Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Auto alarm Logic RDA - W jaki sposób włączyć alarm

*mondzio* 03 Mar 2017 16:53 2970 4
Optex
    *mondzio*
    Level 30  
    Przeszukałem forum i net ale nic konkretnego nie znalazłem odnośnie tego autoalarmu.
    Kupiłem niedawno nowy nabytek zwany Toyota Avensis T 25 z 2007 roku.
    W jaki sposób można włączyć alarm.
    Czy to jest metoda programowania komputerowego czy może jakieś kable nie są podpięte.
    Nie mogę w żaden sposób dojść czy ów alarm dział czy nie.
    Z dokumentacji wynika , iż posiadam w niej autoalarm LOGIC - RDA z pin kodem, sterowany z oryginalnego pilota - który to był prawdopodobnie montowany w opcji przez serwis Toyoty .
    Od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że posiada zabezpieczenie immobilizera(pin kod, który działa po jego wpisaniu) i posiada czujnik zbicia szyb oraz automatyczna blokada drzwi na czas jazdy.
    Pod maską jest też syrena, ale poprzedni właściciel nie wie i nie pamięta czy ma alarm.
    Do syreny nie mam żadnego kluczyka i nie widzę aby była jej możliwość wyłączenia.
    Ponadto pod maską jest włącznik taki jaki montuje się do alarmu, jest podpięty pod niego kabel - czyli powinien być od alarmu.
    Próbowałem podwójnie zamykać z pilota przyciskiem LOCK, czy przycisnę raz czy dwa to tylko jedno mignięcie kierunków i tyle.
    Przy próbie otwarcia drzwi z kluczyka po niby uzbrojeniu alarmu - jest cisza.
    Kombinowałem również kombinacji z dwoma przyciskami na raz i też w żaden sposób nie mogę załączyć alarmu, tak aby syrena wydała z siebie jakiś dźwięk.
    Czy ten alarm może ma jakieś zabezpieczenie bezpiecznikiem, który jest spalony i dlatego nie można wzbudzić alarmu.
    Proszę o jakieś sugestie i radę, czy pozostaje mi tylko serwis Toyoty .
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • Optex
    piotrek22101
    Level 39  
    Wejdź do auta,zamknij się z pilota. Poczekaj bez ruchu ok.0.5minuty. Potem otwórz drzwi od środka klamką.
  • Optex
    *mondzio*
    Level 30  
    Nie wiem czy to co pomoże, ale spróbuję.
    Po nocy otwierając z kluczyka nic się nie dzieje, to chyba i ta metoda nie zadziała.
    Nie wiem czy to ważne , ale nie stwierdziłem w aucie czujników ruchu- więc myślę że alarm jest tylko podpięty pod wszystkie drzwi i maskę.
    Ponadto jest tylko ta niebieska dioda co ją trzeba nacisnąć przy odpalaniu - ale to jest od pin kodu.
    kjn
    Level 13  
    Na innym forum zaproponowano Ci odnalezienie centralki po kablach i bez tego się nie obędzie.
    W instrukcji np. przy programowaniu modułu świateł dziennych jest wspomniane o "ukrytym wyłączniku" - pewnie jest przełączony.
    W instrukcji jest jeszcze punkt "Awaryjne wyłączenie alarmu" - może tak jest zablokowany i trzeba go teraz włączyć.
    *mondzio*
    Level 30  
    Alarm już działa- nie odbyło się bez wizyty w ASO.
    Chyba kolego nie do końca czytałeś instrukcję i sam nie wiesz co piszesz.
    kjn wrote:
    W instrukcji jest jeszcze punkt "Awaryjne wyłączenie alarmu"

Aby wyłączyć awaryjnie alarm to najpierw trzeba go uzbroić- tak pisze nawet i w instrukcji.
    Ale i za to dzięki.
    Dziękuję także piotrek22101 za pomoc.