Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CID karty SD - Zmiana nr. CID

23 Lut 2017 15:58 57612 104
  • Poziom 15  
    Witam
    Odnalazłem taki temat, niestety nie mogę pisać postów tam, mianowicie : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15942844#15942844
    Mam takową kartę i chce jej zmienić CID. Wszystko idzie gładko, linux mówi mi , że SUCCES! Niestety po sprawdzeniu CID pozostaje nie zmieniony. Może ktoś coś wie na ten temat?
  • Poziom 17  
    Prawdopodobnie nowsze wersje tej karty mają już załataną tą dziurę. Jeżeli dalej szukasz rozwiązania o jest metoda na podmienianie CID w locie. Coś takiego jak przejściówka uSD na SD która podmienia CID w locie (SpoofCID.co). Może takie rozwiązanie ci wystarczy.
  • Poziom 15  
    Więcej szczegółów ? Interesujące jest to co mówisz..
  • Poziom 10  
    Ja zrobiłem wg sposobu z załącznika - działa na 100% w Nissan Qashqai 2005 r. - warunek oryginalna karta Samsung jak na fotce poniżej. Uwaga - instrukcja w języku rosyjskim!
    Dla bardziej zainteresowanych tematem posiadam fotki karty kupionej w jednym ze znanych marketów elektronicznych. Jest też prosty sposób na sprawdzenie czy karta którą posiadamy będzie nadawała się do zmiany CID - działa niestety tylko na linuxie, może być wersja z pendrive.

Większość osób twierdzi że się nie da zmienić CID w karcie - da się ale tylko na niektórych kartach chińskich, u nas w większości niedostępnych no i wspomniana wyżej samsung evo plus 32 GB.

Poprawiłem link - poprzedni działał tylko z 7zip.
  • Poziom 11  
    Mam taką kartę a mimo to u mnie to nie działa:/ Na jakim linuxie to robiłeś? Niestety załącznika który wrzuciłeś nie mogę pobrać:/
    W którym markecie kupiłeś kartę? Produkcja Korea czy Filipiny?
  • Poziom 20  
    Zmieniałem cid na takiej karcie produkcja Filipiny. Korzystałem z Kali linuxa
  • Poziom 11  
    a kojarzysz z kiedy była ta karta? Data produkcji jest między innymi ukryta w org. CID. Ja mam ze stycznia 2017 i nie chce się zmienić...
  • Poziom 20  
    Nie mam już tej karty bo poszła do kolegi do auta ale do dziś te karty są na ebay. Będę za jakieś dwa tyg zamawiał następne todam znać jaka data i czy sie zmieniło znowu.
  • Poziom 11  
    masz jakiegoś linka do aukcji?
    Zamawiasz specjalnie karty pod zmianę CID czy po prostu akurat w tych co zamówiłeś się udało?;) Bo ja mam już dwie, jedna od Samsung Polska druga jakby bezpośrednio z chin i nic nie działa....
  • Poziom 15  
    Bimer535 napisał:
    Nie mam już tej karty bo poszła do kolegi do auta ale do dziś te karty są na ebay. Będę za jakieś dwa tyg zamawiał następne todam znać jaka data i czy sie zmieniło znowu.

To może zamówił byś mi ze 3 sztuki ?
  • Poziom 20  
    Zamówie jedną bo i tak potrzebuje jak się zmieni CID tak jak w poprzedniej to napisze z tym że ja nie mieszkam aktualnie w PL tylko w DE.Karty zamawiałem po prostu Samsung Evo Plus 32GB. Zamówie od tego samego sprzedawcy i zoaczymy.
  • Poziom 10  
    Poniżej fotki karty kupionej w markecie - trzeba zwracać uwagę na model - te nowsze i szybsze mają podobno zmienione oprogramowanie i już nie można zmienić CID. Trzeba uważać też na podróbki - więcej tutaj
    CID karty SD - Zmiana nr. CID CID karty SD - Zmiana nr. CID CID karty SD - Zmiana nr. CID CID karty SD - Zmiana nr. CID

CID wyciągnięty i "przeszczepiony" z tej karty:

• Poziom 15  
    Działa ? Udało Ci się zmienić CID ?
  • Poziom 10  
    Działa OK, żadnych przymuleń, zawieszeń itp. Wersja o szybkości 80 MB/s, model MB-MC32D - te nowsze, szybsze o innym kolorze karty mają podobno już zablokowaną możliwość zmiany CID, Na innym forum wyczytałem że zmienili oprogramowanie w chipie karty i lipa... Model niby ten sam Evo Plus 32GB ale już nie działa. Dlatego trzeba zwracać uwagę na szybkość i model. Ja znalazłem ostatnią w markecie, jakby było więcej to pewnie bym wziął :-) Fotki powyżej ułatwią identyfikację właściwej karty. Przepis od braci ze wschodu, google translator, wolny pendrive na instalkę linuxa z pendrive'a, chwila klepania komend w terminalu i to wszystko. To działa :-)
  • Poziom 15  
    Kupiłem na znanym polskim portalu aukcyjnym. Nr. Oferty 6825121483. Dam znać czy zadziala
  • Poziom 15  
    dziadek_1 napisał:
    Poniżej fotki karty kupionej w markecie - trzeba zwracać uwagę na model - te nowsze i szybsze mają podobno zmienione oprogramowanie i już nie można zmienić CID. Trzeba uważać też na podróbki - więcej tutaj
    CID karty SD - Zmiana nr. CID CID karty SD - Zmiana nr. CID CID karty SD - Zmiana nr. CID CID karty SD - Zmiana nr. CID

CID wyciągnięty i "przeszczepiony" z tej karty:

Kolego widze, ze karta od LCN1 Connect 1 . Z którego roku masz mapy do tego Nissana ?
  • Poziom 17  
    Tak działa. Chociaż żeby przeprogramować musiałem dać zasilanie zewnętrzne.
  • Poziom 15  
    MODI napisał:
    Tak działa. Chociaż żeby przeprogramować musiałem dać zasilanie zewnętrzne.

Tym sposobem można zmienić CID każdej karcie ? Czy też tylko Evo+ ?
  • Poziom 2  
    gdzie można kupić taki adapter?
  • Poziom 17  
    Z tego co wiem to na chwile obecną jest tylko DIY.
  • Poziom 15  
    dziadek_1 napisał:
    Ja zrobiłem wg sposobu z załącznika - działa na 100% w Nissan Qashqai 2005 r. - warunek oryginalna karta Samsung jak na fotce poniżej. Uwaga - instrukcja w języku rosyjskim!
    Dla bardziej zainteresowanych tematem posiadam fotki karty kupionej w jednym ze znanych marketów elektronicznych. Jest też prosty sposób na sprawdzenie czy karta którą posiadamy będzie nadawała się do zmiany CID - działa niestety tylko na linuxie, może być wersja z pendrive.

Większość osób twierdzi że się nie da zmienić CID w karcie - da się ale tylko na niektórych kartach chińskich, u nas w większości niedostępnych no i wspomniana wyżej samsung evo plus 32 GB.

Poprawiłem link - poprzedni działał tylko z 7zip.

Nie mogę stąd odpalić binarki mmc32, natomiast mmc twierdzi, że zrobiło, ale CID się nie zmienia. Mam Samsunga Evo+ 64GB z literką D na karcie, Made in Philipines, karta ma około 1,5 roku u mnie. Nie wiem gdzie sprawdzić jej datę produkcji. Binarką evoplus_CID z gita też nie zmienia - success, niby poszło, ale po odczycie jest ten sam. Na różnych dystrybucjach linuxa i czytnikach już testowałem :/
  • Poziom 18  
    fryc88 napisał:
    Nie mogę stąd odpalić binarki mmc32, natomiast mmc twierdzi, że zrobiło, ale CID się nie zmienia. Mam Samsunga Evo+ 64GB z literką D na karcie, Made in Philipines, karta ma około 1,5 roku u mnie. Nie wiem gdzie sprawdzić jej datę produkcji. Binarką evoplus_CID z gita też nie zmienia - success, niby poszło, ale po odczycie jest ten sam. Na różnych dystrybucjach linuxa i czytnikach już testowałem :/

Pewnie masz zablokowaną już możliwość edycji numeru CID w karcie. Też z tym walczyłem kilka dni niby pokazywało, że numer cid zmieniony a po odczycie pozostawał stary numer. Karta niby evo + 32GB 20/80 Philipines (taka sama jak na zdjęciach w tym temacie) z roku 02.2017. Dostałem drugą taką samą kartę też Philipines tylko, że z 09.2016 i w niej zmiana CID poszła od strzała. Data jest zakodowana w numerze CID, podaj 5 ostatnich wartości numeru cid to Ci powiem z którego roku masz kartę. Z tego co wyczytałem to te karty do końca roku 2016 mają możliwość zmiany CID, nowsze już mają załataną tą możliwość.
  • Poziom 10  
    Możesz sprawdzić jaką prędkość miały obie karty? Bo coś mi się wydaje, że te nowsze są już szybsze, a te starsze ciut wolniejsze 80 MB/s są pozbawione blokady - po tym być może będzie można rozpoznać wersję zablokowaną lub bez blokady nie rozpakowując karty i nie czytając CID. Byłaby to ważna wskazówka.
  • Poziom 8  
    Wyglada ze sprawa slabo wyglada.
    Kupilem juz dwie karty i dupa...

MB-MC32GA/EU - nie daje zapisac CID (generalnie komunikat "Samsung Evo Plus Genuine ?"
    CID 1b534d454231515430d4395fe7011b00

MB-MC16DA/EU - sukces!, zapisuje CID, ale po wyjeciu i wlozeniu - pokazuje oryginalny stary
    CID 1b534d303030303010eae153ad010800
    a tak pokazuje ze zapisalo ok:
    Writing new CID: 5d5342303030384712750a9e2f0117bf
    Success! Remove and reinsert SD card to check new CID.
    lub przy innej "rosyjskiej" instrukcji tak:
    Writing new CID.
    ioctl: Connection timed out

obie Made In Philipines

Ktos ma jakies sugestie, wnioski, a moze cos jednak zle robie, bo ta "druga" DA/EU powinna

Moze ktos ma odsprzedac "dobra" z dajacym sie zmienic CID ?
    albo jakis namiar na aukcje, sprzedawce ktory ma "pewniaki" ?
  • Poziom 15  
    Patrząc na opakowanie u mnie, to te 'wolniejsze'. Kupowałem je jeszcze za czasów, jak nie było tych 'szybszych', plus mają opakowanie z białą obwódką, a na karteluszku rok produkcji 2016.