Auto : Citroen C4 2.0 HDI 2005
Historia: silnik nierowno pracowal (nie wiem dlaczego, wlasciciel twierdzil, ze krotko po kupnie i z czasem sie pogarszalo). Po wymianie wtryskow praca wrocila do normy, ale pojawilo sie szarpanie.
Opis problemu: Silnik szarpie przy delikatniejszym przyspieszaniu w zakresie 1500-2000 obrotow, ale zdarza sie nizej i wyzej. Podczas szarpania slychac jakby przerywanie silnika, tak jakby auto bylo szarpane podczas holowania. Przy mocniejszym wcisnieciu gazu przerwie z raz lub dwa i ciagnie.
Zaworki podcisnienia od turbo i przepustnicy podmienilem z autem w ktorym dobrze pracowaly i brak efektow.
Po odlaczeniu EGR problem zniknal. Kupilem wiec nowy EGR Delphi. Usunalem bledy i zaprogramowalem go do auta. No i dalej szarpie. Byl blad EGR ale tez czujnika kopiowania turbo, jednak po usunieciu juz sie nie powtorzyl.
Podejrzewalem przepustnice wiec polaczylem przewodem oba przewody podcisnienia idace do nich (wylaczajac przepustnice) i dalej szarpie, wiec te zaworki moge raczej wyeliminowac.
Odpialem wiec znow nowy EGR i silnik pieknie pracuje. Bledow brak (oprocz EGRa ktory sie zaraz pojawi). Przyspieszenie nieziemskie, brak szarpania, moc w pelnym zakresie obrotow. Brakuje mi juz pomyslow.
DPF byl wymieniany okolo 40 tys km temu (wg Diagbox) i wykazuje 25% zapelnienia przy prawie braku roznicy cisnien (czyli czysty).
Rozrzad byl wymieniany ostatnio i jestem na 100% pewien, ze jest dobrze zlozony. Wykluczam go tez poniewaz silnik przestaje szarpac po odpieciu EGRa.
Jutro jeszcze sprawdze jak trzymaja te zaworki podcisnienia ktore sa zalozone, ale nie chce w ciemno wymieniac.
Podejrzewalem czujnik kopiowania turbo, ale wydaje mi sie, ze by pokazal blad.
Turbo czy wtryski wykluczam, bo pracuje pieknie po wypieciu EGRa.
Bylbym wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki.
Historia: silnik nierowno pracowal (nie wiem dlaczego, wlasciciel twierdzil, ze krotko po kupnie i z czasem sie pogarszalo). Po wymianie wtryskow praca wrocila do normy, ale pojawilo sie szarpanie.
Opis problemu: Silnik szarpie przy delikatniejszym przyspieszaniu w zakresie 1500-2000 obrotow, ale zdarza sie nizej i wyzej. Podczas szarpania slychac jakby przerywanie silnika, tak jakby auto bylo szarpane podczas holowania. Przy mocniejszym wcisnieciu gazu przerwie z raz lub dwa i ciagnie.
Zaworki podcisnienia od turbo i przepustnicy podmienilem z autem w ktorym dobrze pracowaly i brak efektow.
Po odlaczeniu EGR problem zniknal. Kupilem wiec nowy EGR Delphi. Usunalem bledy i zaprogramowalem go do auta. No i dalej szarpie. Byl blad EGR ale tez czujnika kopiowania turbo, jednak po usunieciu juz sie nie powtorzyl.
Podejrzewalem przepustnice wiec polaczylem przewodem oba przewody podcisnienia idace do nich (wylaczajac przepustnice) i dalej szarpie, wiec te zaworki moge raczej wyeliminowac.
Odpialem wiec znow nowy EGR i silnik pieknie pracuje. Bledow brak (oprocz EGRa ktory sie zaraz pojawi). Przyspieszenie nieziemskie, brak szarpania, moc w pelnym zakresie obrotow. Brakuje mi juz pomyslow.
DPF byl wymieniany okolo 40 tys km temu (wg Diagbox) i wykazuje 25% zapelnienia przy prawie braku roznicy cisnien (czyli czysty).
Rozrzad byl wymieniany ostatnio i jestem na 100% pewien, ze jest dobrze zlozony. Wykluczam go tez poniewaz silnik przestaje szarpac po odpieciu EGRa.
Jutro jeszcze sprawdze jak trzymaja te zaworki podcisnienia ktore sa zalozone, ale nie chce w ciemno wymieniac.
Podejrzewalem czujnik kopiowania turbo, ale wydaje mi sie, ze by pokazal blad.
Turbo czy wtryski wykluczam, bo pracuje pieknie po wypieciu EGRa.
Bylbym wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki.