Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura - podłączenie klawiatury

26 Lut 2017 11:14 678 6
  • Poziom 11  
    Może podpowiedź jest wyszukiwarce? Piszę to bez żadnej ironii, po prostu czasami proste rozwiązania
    są najtrudniejsze. :)
    Spróbowalbym namierzyć które przewody odpowiadają za data, clock oraz +5dvc i 0vdc.
    Pinout PS2 to juz google.
  • Poziom 2  
    zapomniałem napisać ze na elektronice się znam tyle co nic . Dlatego moje pytanie jest takie czy da się to zrobić mając wiedzę zerową . Nawet nie wiem jak zabrać się za szukanie tego w google
  • Poziom 43  
    Klawiatura - podłączenie klawiatury

Schemat PS/2

Co do klawiatury - bez wiedzy, bez sprzętu lekko nie będzie. Sens tego żaden. Normalną klawiaturę kupisz na 20PLN nową to po co się babrać z takim czymś?
    Może to jest PS/2 może komunikuje się w jakimś innym standardzie. Biorąc pod uwagę dodatkowe klawisze funkcyjne raczej to PS/2 nie jest. Niby możesz rozebrać popatrzeć co tam są za układy w środku może google coś podpowie. Tylko no właśnie - jedynie że to w celach edukacyjnych, sztuka dla sztuki. Bo sensu w tym nie ma.
  • Poziom 2  
    Jeśli założę że jest to taka klawiatura jak PS2 i podłącze to w prawidłowy sposób to czy jest możliwość że zepsuje płytę główną albo coś innego w PC ?
  • Spec od komputerów
    Watpie zeby to byla zwykla klawiatura ps/2. Zepsuc zawsze mozesz.
  • Poziom 2  
    szkoda bo to fajny bajer by był. no ale jak się nie da (w łatwy sposób) to nei będe próbował