Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PTD-123P - gwiżdżący odgłos tarcia.

pawkoz 13 Lut 2017 20:24 396 5
  • #1 13 Lut 2017 20:24
    pawkoz
    Poziom 2  

Pralka Mastercook PTD-123P do wczoraj chodziła bez zarzutów.

Przy kolejnym praniu, w połowie, jeszcze przed wirowaniem, nagle zaczęła wydawać gwiżdżący odgłos tarcia. Po wyjęciu prania i puszczeniu na pusto także wydaje odgłos. Zajrzałem gdzie się dało, czy nic się nie zawinęło, ale ani od góry ani w okolicach grzałki i filtra nic nie widać.

Film z odgłosem poniżej wrzuciłem na Youtube i kończy się na:
    /hvo2ozd1HmY

Kilka lat temu forumowicze okazali się nieodzowną pomocą. Mam nadzieję, że i tym razem nam się uda.

0 5
  • Pomocny post
    #2 13 Lut 2017 20:42
    Piotr2608

Poziom 38  

Brzmi jak ślizgający się pasek. Sprawdź przy okazji czy łożyska nie mają luzów.

0
  • #3 13 Lut 2017 21:16
    pawkoz
    Poziom 2  

Co mogło tak nagle spowodować ślizganie się paska?
    Dwa dni temu chodziła normalnie i cicho. Z początu podejrzewałem, że coś się z kołnierzem zawinęło, albo skarpetkę wciągnęło. To możliwe w ładowanych od góry?

Rozumiem, że będę musiał się do pralki od tyłu dobrać. Jaki to stopień trudności od 1 do 10 ( gdzie 5 to umiejętność skręcenia szafy z Ikei?)

0
  • Pomocny post
    #4 13 Lut 2017 21:21
    Piotr2608

Poziom 38  

pawkoz napisał:

Napisałem, że brzmi to jak ślizgający się pasek. Bez rozkręcenia pralki i sprawdzenia paska, kołnierza czy luzów na bębnie nie przekonamy się co tak naprawdę piszczy. 5 dla skręcania mebli powiadasz - to tu dajmy 4 :)

0
  • #5 13 Lut 2017 21:33
    nares
    Specjalista AGD

pawkoz napisał:

Pasek tu nie ma nic do rzeczy, bo uszkodzona (wykrzywiona) jest któraś z flansz bębna, lub obie. Flansze, to tarcze z wałkiem, który wchodzą w ułożyskowanie.

0
  • #6 18 Lut 2017 11:33
    pawkoz
    Poziom 2  

Zabrałem się dziś do bliższego przyjrzenia problemowi. Wysunąłem pralkę na środek. Włączyłem, żeby jeszcze raz "wsłuchać" się w problem.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że problem kompletnie zniknął.
    Logicznie patrząc, jedyne co zrobiłem, to zostawiłem na 2 dni i kilka razy bujnąłem pralką w trakcie wysuwania. Pralka chodzi normalnie i cichutko. Na razie puszczona bez obciążenia i ze zredukowanym wirowaniem.

Zagadka, ale żeby wszystkie naprawy tak wyglądały :D

Poprawka, jest jednak zagadka: Po 30 minutach prania w chwilach startu i hamowania bębna słychać odgłos jakby "skrzypienia drzwi"

0