Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGI49A55/35. - Biały osad na naczyniach po umyciu

07 Mar 2017 20:02 2805 4
  • Poziom 9  
    Witajcie
    Zmywarka Bosch SGI49A55/35.
    Sprawna technicznie. Jonit działa , woda w zmywarce 0dH. Ramiona drożne, kręcą się. Temperatury wyglądają OK. 3 lata temu wymieniona kierownica wody i dodatkowo "na wszelki wypadek" mikroprzełącznik (serwis BSH). Poziom wody- zakrywa dno - ale w rogach tylko zakrywa, nie ma głębokości.

Stosuję sól, nabłyszczacz Finish, tabletki Finish classic.
    Ostatnie kilkadziesiąt myć na auto (55-65C) oraz 50C problematycznych. Czasem naczynia niedomyte i po wyjęciu pokryte białym osadem. Szorstka powierzchnia naczyń. Osad schodzi po ręcznym umyciu naczyń z użyciem płynu do ręcznego mycia naczyń. Pomaga także ponowne "umycie" bez detergentu na programie 35C- efekt bardzo dobry.

Co to może być ? Co sprawdzić?
    .
  • Poziom 9  
    Finish używam od bardzo dawana. Jak tylko pojawił się problem odkamieniłem na wszelki wypadek zmywarkę (choć zawsze miałem sól w zasobniku i 0dH) , sprawdziłem drożność rurek doprowadzających wodę do ramion i same ramiona.

Nie pamiętam jak było wcześniej , ale teraz strumień wody z dolnego ramienia dochodzi do podstawy górnego kosza , a ten z górnego ramienia bije w sklepienie - jak nie ma naczyń.[/syntax]
  • Specjalista AGD
    Zamiast tabletek użyj proszku.
  • Poziom 9  
    Dzięki za radę, spróbuję .
    Z tym, że przez 13 lat stosowałem te tabletki Finish zamiennie z Somat i wszystko było OK, aż nagle coś się zepsuło.
    Chcę znaleźć przyczynę.

edycja 13 marca
    Sprawdziłem proszek zamiast tabletki.
    Niewielka zmiana na korzyść , choć i tak osad pozostaje.

edycja 25 marca
    wygląda na to, że szary osad to nadmiar nabłyszczacza, który pozostał na szkle. Chyba padł dozownik płynu nabłyszczającego , który nie dozuje powtarzalnie, lecz "jak chce". Pokrętło obraca się całkowici bez oporu nawet do położenia poza skalę.
    Po uruchomieniu kilku myć bez nabłyszczacza ale z tabletkami all-in-one wygląda dobrze.
    Ciekawe na jak długo....