Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus GB172 - ustawienia temperatury co.

22 Mar 2017 14:34 1557 5
  • Poziom 3  
    Witam. Mam pytanie odnośnie ustawień temperatury w pomieszczeniach. Mam kocioł Gb172 i sterownik RC300.
    Aktualne ustawienia: od 7:00 do 18:46 obniżenie 18 st. Od 18:45 do 7:00 ogrzewanie 22,5 st. Na piecu temp. ustawiona na 45 stopni.
    Problem w tym, że nad ranem sterownik wskazuje temperaturę 22,5 lub więcej a na górze w pokojach grzejniki sa zimne i podłogówka w łazience też a termometr pokojowy wskazuje niższa temperaturę nawet o 2 stopnie. Zimno odczuwalne i to bardzo.Na dole podłogówka też zimna.
    Sterownik zamontowany na ścianie przed pomieszczeniem w którym jest kocioł.
    Proszę o informację jak ustawić ogrzewanie tak żeby ciepłe grzejniki i podłogówka były ciepłe przez dłuższy czas, czy jest taka możliwość?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    1. Czy kocioł działa z krzywą grzewczą czy ręcznie?
    2. Czy czasem pod RC300 nie zamontowany jest grzejnik albo inne źródło ciepła?
    3. Ogrzewanie jest podzielone na dwa obiegi na sprzęgle czy wszystko na raz?
    4. Niestety ogrzewanie oparte i jeden sterownik nigdy nie będzie tak komfortowe jakbyśmy chcieli z racji że ten sterownik jest tylko w jednym miejscu. Warto rozważyć podniesienie temperatury na RC300 a resztę regulacji robić głowicami termostatycznymi.
    5. Ewentualnie jeśli dobrze pamiętam gdzieś w ustawieniach RC300 jest opcja korekty temperatury pomieszczenia, może ustawić te 2K różnicy która jest między RC300 a termometrem.
  • Poziom 3  
    1. Dziala z krzywą.
    2. Raczej nie. Zapytam o to jeszcze instalatora.
    3. Jak wyżej.
    4. Myślałem o tym. Spróbuję to rozwiązanie o ile wcześniej nie pomoże opcja jak niżej.
    5. Znalazłem tą opcję. Skorygowalem na początek o -1,5K. Dam znać jak wyszło.
    Dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 3  
    Jest lepiej ale jeszcze lepiej wychodzi nastawienie większej temperatury na sterowniku i regulacja głowicami.
  • Poziom 3  
    Prawdopodobnie temperatura na sterowniku jest nieco zawyżona. Sterownik jest w salonie przy wejściu z korytarza.
    Teraz jest tak:
    Na sterowniku ustawiona tempetatura ogrzewania 21 a w ustawieniach skorygowana o -1,5. Jak chce ogrzać łazienkę na czas kąpieli dzieci, ustawiam na sterowniku 22 i jest ok. Ciepło w łazience a grzejniki skręcone na 2 lub 3 i to wystarcza.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy załączy się kocioł to na górze w pokojach i w łazience szybko robi się ciepło natomiast podłogówka na dole nie grzeje lub ledwo się to odczuwa.
    Na górze w łazience jest też podłogówka.
    Sterowanie podłogówka jest za pomocą pompy Wilo. Ustawiona jest na I. Temperatura podłogówki ustawiona na 25 stopni
    Moje pytanie. Ile trzeba czasu żeby na dole było odczuwalne ciepło.
    Wiem że już wiosna ale dopiero co się wprowadziłem i testuje ogrzewanie.
    A jeszcze jak ustawie temperaturę na 30 stopni (podłogówkę) to strasznie zawór drga