Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciągarki Einhel BT EH 500 i 600.potrzebuję zamienniki kondensatorów

26 Lut 2017 22:18 864 10
  • Poziom 4  
    Witam.jeżeli w złym miejscu wstawiam temat to proszę moderatora o przeniesienie.
    Mam problem ze znalezieniem kondensatorów do BT EH 600 kondensator ma mieć 34 i 8 mikro i trzy przewody.a do BT EH 500 35 i 10 mikro i cztery przewody.znalazłem je na niemieckiej str. int. Ale po ok 20 i 30 euro.a w polsce tyle firm przeglądałem i nic.bardzo prosze o pomoc.mam zdj.jednego z nich.jeżeli jest potrzeba jutro dodam innne zdj.Jan

Proszę poprawić tytuł.
    Co to jest BY EH i dlaczego do wy .
    Zdjęcia tabliczek znamionowych mile widziane.
    Moderator Krzysztof Reszka.
  • Poziom 16  
    Ja tam widzę kropkę pomiędzy 3 a 4 czyli 3.4uF?. Jeśli nie możesz kupić oryginalnego to kup dwa i połącz wg schematu co masz na tym starym. W drugim przypadku też kup dwa i powinno działać. Jedyna wada to rozmiary i czy to się zmieści?
  • Moderator
    Przecież w opisie masz schemat. Kup oddzielne 34 mikro oraz 8 mikro, połącz zgodnie ze schematem i zastanów się jak to zmieścić w miejscu tego oryginalnego.
    Największym problemem w takich sytuacjach jest właśnie mocowanie i estetyka.

O, widzę, że odpowiedź już padła. Kropka wg mnie to zabrudzenie, ale mogę się mylić.
  • Poziom 4  
    Ta kropka to zabrudzenie.z dwoma kondensatorami jest problem bo te wyciągi na budowie mają działac i wolałbym dokupić podobne.mam kupione pojedyncze ale nie podłączałem bo nie bardzo wiem jak.a nie chcę zepsuć.ktoś kable już poprzestawiał a ja wole widzieć schemat połączenia i wtedy próbować
  • Moderator
    Więc zamów oryginały! Niestety, takie rozwiązania nie są częste, więc i elementy kosztują odpowiednio. I są trudno dostępne.

Miałem podobny przypadek, padł mi potrójny kondensator w starym telewizorze i oryginału nie mogłem nigdzie dostać. Na polutowany układ zastępczy było zaś mało miejsca, więc zamocowałem całość nieco z boku i połączyłem do płyty przewodami. Działało!
  • Poziom 16  
    Można dokupić małą obudowę hermetyczną za parę zł, zamontować z boku i gotowe.
  • Poziom 4  
    Panowie obaj macie rację.myślałem że jak na niemieckiej str.znalazłem to i na polskiej sie da.jest szansa że stwożycie mi schemat jak je podłaczyć ze sobą i wpiąć na przełącznik góra dół?
  • Poziom 4  
    Mam ten shemat.widocznie to jest za proste dla 21paweł21.ja jak mam w jednym 3 kable a w drugim 4 a mam podpiąć 2 kond.po dwa to mi sie już miesza wszystko.wieczorem poprubuje i dam znać.dzięki za zainteresowanie sie tematem
  • Poziom 16  
    Dla mnie to jest proste. Nie wiem w czym masz problem. Najwyraźniej brakuje ci wiedzy i doświadczenia.
    W jednym masz 4 przewody czyli masz wyprowadzone osobno obydwa kondensatory, w drugim masz 3 przewody bo 1 z nich wspólne połączenie kondensatorów w środku. Masz to nawet rozrysowane na obudowie oryginalnego kondensatora. Jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać daj to komuś do zrobienia i po sprawie. Nikt przez internet tego za ciebie nie zrobi.
  • Poziom 4  
    Witam.jeden wyciąg zrobiłem tak jak koledzy podpowiedzieli.dołożyłem puszke i mały kond.do niej i działa.to było w sumie najprostsze rozwiązanie.dzięki za cierpliwość.nie mogłem załapać jak to zrobić
    .zamykam temat