Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharan MK I FLII - zegary i panel klimy

27 Feb 2017 20:14 1104 8
  • Level 7  
    Witam mam problem ponieważ zegary mi nie opadają gdy gaszę zamochód jak jadę to działają dobrze ale jak gasze auto to wszystkie wskaźniki zostają w miejscu którym były, drugi problem klimatyzacja wariuje bo przy uruchamianiu miga i trzeba ją ponaciskać klawisze aby było ok kiedy nacisnę klawisz ESP to zaczyna znowu migać panel od klimy i trzeba naciskać klawisze itp i klima nagle zaczyna działać, na desce świeci się kontrolka ABS tak jakby były wyłączone przyciskiem a po naciśnięciu klawisza ESP nie znika tylko znowu miga panel od klimy ostatni problem resetuje się też zegarek ten pod obrotomierzem i resetują się przejechane KM

Kolejny problem jak zgaszę samochód to świeci się przednie światełko to w suficie tak jakby drzwi otwarte. Muszę je wyłączać pstryczkiem a jak jadę to tak się nie dzieje

wariuje też centralny bo drzwi kierowcy raz się otwierają raz nie, czasami trzeba otworzyć pilotem zamknąć i znowu otworzyć bo inaczej nie da się drzwi otworzyć

jak odłączyłem akumulator to wskazówki nie opadły
  • Level 16  
    Diagnozowałeś go ? Zamki, swiatełka pachną uszkodzeniami w obrębie modułu komfortu. Co do wskaźnika robione bylo coś z licznikiem ? A klimatronic pewnie nałapł błedów dlatego mruga.
  • Level 7  
    Ale to się tak nagle stało jak ruszałem złączami do radia bo przedłużkę kostki ISO podłączałem i nagle odpalam i już jak zgasiłem to zauważyłem ten problem jeszcze rano jak jeździłem wszystko było dobrze więc pewnie coś musiałem zruszyć czy coś ale co nie mam pomysłu dlatego napisałem
  • Level 16  
    No dobrze a wypinaleś panel klimatyzacji i włączałeś zapłon ?
  • Level 7  
    Klimy nie ruszałem, tylko podłączałem przedłużkę iso i układałem te kable i przy odpaleniu nagle zaczął się świecić że abs wyłączone tak jak to się wyłączało za pomocą klawisza ESP i naciskając go nic nie reaguje więc zgasiłem auto i patrze że zegary się zawieszają w pozycji jakiej przed zgaszeniem były, znika zegarek i zerują się przejechane kilometry, przy kolejnej próbie odpalenia patrze że klima tez miga ale po chwili się uspokaja więc odłączyłem przedłużkę oraz radio jak i radio ale problem dalej jest

Dodano po 54 [minuty]:

Dodam jeszcze że wskaźnik ładowania akumulatora jest na minimu albo i nawet chyba wcale się nie rusza
  • Level 16  
    Podepnij to pod jakiś scaner, bo tak to chodzenie po omacku.
  • Level 7  
    klaiwisz ESP wogule nie reaguje cały czas świeci się taka kontrolka

Sharan MK I FLII - zegary i panel klimy

I te zegary się zawieszają po zgaszeniu i włączeniu zapłonu zegary opadają

klimatyzacja chwile miga panel ale zaraz świeci normalnie i działa dobrze

bezpieczniki wszystkie dobre i te pod maską i te przy kierownicy

Dodam jeszcze że wskaźnik ładowania akumulatora jest na minimu albo i nawet chyba wcale się nie rusza
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Brak stałego zasilania, jeszcze raz, kontrolką sprawdzaj bezpieczniki!
  • Level 7  
    Witam jednak okazał się bezpiecznik, dziękuję za pomoc temat do zamknięcia