Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auto alarm Logic RDA - W jaki sposób włączyć alarm

*mondzio* 03 Mar 2017 16:53 1257 4
  • #1 03 Mar 2017 16:53
    *mondzio*
    Poziom 30  

Przeszukałem forum i net ale nic konkretnego nie znalazłem odnośnie tego autoalarmu.
    Kupiłem niedawno nowy nabytek zwany Toyota Avensis T 25 z 2007 roku.
    W jaki sposób można włączyć alarm.
    Czy to jest metoda programowania komputerowego czy może jakieś kable nie są podpięte.
    Nie mogę w żaden sposób dojść czy ów alarm dział czy nie.
    Z dokumentacji wynika , iż posiadam w niej autoalarm LOGIC - RDA z pin kodem, sterowany z oryginalnego pilota - który to był prawdopodobnie montowany w opcji przez serwis Toyoty .
    Od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że posiada zabezpieczenie immobilizera(pin kod, który działa po jego wpisaniu) i posiada czujnik zbicia szyb oraz automatyczna blokada drzwi na czas jazdy.
    Pod maską jest też syrena, ale poprzedni właściciel nie wie i nie pamięta czy ma alarm.
    Do syreny nie mam żadnego kluczyka i nie widzę aby była jej możliwość wyłączenia.
    Ponadto pod maską jest włącznik taki jaki montuje się do alarmu, jest podpięty pod niego kabel - czyli powinien być od alarmu.
    Próbowałem podwójnie zamykać z pilota przyciskiem LOCK, czy przycisnę raz czy dwa to tylko jedno mignięcie kierunków i tyle.
    Przy próbie otwarcia drzwi z kluczyka po niby uzbrojeniu alarmu - jest cisza.
    Kombinowałem również kombinacji z dwoma przyciskami na raz i też w żaden sposób nie mogę załączyć alarmu, tak aby syrena wydała z siebie jakiś dźwięk.
    Czy ten alarm może ma jakieś zabezpieczenie bezpiecznikiem, który jest spalony i dlatego nie można wzbudzić alarmu.
    Proszę o jakieś sugestie i radę, czy pozostaje mi tylko serwis Toyoty .
    Z góry dziękuje za pomoc.

0 4
  • #2 03 Mar 2017 17:02
    piotrek22101
    Poziom 39  

Wejdź do auta,zamknij się z pilota. Poczekaj bez ruchu ok.0.5minuty. Potem otwórz drzwi od środka klamką.

2
  • #3 03 Mar 2017 17:32
    *mondzio*
    Poziom 30  

Nie wiem czy to co pomoże, ale spróbuję.
    Po nocy otwierając z kluczyka nic się nie dzieje, to chyba i ta metoda nie zadziała.
    Nie wiem czy to ważne , ale nie stwierdziłem w aucie czujników ruchu- więc myślę że alarm jest tylko podpięty pod wszystkie drzwi i maskę.
    Ponadto jest tylko ta niebieska dioda co ją trzeba nacisnąć przy odpalaniu - ale to jest od pin kodu.

0
  • #4 04 Mar 2017 11:43
    kjn
    Poziom 12  

Na innym forum zaproponowano Ci odnalezienie centralki po kablach i bez tego się nie obędzie.
    W instrukcji np. przy programowaniu modułu świateł dziennych jest wspomniane o "ukrytym wyłączniku" - pewnie jest przełączony.
    W instrukcji jest jeszcze punkt "Awaryjne wyłączenie alarmu" - może tak jest zablokowany i trzeba go teraz włączyć.

0
  • #5 08 Mar 2017 14:43
    *mondzio*
    Poziom 30  

Alarm już działa- nie odbyło się bez wizyty w ASO.
    Chyba kolego nie do końca czytałeś instrukcję i sam nie wiesz co piszesz.

kjn napisał:
    W instrukcji jest jeszcze punkt "Awaryjne wyłączenie alarmu"

Aby wyłączyć awaryjnie alarm to najpierw trzeba go uzbroić- tak pisze nawet i w instrukcji.
    Ale i za to dzięki.
    Dziękuję także piotrek22101 za pomoc.

0