Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dzwięk na YT i Google Chrome

18 Mar 2017 17:01 999 8
  • Poziom 6  
    Witam!

Robiłem ostatnio znajomemu format systemu (czyściłem wszystko nawet partycję systemową przed rozpoczęciem instalacji), zainstalowałem sterowniki ze strony producenta. Menadżer urządzeń nie wyświetla "braków" w sterownikach. Potem poszły w ruch podstawowe programy i wtyczki. Adobe Flash, antywirus, Adobe Shockwave Player itd.

Po formacie pojawił się problem z dźwiękiem na filmach z YT. Nie które filmy nie jako nie przekazują dźwięku po uruchomieniu, trzeba wtedy odświeżyć przeglądarkę (google chrome) i dźwięk jest z powrotem. Dzieje się to rzadko, nigdy w trakcie filmu, lecz przy jego odpaleniu. Problem ten jest troszkę irytujący :/

Dell Vostro 3555:

Windows 7 Profesional x64
    procesor AMD 1,5 GHz (nie pamiętam dokładnego modelu, ale wątpię że może to coś wnosić do tematu)
    Karta graficzna zintegrowana

Piszcie czego brakuje, postaram się na bieżąco dostarczyć informację. Zapomniałem zainstalować mu Schockwave i już miałem nadzieję że po instalacji problem znikł, ale niestety dzwonił że nadal tak się dzieje.

Z góry dzięki za pomoc.

P. S. Uprzedzę przemądrzałych, tak dźwięk w przypadku każdego z filmów w których pojawił się problem, jak i w mikserze tak i na YT był włączony i podkręcony.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na innej przeglądarce jest to samo?
  • Poziom 6  
    Już pobiera Mozillę, jeśli problem się pojawi też na niej dam znać, jak na razie przyjmijmy że nie.
  • Poziom 12  
    Masz zainstalowanego flash playera nie koniecznie wlasciwa wtyczkę do danej przeglądarki. Po za tym Nowy Google Chrome blokuje Flash Playera i w zamian przetestuje na stronach standard HTML5. Poza tym program wyświetla nowy komunikat ostrzegawczy na stronach, gdzie zbierane są ważne dane, ale brakuje im HTTPS. Np Firefox 52.0 nie akceptuje już żadnych wtyczek NPAPI poza Flash Playerem. Silverlight, Java, Adobe - te plug-iny już nie działają.
    Tutaj krok po kroku jest jak to instalować
    https://support.google.com/chrome/answer/6258784?hl=pl
  • Poziom 6  
    Robiłem według wskazówek, ale nadal bez zmian. Zaktualizowałem chroma .

Kolejny objaw problemu: Po za-pauzowaniu filmu, odczekaniu 5 min (dosłownie) i jego ponownym wznowieniu dźwięk także znika, mimo że przed pauzą był.

Mozilla ma TEN SAM problem.

Sterowniki?
  • Poziom 6  
    Sterowniki instalowałem z oficjalnej strony (jak już wspominałem), dokładnie z tej. Ale czy mogłem pominąć jakiś sterownik nie koniecznie od dźwięku?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jaka posiadasz kartę sieciowa i czy możesz określić mi jaki tam jest zainstalowany sterownik Moze karta sieciowa ma jakiś konflikt
  • Poziom 6  
    Problemem nie była przeglądarka, tylko sama karta dźwiękowa... Działała jak się jej podobało (była uszkodzona), sterowniki się gryzły...