem to człowiek głupieje i nie wie co kupić.
    LG 55UH6507,
    LG 55UH605V,
    58UH635V,
    samsung UE60J6240,
    Który byście polecili z tych modeli, bo zbierając do kupy wasze wypowiedzi + predyspozycje do marki Samsung/LG to te modele wypadają najlepiej i najczęściej się tu pojawiają.

Pozdrawiam

• #2 11 Lut 2017 11:37
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

cubonof napisał:
    który byście polecili z tych modeli

Ja bym kupił LG 58UH635V - wydaje sie najlepszy z wymienionych. Matryca od Innoluxa, RGB, VA, 60Hz. On był w grudniu po 3400 PLN w ME. Teraz chyba drozej stoi :(
    Ewentualnie zobacz na Pansonica serii DX700/720/730/DXU701 - to ta sama matryca.

• #3 11 Lut 2017 12:27
    cubonof
    Poziom 4  

Dziękuje kolego, liczyłem na Twoją wypowiedź, zanim napisałem tego posta dużo się tu naczytałem i dość często pojawiasz się jako osoba zabierająca głos i jako osoba nie mogąca podjąć decyzji posiłkować się będę waszą wiedzą :).
    Nie ukrywam, że boję się Panasoniców, nie wiem czemu, może stare doświadczenia. Z tej serii ciężko w 55 calach na matrycy VA.
    Na polu bitwy zostaje potwierdzony przez Ciebie LG oraz Samsung UE60J6240 - dlaczego? Wielkość oraz cena przemawiają za Samsungiem, oba na matryca VA, ale czy te 300-500 PLN różnicy warte są dopłaty do LG? Nie ukrywam, że telewizor służy jako dodatek do oglądania filmów z laptopa wieczorem i jako gadżet, ponieważ chcę go połączyć z soundbarem.
    Wracając do wyboru, tu mam zestawienie:
    http://www.mediaexpert.pl/produkty-porownanie.html?p=183927|787533
    Samsung jako gadżet (ilość możliwości - podłączenie telefonu, tabletu) wygrywa, ale czy to na pewno dobry kierunek?

• Pomocny post
    #4 11 Lut 2017 12:51
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Za 4tys pln LG 635V nie warto. Może poluj na okazje, jak w ME za te 3400 pln.
    J6240 to dziwny model. Niby matryca 120Hz ale tylko jeden upłynniacz, co w praktyce daje efekt jak w matrycy 60Hz.

• #5 11 Lut 2017 15:44
    krystek171994
    Poziom 11  

Widzę, że masz takie upodobania co ja ;) szukamy podobny TV moj temat klik
    Może coś z samsunga z serii KU tutaj Link
    Ja właśnie mam dylemat pomiędzy tym LG 58 calowym a tym samsungiem 60.
    Nie ukrywam, że dla siebie szukałem TV z pilotem, który robi za wirtualną myszkę. fajny bajer jak się śmiga po necie.
    Tylko w sumie do takie TV to jak najbardziej klawiaturka z "Taczpadem ;)"

ps. Piszesz coś o soundbarze masz już jakiś na oku ? i do jakiej ceny bo też szukam :)

• #6 11 Lut 2017 16:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 11 Lut 2017 16:42
    cubonof
    Poziom 4  

58UH635V jest 4k.
    czy w tej cenie 4k i 100hz jest jakiś solidny telewizor ?
    Zastanawia mnie jedna rzecz, czy telewizor 4k na którego wydam cały budżet to dobra opcja skoro głownie oglądam filmy wątpliwej jakości na laptopie ? Nie lepiej zainwestować w porządny full hd ?

w kwietniu jest wypust nowych modeli, niestety tematu nie śledzę na tyle, ale wydaje mi się, że starsze modele będą wyprzedawane więc można liczyć na jakieś lepsze promocje ?

• #9 12 Lut 2017 12:35
    cubonof
    Poziom 4  

Nie wiem jak to się stało, ale Twój post krystek171994 uciekł mi i go nie zauważyłem :)

Seria ku jak najbardziej i teraz się zastanawiam czy inwestować w 50 cali za 2500zł w Neonet, czy jednak 60cali za 3800zł, czy może czekać do kwietnia gdzie wejdą nowe modele a te stare będą wyprzedawane z większymi rabatami.

krystek171994 napisał:
    ps. Piszesz coś o soundbarze masz już jakiś na oku ? i do jakiej ceny bo też szukam :)

Mam, soundbary lg dają rade bo w niskich cenach masz wifi, przydatna rzecz :)
    Model soundbara wokół którego krążą moje myśli to LG LAS655K

• #10 12 Lut 2017 21:14
    krystek171994
    Poziom 11  

Ja zabieram się na zakup tego cacka :D Link

• #11 13 Lut 2017 09:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście, że są dobre modele w tej klasie 4K i 100Hz:
    - Philips 55PUS6561 za 3599 zł
    - TCL58S7806 za 3199 zł
    - Philips 55PUS7101 za 4099 zł

Oraz fullhd i 100Hz:
    - Sony 55W755
    - LG 55LF652
    - Panasonic 55CS630

• #12 13 Lut 2017 12:12
    ar2d2
    Poziom 10  

Witam .Nie ładuj się w tanie 4K od Philipsa - 55 PUS 6561. Ten TV poza dobrą specyfikacją na papierze nie oferuje dobrego obrazu i ma więcej wad niż zalet .
    Miałem go około tygodnia i oddałem :
    - podczas oglądania sportu widoczny okropny banding
    - płynność w sporcie kiepska i smużenie
    - nie działający PNM
    - kiepskie podświetlenie matrycy
    - poziom czerni kiepski (raczej szary ) - słabiutka matryca produkcji TP Vision
    - HDR tylko na papierze - za niski poziom jasności matrycy aby efekt był widoczny

Jedyne zalety to android ( choć zdania są różne i różnie działa ) i ambilight , więc jak oczekujesz dobrej jakości obrazu to odpuść to "cudo" bo szkoda zdrowia i pieniędzy na dziadostwo .
    Lepiej już kupić dobre FHD ( na matrycy VA ) i dokupić ewentualnie android box ( jeśli wbudowany smart ci nie wystarczy ) .
    I nieprawda że będziesz musiał wymieniać bardzo szybko TV ,bo zanim materiały 4K będą powszechne to może minąć dobrych kilka lat , a TV FHD je odtworzy tylko nie w 4K a FHD .
    Dodatkowo dużą różnicę między obrazem 4K a FHD widać na naprawdę dużych ekranach przy 55" FHD dobrej jakości wystarczy .

• #13 13 Lut 2017 13:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Po przeszło miesiącu użytkowania, stwierdzam, że w tych pieniądzach to był dobry wybór.
    Zainstalowane kilka najpotrzebniejszych wtyczek. Telewizor chodzi stabilnie i bez większych problemów.

Mogę polecić z czystym sumieniem.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3272743.html
    -----------------

Tv Philips 55PUS7101 zakupiony kilka dni temu (nie obylo sie bez wymiany hy hy) cena 4050 pln czyli bez promo tak jak pisał LOCOLOCO ;)
    Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne tak naprawde za kilka miesięcy bedzie mozna konkretnie napisac cos wiecej ;)
    Ale powiedzieć musze o tym całym ambilight - traktowalem to przy zakupie bardziej jako odpustowy dodatek a kopara mi opadła 😀
    ogladanie tv w nocy robi ogromne wrażenie , mecze piłkarskie ,szczegolnie zbliżenia na zielonej murawie, gdzie zielona staje sie wtedy cała ściana robi super wrażenie 😎 generalnie ten dodatek "powieksza" tv i pozwala a nawet zachęca do ogladania telewizji w ciemności !!👏👍😀
    Jeszcze raz dzieki za porady LOCOLOCO ;)
    .
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3282482.html
    --------------------

Po kilku dniach oczekiwania wreszcie otrzymałem wyczekiwanego Philipsa 43PUS6501. Polecam obraz na b.dobrym poziomie ale zostało dokładniej skalibrowac ekran (narazie była tylko wstępna kalibracja " na szybko") obraz szybki, prawie niewidoczny clouding. Dzwięk jest w miarę dobry bo i tak podłączę pod amplituner z mildtonami. Dziękuję za pomoc w wyborze i pozdrawiam. Temat do zamknięcia :).

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3290720.html
    ---------------

Banding- zdarza się jak w każdym telewizorze , koniecznie sprawdzić trzeba przed zakupem.

Smużenie - to matryca natywna 100Hz, jak ktoś ma obraz z "kija" to faktycznie może smużyć. Ale wówczas nawet telewizor za 1000.000. będzie smużył.

Podświetlenie matrycy - tak jak w każdym modelu trzeba sprawdzać przy zakupie.

HDR - jest i pozwala na oglądanie każdego filmu z HDR. Pamiętaj że HDR na poziomie 2000 nitów to zapewniony ból oczu !
    Ustaw na maksa kontrast , jasność i ostrość w starym telewizorze i "rozkoszuj" się.
    W dzień ok. w nocy rozpacz.

Modele Fullhd dobre nie będą już produkowane.
    Jeśli kupisz ze starych to żadnych materiałów natywnych już dziś nie zobaczysz a co mówić o przyszłości.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3303089
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3303539.html

• #14 13 Lut 2017 13:59
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Pisałem juz swoja opinię o Philips PUS 6561. Moim zdaniem to bardzo nieudany model, gdybym mógł to bym go zwrócił.

Telewizor smuży - a dokładniej to pojawiają się artefakty przy szybko poruszających sie obiektach.
    Regulacja upłynniacza PNM to kpina - po przestawieniu nawet na minimum jest dramat - jakby podgrzane powietrze sie pojawia wokół ruszających sie obiektów.

Android po ostatniej aktualizacji prawie sie nie wiesza - bardzo rzadko.
    Za to częściej mu sie zdarzaja "zawieszenia" czyli takie zamyslenia. Juz doszedłem że wtedy przez np. 15-20 sekund nic nie nalezy klikać na pilocie i sie odwiesi.

HDRa praktycznie nie widać - po prostu jasność jest za niska.
    Telewizor przyjmuje oflagowany materiał, przełacza sie w tryb HDR ale efektu nie widać :(

Banding jest w kazdym egzemplarzu - sprawdzałem chyba z 10 różnych w sklepach.

• #15 13 Lut 2017 14:55
    cubonof
    Poziom 4  

LOCOLOCO napisał:
    Oczywiście, że są dobre modele w tej klasie 4K i 100Hz:
    Oraz fullhd i 100Hz:
    - LG 55LF652

Twój proponowany LG a ten nad którym się zastanawiam 58UH635V ? gdybym miał wybierać między Tymi dwoma ? czy może w ciemno interesować się samsungami 60ku6072 - jego atutem jest 60cali i raczej dobre opinie.

ar2d2 napisał:
    Cóż sprzedawca musi zachwalać choćby "gó..." w ładnym papierku sprzedawał . Mam porównanie z FHD który kupiłem po oddaniu PUS 6561 i nie mam okropnego bandingu , mam lepiej podświetloną matrycę i system polepszenia płynności działa dobrze (więc da się zrobić dobry budżetowy TV )
    .....

Można wiedzieć jaki TV kupiłeś ?

Obserwuje ceny powyższych modeli, czytam kolejne posty tu na forum i cierpliwie czekam. Mam nadzieję, że jeśli nie teraz to w marcu coś powieszę / postawie w dużym pokoju.

• Pomocny post
    #16 13 Lut 2017 17:05
    ar2d2
    Poziom 10  

Po zwrocie PUS 6561 doszedłem do wniosku że jak nie mam na przyzwoite 4K z HDR - KS7000 ( też można trafić kiepską sztukę ) to kupię jak największy FHD ,który da przyzwoity obraz .
    Rozważałem 50 DS 630 i 60 J6240 (przesiadka z 42 " plazmy Panasa ) . Na początku stycznia była dobra cena za 60 J6240 i kupiłem bo jednak wielkość robi swoje .
    Jestem bardziej zadowolony z obrazu na tym TV niż jak w grudniu miałem tydzień budżetowe dziadostwo 4k od Philipsa ( kiedyś robili dobre TV a teraz jakość leci na łeb ) .

• Pomocny post
    #17 13 Lut 2017 18:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W marcu pojawią się nowe modele. Jeśli nie pilne - to ja bym poczekał.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3303089.html

cunbonof - Ten Samsung trzymajac się klasy cena do jakości - to dobry pomysł.

• #18 01 Mar 2017 12:07
    katinkaa
    Poziom 3  

Z racji tego, że tu same mądre głowy to chciałabym żebyście podpowiedzieli :)
    Rodzice szukają telewizora 58-65 cali. W czerwcu kupili Samsunga ue50j6200, który w 100% spełnia ich oczekiwania, ale szukają czegoś do drugiego pokoju. Znalazłam Samsunga ue58j5200 w dobrej cenie, bo 2300zł i zastanawiam się co jest nie tak z tym telewizorem, że jest w takiej cenie.
    Jeżeli nie ten, to co polecacie, właśnie do kwoty 4000zł? Może Samsung ue60ku6000w?

• #19 01 Mar 2017 13:04
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

katinkaa napisał:
    do kwoty 4000zł? Może Samsung ue60ku6000

ten model jest ok bo na VA (tak jak ich J6200)
    Roznica taka że to o klase niższy TV, bo ma matryce natywna 60Hz, a J6200 to 120Hz.

I od razu uprzedze Twoje pytanie, nie - nie ma dobrego TV 120Hz w rozmiarze 60 cali do 4tys pln.
    Jak 55 cali wystarczy to sensowny jest Sony KDL-55W808C
    http://www.ceneo.pl/38177855

• #20 01 Mar 2017 16:52
    katinkaa
    Poziom 3  

Ludwik XVI napisał:
    katinkaa napisał:
    do kwoty 4000zł? Może Samsung ue60ku6000

ten model jest ok bo na VA (tak jak ich J6200)
    Roznica taka że to o klase niższy TV, bo ma matryce natywna 60Hz, a J6200 to 120Hz.

I od razu uprzedze Twoje pytanie, nie - nie ma dobrego TV 120Hz w rozmiarze 60 cali do 4tys pln.
    Jak 55 cali wystarczy to sensowny jest Sony KDL-55W808C
    http://www.ceneo.pl/38177855

Okej, dziękuję za odpowiedź. A co jest nie tak z Samsungiem ue58j5200?

• #22 19 Mar 2017 08:32
    cubonof
    Poziom 4  

wybór pada na model:
    LG LED 58UH635V jest w promocji.

Mam pytanie, bo w podobnej cenie pojawił się model LG 55UF800V, ktoś wie czym ta seria się charakteryzuje oprócz głośników harmana ?
    matryca ips ale 120 Hz sprawdzi się do oglądania wieczorem ?

• Pomocny post
    #23 19 Mar 2017 08:45
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

UH635 to 60Hz i panel VA.
    UF800V to 120Hz i panel IPS.

Do ogladania wieczorem lepszy VA (lepsza czern), do ogladania w dzien lepszy IPS.
    Jak IPS wieczorem, to warto zadbac o zrodlo swiatla za TV, wtedy oszukasz oko i powinno byc w miarę ok.
    No ale poziomu czerni w VA nigdy nie osiagniesz, bo kontrast w IPS jest 3-4 razy mniejszy niz w VA.

• #24 19 Mar 2017 08:51
    cubonof
    Poziom 4  

czyli uh635
    dziękuje pozdrawiam :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME