Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo s40/V50 SID803 - Wymiana sterownika silnika

12 Lut 2017 11:35 8103 16
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich!
    Mam uszkodzony sterownik silnika siemens sid803 przez złe podpięcie bdm ( adapter ma niestety piny na odwrót)
    Co muszę zrobić, żeby kupiony drugi sterownik silnika zgrał się z immobiliserem kluczyka? Słyszałem że wystarczy przelutować kostkę pamięci EPROM.
    Nie jestem do końca pewny która to kość więc wysyłam zdjęcie.
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące procedury wymiany sterownika siemens sid803
  • Poziom 17  
    Sterownik klęknął przy odczycie?
    Jakbyś odczytał cały sterownik przez BDM to powinno wystarczyć, żeby sklonować zamiennik.
  • Poziom 8  
    Tak, sterownik padł przy odczycie. Nie da się teraz w ogóle z nim połączyć. Zmierzyłem pobór prądu i wynosi 0.33A.
  • Moderator Samochody
    Przełożyć eeprom i auto jedzie dalej.
    Jeżeli chodzi o więcej informacji to miał byś za lekko :)

Szukaj a znajdziesz, na zdjęciu zaznaczony jest Flash ale on Cie nie interesuje.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jeśli sterownik jest o tych samych numerach i ma soft zgodny z tym co było czyli manual albo automat to wystarczy przekładka eepromu 95320
  • Poziom 8  
    vollvek napisał:
    Jeśli sterownik jest o tych samych numerach i ma soft zgodny z tym co było czyli manual albo automat to wystarczy przekładka eepromu 95320

Dziękuję za odpowiedź ten EEPROM 95320 jest od wewnątrz sterownika. we wtorek przyjdzie mi zamówiony sterownik. Będę informował jak sprawy wygląda
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jeśli masz programator to najpierw odczytaj zawartość epromu. Jakby coś się wydarzyło w trakcie lutowania.
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich. ECU sid803 został wymieniony. EEPROM 95320 też. Został tylko problem z synchronizacja ECU z ECM. samochód odczytuje kluczyk ale silnika niestety jeszcze nie da się odpalić. Wie ktoś może jak można synchronizawac ECU z ECM?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    franek51a napisał:
    Witam wszystkich. ECU sid803 został wymieniony. EEPROM 95320 też. Został tylko problem z synchronizacja ECU z ECM. samochód odczytuje kluczyk ale silnika niestety jeszcze nie da się odpalić. Wie ktoś może jak można synchronizawac ECU z ECM?

Ile razy to robiłem to nigdy nie musiałem robić synchronizacji.
    Co zgłasza ECU ?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jeśli komputer był z tego auta to synchronizacja nie powinna być potrzebna. Załącz odczyt z EEPROM. Sterownik był o tych samych numerach Volvo ? Zastanawiam czy inny software może być przyczyną.
  • Poziom 15  
    Odczytaj EEPROM ten 95320. To na pewno jest C336 a nie C326?
  • Poziom 8  
    Tak to jest c326.
    Nie wiem jak odczytać EPROM ten 95320. Mam tylko Bdm100 adapter
  • Poziom 15  
    No to masz poważny problem bo do synchronizacji niezbędne jest odczyt/zapis tego 95320 i motoroli z CEMu.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za wszelkie pomocne informacje. Zadzwonię jutro do serwisu i zapytam się jaki jest u nich koszt synchronizacji.
    Wie ktoś może gdzie znaleźć numer CEM?
  • Poziom 29  
    Franek lepiej jedź do serwisu na lawecie ewentualnie podeślij to komuś z niezbędnym sprzętem bo coraz gorzej to wygląda,i nie dotykaj tego CEM.Pozatym tam trzeba jeszcze cos dopisać do synchro żeby zatrybił nie tylko CEM i 95320.
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich serdecznie!
    Po ciężkich zmaganiach silnik został uruchomiony.
    Przyczyną wczorajszego niepowodzenia podejrzewam że była kwestia oprogramowania.
    Dzisiaj przyszedł do mnie drugi sterownik z samochodu który był niemieckiego pochodzenia tak jak i mój. Po przelutowaniu mojego pierwszego eepromu 95320 i po włożeniu klucza do stacyjki zero błędów! Silnik odpalił.

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc oraz wszelkie informacje.
    Pozdrawiam!!!