Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S3 Neo - Nagrzewanie oraz miganie ekranu

20 Lut 2017 17:23 1992 4
  • Poziom 12  
    Witam,

W moje łapki wpadł telefon Samsung Galaxy s3 neo.
    Miał uszkodzony ekran. Kupiłem cały zestaw wraz z obudową. Wystarczyło przełożyć tylko płytę główną i kilka elementów.

Problem jest następujący. Po wsadzeniu baterii oraz uruchomieniu go wyświetla się logo Samsunga a następnie znika. Jak przy normalnym uruchomieniu. W kolejnym etapie zapala się niebieska dioda w górnej części telefonu. W kolejnym etapie dioda gaśnie i zaczyna migać ekran. W tym samym momencie strasznie się grzeje telefon.

Po odłączeniu wyświetlacza od płyty głównej zauważyłem że następuje również nagrzewanie się płyty głównej.
    Czy jeżeli otrzymałbym wyświetlacz od zwykłej s3 mogłoby się tak dziać? Ewidentnie widać że jest to wada otrzymanego LCD.
    Na starym podświetlanie klawiszy działa normalnie oraz się nie grzeje.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Pomiędzy S3 a S3 neo jest różnica właśnie w tej całej obudowie, i jak wsadzisz tam wszystko ze zwykłej s3 to może być powód problemów. Też tak kiedyś zrobiłem tylko że u mnie nie grzał się tylko wyświetlacz włączał się i wyłączał kiedy chciał, taśma od wyświetlacza w ramce od neo była zbyt mocno dociśnięta i to było powodem (obie ramki od strony wewnętrznej są inaczej zbudowane).
  • Poziom 12  
    I dlatego pewno się tak dzieje. No cóż... Będę zmuszony kupić nowy wyświetlacz z ramką....
  • Poziom 19  
    W S3 neo inaczej wygląda miejsce odprowadzania ciepła z procesora niż w zwykłej S3. Więc wyświetlacze z tych dwóch modeli nie są przemienne.
  • Poziom 12  
    Dokładnie tak jest. Kupiłem uszkodzoną zwykłą S3 umieściłem w wyświetlaczu i od razu się uruchomił... Sprzedawca po prostu zły dał mi zestaw.

Dziękuję za każdy wpis.
    Pozdrawiam