Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 50PH670S - brak współpracy z pilotem MAGIC po wymianie płyty.

13 Lut 2017 10:08 1407 2
  • Poziom 12  
    Witam Szanownych Forumowiczów

Jakiś czas temu dostałem do naprawy telewizor jak w tytule, była w nim uszkodzona płyta główna, mianowicie odkleił się procesor i płyta nadawała się do reballingu. Zdecydowałem się na wymianę płyty z tego względu że posiadałem podobną z nieznacznymi tylko różnicami, między innymi brakowało gniazda P4304, do którego dołączony był moduł WIFI. Po zamontowaniu płyty pojawił się prawidłowy obraz, lecz zauważyłem brak działania pilota MAGIC (oprócz przycisku "Power"), natomiast inny pilot LG działał prawidłowo. Moje pytanie: jak przywrócić działanie pilota MAGIC? Czy ma on związek z modułem WIFI, którego nie mogę podłączyć ze względu na brak w/w gniazda? Czy ów moduł dałoby się podłączyć przez istniejące gniazdo USB? Z góry dziękuję za wszystkie porady.
    Pozdrawiam

P.S. płyta to EAX64874003 (1.1) Zaznaczam że druga płyta miała identyczny symbol.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Pilot Magic komunikuje się z TV bezprzewodowo poza kilkoma klawiszami IR. Często z w niższych modelach tv LG w których taki pilot występował jako dodatkowe akcesoria ( a z takiego Tv pewnie pochodzi Twoja płyta) był w zestawie dodatkowy adapter na USB. LG 50PH670S - brak współpracy z pilotem MAGIC po wymianie płyty.
  • Poziom 12  
    Nie dało się nic zrobić, musiałem wymienić płytę głowną na współpracującą z pilotem MAGIC. Temat zamykam.