logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki wzmacniacz stereo do kolumn Tonsil Altus 300 do 1600 zł?

dariusz2021 23 Mar 2017 13:06 3393 36
Najlepsze odpowiedzi

Jaki mocny wzmacniacz stereo kupić do kolumn Tonsil Altus 300 do 1600 zł, najlepiej nowy, a jeśli trzeba to używany?

Do Altusów 300 w pokoju 7 m² sam mocniejszy wzmacniacz nie rozwiąże problemu, bo te kolumny są po prostu za duże do tak małego pomieszczenia i będą dudnić; lepszym wyjściem jest zmiana kolumn albo warunków odsłuchu [#16368136][#16368189][#16370048] Yamaha R-N301 nie jest złą ani słabą jednostką, więc sama wymiana amplitunera nie musi dać oczekiwanego efektu [#16368303] Jeśli mimo wszystko chcesz „mocniejszy” wzmacniacz, w wątku padła propozycja używanego Denona PMA-1060, opisanego jako bardzo mocny i z podbiciem Loudness [#16369216] Do tak małego pokoju sugerowano też raczej małe monitory, np. Klipsch R-15M, zamiast kolejnych dużych kolumn [#16370742][#16370988]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #1 16365740
    dariusz2021
    Poziom 9  
    Posty: 3020
    Ocena: 157
    Witam, poszukuje mocnego amplitunera stereo do kolumn Tonsil Altus 300, lepiej jakby był nowy do 1600 zł w ostateczności może być używany - ten będzie dobry Wzmacniacz PIONEER A-502R + Odtwarzacz CD PD-207?
    W tej chwili mam Yamahe R-N301 którą była w zestawie. A może taki Wzmacniacz Tonsil WL-150U PA, 100V, USB, 5-stref?
  • REKLAMA
  • #2 16366844
    andrew54
    Poziom 27  
    Posty: 959
    Pomógł: 79
    Ocena: 100
    Bardziej chaotycznego tematu nie widziałem, piszesz że chcesz mocny amplituner a pytasz czy będzie dobry wzmacniacz + cd player, a następnie proponujesz jakiś radiowęzłowy wielostrefowy mikser ze wzmacniaczem? Zastanów się co tak naprawdę chcesz, radia słuchać z amplitunera, miksować utwóry i puszczać w 5 strefach na kilkunastu kolumnach czy zwykłego stereo?
  • #3 16367033
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    Do czego ma służyć sprzęt? W jakim pomieszczeniu?
  • #6 16367755
    dariusz2021
    Poziom 9  
    Posty: 3020
    Ocena: 157
    Szukam mocnego wzmacniacza stereo. Ja nie wspominałem że chcę inne kolumny :) są nowe i nie zamierzam ich zmieniać na badziewie typu MADE IN CHINA. Proszę o modele wzmacniaczy. W tej chwili mam Yamahe R N-301 która była w zestawie z tonsilem 300 ale jest za słaba. Ja mogę zmienić kolumny :) jeśli spłaci Pan za mnie bank czyli 3000 zł a później może Pan zafundować mi kolejny sprzęt za 5000 zł :)
  • REKLAMA
  • #7 16368136
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    Miałem na myśli wielkość kolumn i pomieszczenia. One nie mają prawa zagrać dobrze w tym pomieszczeniu, będą dudnić. I żaden wzmacniacz nie pomoże, szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto.
  • #9 16368189
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    To wina pomieszczenia, nie wzmacniacza.
  • #10 16368217
    dariusz2021
    Poziom 9  
    Posty: 3020
    Ocena: 157
    Wcześniej miałem zestaw kina domowego, amplituner Onkyo TX NR 525 + Taga Harmony 406V2. Przy 60 dB grało głośniej od tego zestawu w tym samym pomieszczeniu. Każdy twierdzi, że amplituner stereo jest dwukrotnie wydajniejszy niż te ampli wielokanałowe?
  • #11 16368227
    sebap
    Poziom 41  
    Posty: 7139
    Pomógł: 538
    Ocena: 1078
    Grało głośniej bo kolumny duszą się w tak małym pomieszczeniu. Nie możesz tego zrozumieć?
    Na tak mały metraż to małe monitory a nie tak duże krowy jak Altusy, które w dodatku nie grzeszą jakością dźwięku.
  • REKLAMA
  • #12 16368268
    dariusz2021
    Poziom 9  
    Posty: 3020
    Ocena: 157
    Nie rozumiem :) nie dusiły się pętli żadna nie miała :) a tak na poważnie nie wieże w takie rzeczy. Jeśli Taga potrafiła zgrać głośno to ten zestaw tym bardziej powinien grać konkretnie. Kumpel ma wieże + tonsail altus 110. Pokój 9m2, 30/40 DB gra głośno a przy 60 DB bez komentarza. To nie wina pokoju!!! W garażu rozstawić :) czy na podwórku? :) O jakich monitorach Pan mówi proszę podać model. Trzy lata temu miałem kino plastikowe. Moc 5x14WAt które powinno grać głośno w pokoju 7m2??? a tak nie było. Teraz Pan napisze :) że za duży pokój a za małe kino :)
  • REKLAMA
  • #14 16368851
    sebap
    Poziom 41  
    Posty: 7139
    Pomógł: 538
    Ocena: 1078
    Napisz jeszcze czym robisz te pomiary natężenia dźwięku.
  • #16 16368885
    sebap
    Poziom 41  
    Posty: 7139
    Pomógł: 538
    Ocena: 1078
    Słyszysz ile decybeli wydaje zestaw głośnikowy? Kpisz sobie z nas?
  • #17 16368907
    dariusz2021
    Poziom 9  
    Posty: 3020
    Ocena: 157
    Napisze to jeszcze raz, słyszę różnice między zestawami który z nich gra głośniej. I nikt mi nie wciśnie kitu że to zależy od pomieszczenia. Druga sprawa, lewa kolumna grała ciszej od drugiej różnica była w 2 DB. Ja to słyszę dla mnie to żaden problem, ja nikomu nie każe w to wierzyć, serwisant też był zdziwiony. Co mam zrobić żebyście podali mocniejszy wzmacniacz? cały czas czepiacie się pomieszczenia. :)
  • #18 16369216
    andrew54
    Poziom 27  
    Posty: 959
    Pomógł: 79
    Ocena: 100
    Pominę kwestie decybelomierza w uszach bo niemam do tego sił, ale coś mi się wydaje kolego że Ty nie chcesz grać, tylko się "tłuć" im głośniej tym lepiej bez znaczenia jakości i bardziej niż moc potrzebny Ci będzie korektor dźwięku albo dobre podbicie Loudness. Yamaha ma naturalne zrównoważone brzmienie które przy mało ambitnej muzyce się poprostu nie sprawdza.

    Jak upierasz się przy mocniejszym wzmacniaczu to proszę:

    http://allegro.pl/denon-pma-1060-i6763039292.html#thumb/1

    Mocy ma ogrom i podbicie "Loudness". Tylko niewiem na co Ci ta moc jak altusy 300 mają znamionowo 100 wat (GDN30/100)
  • #19 16369404
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    dariusz2021 napisał:
    I nikt mi nie wciśnie kitu że to zależy od pomieszczenia.

    Próbowałeś posłuchać swojego sprzętu w większym pomieszczeniu?
  • #21 16370026
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    To na podstawie czego tak twierdzisz?
  • #23 16370048
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    To nie mam więcej pytań. Winne jest złe dopasowanie kolumn do pomieszczenia. Aby dobrze brzmiało, należy wymienić jedno albo drugie.
  • #25 16370239
    Pablo1964
    Moderator
    Posty: 16520
    Pomógł: 507
    Ocena: 640
    Z pewnością Altus 110 w pomieszczeniu 9 m² (u sąsiada) jest mniej absurdalnym rozwiązaniem niż Altus 300 w pomieszczeniu 7 m². Zapewne stąd wzięła się różnica w odbiorze.
  • #27 16370742
    sebap
    Poziom 41  
    Posty: 7139
    Pomógł: 538
    Ocena: 1078
    Jeśli chodzi o kolumny to do tego pomieszczenia będą jak najbardziej ok. Jeśli chodzi o wzmacniacz to przy poborze mocy rzędu 200W niech odda połowę, to podziel na 2 kanały to będzie max 50W. Kolumny mają 85W więc odpowiedź brzmi tak, te kolumny z tym wzmacniaczem będą jak najbardziej ok.
    Napisz tylko co masz na myśli pisząc zestaw bo chyba nie buczypudła Altusy z tymi Klipsch'ami?
  • #29 16370924
    sebap
    Poziom 41  
    Posty: 7139
    Pomógł: 538
    Ocena: 1078
    Upewniam się - chcesz podłączyć 4 kolumny (pomijając fatalny pomysł z Altusami) do jednego wzmacniacza w pomieszczeniu 7m2?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje mocnego wzmacniacza stereo do kolumn Tonsil Altus 300 w budżecie do 1600 zł, preferując nowy sprzęt, ale rozważając również używany. W dyskusji pojawiają się różne sugestie dotyczące wzmacniaczy, w tym PIONEER A-502R oraz Denon PMA-1060, jednak niektórzy uczestnicy podnoszą kwestię niewłaściwego dopasowania kolumn do małego pomieszczenia (7 m²), co może wpływać na jakość dźwięku. Użytkownik broni swojego wyboru kolumn, podkreślając, że obecny wzmacniacz Yamaha R-N301 jest zbyt słaby. Wskazano również na możliwość podłączenia kolumn Klipsch R-15M, które mogą lepiej współpracować z istniejącym sprzętem. Dyskusja koncentruje się na mocy wzmacniaczy, jakości dźwięku oraz odpowiednim doborze kolumn do pomieszczenia.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA