Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich MCR II 24/28 mi, zmiana płyty sterującej, działa CO nie działa CWU

22 Mar 2017 12:34 2454 3
  • Poziom 2  
    W czasie burzy spaliła mi się płyta sterująca do kotła de dietrich mcr/II 24/28 MI. De Dietrich MCR II 24/28 mi, zmiana płyty sterującej, działa CO nie działa CWU Próba naprawy zakończyła się niepowodzeniem.
    Posiadam z wyglądu taka samą płytę sterującą, chyba z modelu de dietrich mcr/II 24T De Dietrich MCR II 24/28 mi, zmiana płyty sterującej, działa CO nie działa CWU. Po jej podłączeniu nastawy fabryczne wskazują na model mcr/II 24T. Oto porównanie naklejek z obu płyt De Dietrich MCR II 24/28 mi, zmiana płyty sterującej, działa CO nie działa CWU
    Na naklejce ze spalonej płyty jest informacja o wersji Firmware 2.0. Przy uruchamianiu pieca wyświetla mi na przemian F i 1.2. Wnioskuję z tego, że mam wersję firmware 1.2

Na ten moment doszedłem do tego, że:

Aby CO działało parametr dF De Dietrich MCR II 24/28 mi, zmiana płyty sterującej, działa CO nie działa CWUmusi być ustawiony na 10 (nastawa fabryczna dla pieca MCR/II 24T z naklejki na obudowie pieca), gdy ustawię na 6 (nastawa fabryczna dla MCR/II 24/28 mi) wyskakuje błąd kod usterki 9

Problem w tym, że nie działa CWU, po zmianie pozostałych parametrów na te dopasowane do mojego pieca:

- zmiana parametru P3 z 2 na 1 nic nie daje (CWU nadal nie działa)

- Parametr P30 jest ustawiony na 1, jak przestawie na 0 to wyskakuje błąd kod usterki 9. De Dietrich MCR II 24/28 mi, zmiana płyty sterującej, działa CO nie działa CWU

Moim zdaniem wygląda na to, ze firmware jest dla wersji De dietrich 24T. Jeśli udałoby sie wgrać firmware z wersji 24/28 mi to powinno być ok. Dzwoniłem do oficjalnego serwisanta de dietrich to dostałem info, że nic się nie da zrobić i trzeba kupić nową płytę. Pytanie co sądzicie? Czy jest możliwość aktualizacji oprogramowania? czy muszę wyłożyć 1300zł za nową płytę
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Oprucz kodu df też trzeba zmienić du. Jeśli nie pomoże to niestety nowa płyta.
  • Poziom 2  
    dU dla obu pieców wynosi 8, dlatego nie zmieniałem.

• Poziom 21  
    Jak przywracasz nastawy fabryczne musisz ustawić df i du nie tylko 1 nastaw , jak ci padła płyta do MI czyli z wymiennikiem płytowym sprawdź czy podłączyłeś czujnik przepływu do nowej płyty chyba że też jest uszkodzony.