Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Gorenje RC4181 - brak światła

06 Mar 2017 08:52 4233 4
  • Poziom 9  
    W Lodówce Gorenje RC4181KX spaliła się żarówka. Po wymianie żarówki światła nadal nie ma. Wyłącznik kontaktronowy jest dobry, bo otwarcie drzwi zapala wewnętrzny wyświetlacz. W temacie Link przeczytałem, że na płytce sterującej prawdopodobnie uszkodzony triak odpowiada za brak zasilania żarówki. Wymieniłem triak na inny podobny, ale jak nie było światła, tak nadal nie ma. Triak dałem inny, ale o podobnych parametrach 800V, 6 A, prąd bramki 10 mA. Tak patrząc po ścieżkach, to nie wydaje się, aby to triak sterował żarówką. Kto ma inny pomysł na możliwą przyczynę uszkodzenia?
    Lodówka Gorenje RC4181 - brak światła
  • Moderator
    Zbino napisał:
    Triak dałem inny, ale o podobnych parametrach 800V, 6 A, prąd bramki 10 mA.
    Czyli jaki był oryginalnie (u Ciebie?) bo jeśli był taki jak tam ACST6-7S to nie ma prawa działać skoro to: ST Microelectronics Over Voltage Protected AC Power Switch (to nie jest Triak) :idea:
  • Moderator
    Przecież napisałem i to w moim mniemaniu jednoznacznie. Jakikolwiek triak i to żaden tam nie podejdzie tylko oryginał ACST6-7S (zakładając iż jest do wymiany), a zatem skąd to zdziwienie?
  • Poziom 9  
    Tylko, że zastanawiam się czy rzeczywiście to ten nieszczęsny "triak" steruje oświetleniem. Idąc po ścieżkach na to nie wygląda. Jak wymieniłem go na inny, to przestał zapalać się wyświetlacz pokazujący temperaturę, a światła dalej nie było. Wskazywało by to, że obecnie zamontowany "triak" jest OK.
    Szkoda, że nie ma dostępnego schematu tej płytki.