Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan MK I FLII - zegary i panel klimy

27 Lut 2017 20:14 909 8
  • Poziom 6  
    Witam mam problem ponieważ zegary mi nie opadają gdy gaszę zamochód jak jadę to działają dobrze ale jak gasze auto to wszystkie wskaźniki zostają w miejscu którym były, drugi problem klimatyzacja wariuje bo przy uruchamianiu miga i trzeba ją ponaciskać klawisze aby było ok kiedy nacisnę klawisz ESP to zaczyna znowu migać panel od klimy i trzeba naciskać klawisze itp i klima nagle zaczyna działać, na desce świeci się kontrolka ABS tak jakby były wyłączone przyciskiem a po naciśnięciu klawisza ESP nie znika tylko znowu miga panel od klimy ostatni problem resetuje się też zegarek ten pod obrotomierzem i resetują się przejechane KM

Kolejny problem jak zgaszę samochód to świeci się przednie światełko to w suficie tak jakby drzwi otwarte. Muszę je wyłączać pstryczkiem a jak jadę to tak się nie dzieje

wariuje też centralny bo drzwi kierowcy raz się otwierają raz nie, czasami trzeba otworzyć pilotem zamknąć i znowu otworzyć bo inaczej nie da się drzwi otworzyć

jak odłączyłem akumulator to wskazówki nie opadły
  • Poziom 16  
    Diagnozowałeś go ? Zamki, swiatełka pachną uszkodzeniami w obrębie modułu komfortu. Co do wskaźnika robione bylo coś z licznikiem ? A klimatronic pewnie nałapł błedów dlatego mruga.
  • Poziom 6  
    Ale to się tak nagle stało jak ruszałem złączami do radia bo przedłużkę kostki ISO podłączałem i nagle odpalam i już jak zgasiłem to zauważyłem ten problem jeszcze rano jak jeździłem wszystko było dobrze więc pewnie coś musiałem zruszyć czy coś ale co nie mam pomysłu dlatego napisałem
  • Poziom 16  
    No dobrze a wypinaleś panel klimatyzacji i włączałeś zapłon ?
  • Poziom 6  
    Klimy nie ruszałem, tylko podłączałem przedłużkę iso i układałem te kable i przy odpaleniu nagle zaczął się świecić że abs wyłączone tak jak to się wyłączało za pomocą klawisza ESP i naciskając go nic nie reaguje więc zgasiłem auto i patrze że zegary się zawieszają w pozycji jakiej przed zgaszeniem były, znika zegarek i zerują się przejechane kilometry, przy kolejnej próbie odpalenia patrze że klima tez miga ale po chwili się uspokaja więc odłączyłem przedłużkę oraz radio jak i radio ale problem dalej jest

Dodano po 54 [minuty]:

Dodam jeszcze że wskaźnik ładowania akumulatora jest na minimu albo i nawet chyba wcale się nie rusza
  • Poziom 16  
    Podepnij to pod jakiś scaner, bo tak to chodzenie po omacku.
  • Poziom 6  
    klaiwisz ESP wogule nie reaguje cały czas świeci się taka kontrolka

Sharan MK I FLII - zegary i panel klimy

I te zegary się zawieszają po zgaszeniu i włączeniu zapłonu zegary opadają

klimatyzacja chwile miga panel ale zaraz świeci normalnie i działa dobrze

bezpieczniki wszystkie dobre i te pod maską i te przy kierownicy

Dodam jeszcze że wskaźnik ładowania akumulatora jest na minimu albo i nawet chyba wcale się nie rusza
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Brak stałego zasilania, jeszcze raz, kontrolką sprawdzaj bezpieczniki!
  • Poziom 6  
    Witam jednak okazał się bezpiecznik, dziękuję za pomoc temat do zamknięcia