Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6208A - Co to za układ? Jest jego jakiś zamiennik?

guziec 17 Lut 2017 08:38 1923 10
  • #1 17 Lut 2017 08:38
    guziec
    Poziom 10  

Szukam takiego układu 6208A
    Wygląda tak:

6208A - Co to za układ? Jest jego jakiś zamiennik?

Pomóżcie mi znaleźć taki układ, lub jego zamiennik.

1 10
  • #4 17 Lut 2017 15:59
    guziec
    Poziom 10  

Gdzie mogę go kupić?

0
  • #5 17 Lut 2017 16:01
    miecho18
    Spec od komputerów

Na przykład w Chinach (w Polsce nieosiągalny), ale tutaj na temat zakupów nie rozmawiamy. Lepsza opcja to dobranie zamiennika dostępnego w kraju. Szukaj stabilizatora LDO 3V "low dropout" o wydajności prądowej minimum 200mA w obudowie SOT-89 z takim samym układem wyprowadzeń.

0
  • #6 17 Lut 2017 17:00
    trymer01
    Moderator Projektowanie

XC6206 to nie jest, datasheet podaje sposób cechowania zupełnie różny.

Prędzej już ME6208 (producent się zgadza) - ale pewności nie ma gdyż datasheet nie podaje sposobu cechowania.

0
  • #7 17 Lut 2017 21:11
    Zielonka
    Poziom 20  

Proponuję zajrzeć do noty katalogowej XC6206 i ME6208 to jest ten sam układ tylko różni producenci. Nota podaje sposób cechowania. Układ na zdjęciu to stabilizator 3.0 V. Nie ma co szukać układu u chińczyków. Wystarczy, że kolega będzie szukał stabilizatora liniowego 3.0 V w obudowie SOT-89 np. RH5RL30AA. Tylko trzeba w nocie sprawdzić rozkład wyprowadzeń.

0
  • #8 18 Lut 2017 10:10
    trymer01
    Moderator Projektowanie

Zielonka napisał:
    Proponuję zajrzeć do noty katalogowej XC6206 i ME6208 to jest ten sam układ tylko różni producenci. Nota podaje sposób cechowania. Układ na zdjęciu to stabilizator 3.0 V.

Nie jest wykluczone, że kolega ma rację, ale ta dyskusja jest zbędna bo fakty są nieubłagane:
    trymer01 napisał:
    XC6206 to nie jest, datasheet podaje sposób cechowania zupełnie różny

wystarczy zajrzeć do datasheet - str. 18 (dla SOT-89 - zupełnie inny układ znaków, tylko 4 znaki, i byłaby to cecha 65xx albo 66xx).
    ME6208 - datasheet nie podaje sposobu cechowania ! Niechże kolega przetrze oczy!
    Albo proszę wskazać w datasheet gdzie tam to podano? Bo logika nakazuje aby to kolega udowodnił.
    Tak więc przypuszczenia kolegi co do XC6206 i ME6208 - to tylko domysły, nie poparte dokumentacją, co jest wymagane w tego typu poradach.

0
  • #9 18 Lut 2017 12:36
    Zielonka
    Poziom 20  

Witam
    Niemniej jednak układy można stosować zamiennie. A to chyba jest najistotniejsze dla kolegi guziec. A tak na marginesie cechowanie XC6208 jest niezgodne z CE o czym w nocie informuje producent.
    Pozdrawiam
    W.B.

0
  • #10 18 Lut 2017 13:46
    trymer01
    Moderator Projektowanie

Zielonka napisał:
    Niemniej jednak układy można stosować zamiennie.

Kolego - proszę prześledzić tę "dyskusję":
    Na pytanie
    guziec napisał:
    Co to za układ?

Kolega odpowiada:
    Zielonka napisał:

A to jest nieprawda - i tylko to dementuję:
    trymer01 napisał:
    XC6206 to nie jest, datasheet podaje sposób cechowania zupełnie różny.

A kolega uparcie dyskutuje
    Zielonka napisał:
    Proponuję zajrzeć do noty katalogowej XC6206 i ME6208 to jest ten sam układ tylko różni producenci. Nota podaje sposób cechowania.

Całkowicie mijając się z oczywistymi faktami (nota katalogowa ME6208).
    Po co ta dyskusja? - to nie jest XC6206.
    Ewentualnie może jeden być użyty zamiast drugiego, ale nie odwrotnie bo to nie są zamienniki, mają różne parametry. I to jest kolejna nieprawda głoszona przez kolegę w tym temacie. Czy przypadkowe podobieństwo oznaczenia (XC6206 i ME6208) jest dla kolegi wystarczającym aby mówić że to ten sam układ?
    No i w końcu
    Zielonka napisał:
    cechowanie XC6208

?? - ktoś tu mówił o takim układzie?
    Chaos, dezinformacja i błędy - to wszystko co kolega tu napłodził.
    Ostatni raz ostrzegam - proszę zaprzestać tych dyskusji wprowadzających w błąd innych użytkowników. To jest technika, należy być precyzyjnym w wypowiedziach, które muszą też powoływać się na dokumenty, aplikacje itp - porady co do identyfikacji i zamienników muszą być czymś "podparte", a nie na zasadzie "bo tak mi się wydaje".

0
  • #11 21 Lut 2017 15:20
    guziec
    Poziom 10  

Temat rozwiązany
    Zastąpiłem to stabilizatorem LD1117 3.3v
    Nie mogłem dostać od ręki na 3v, zaryzykowałem i podpiąłem 3,3v - wszystko działa poprawnie.
    Oczywiście wyprowadzenia trzeba było pozamieniać, ale i tak układ kupiłem w obudowie TO92 , więc przylutowałem przewody i nie było problemu z zamianą wejścia masy i wyjścia.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.

1