Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire V5 571 PG - nie działa dotyk

26 Mar 2017 18:24 951 8
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie.Mam problem z digitizerem w laptopie acer aspire v5 571 pg. Byłem zmuszony wymienić ekran dotykowy,ponieważ uległ uszkodzeniu podczas upadku.Przed upadkiem ,dotyk działał bez problemów ,początkowo pod windowsem 8x32 a następnie pod 8x64.Po wymianie ekranu na inny dotykowy (na pewno sprawny),dotyk nie działa.Dodam że w trakcie upadku uszkodzeniu uległ równiez dysk twardy,wiec zmuszony byłem wstawić inny i zainstalować od nowa windowsa .Byc może bios pogubił jakieś sterowniki bo już miałem taki przypadek w związku z grafiką .Menedżer urządzeń w urządzeniach wskazujących pokazuje tylko(mysz zgodna z HID)oraz(mysz zgodna z PS/2),natomiast po wejsciu w system pojawia się informacja że dla tego ekranu nie są dostępne urządzenia wejsciowe pióra ani wprowadzania dotykowego .Bardzo będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Dzięki za podpowiedz,też o tym pomyślałem,ale słyszałem że to trochę ryzykowne,więc boję się za to zabierać .A że przebywam obecnie za granicą, więc wizyta w serwisie na razie nie wchodzi w grę .Może jest mniej inwazyjna metoda?.Miałem również problem z zainstalowaniem windowsa po wymianie dysku.Podczas instalacji windows 8x32-8x64 jak również 8,1x32 i 8,1x64 ,w każdym przypadku instalator podawał informacje ,że nie wykryto dysku w stacji dysków.Zainstalowałem więc system XP Sp2 profesjonal x64 który sam w sobie ma podstawowe sterowniki. Następnie po wrzuceniu płytki z windows 8 x64 w celu aktualizacji,pojawiła się informacja że system jest niekompatybilny i można zaktualizować tylko do XP Sp3. Sformatowałem więc dysk ,ale bios już zapisał w pamięci sterowniki do dysków i tym razem instalator 8x64, nie napotkał żadnych problemów.Wiadomo jednak że XP nie ma sterowników do dotyku,a na stronie producenta nie znalazłem takich sterów.Może ktoś miał taki problem i rozwiązał go bez konieczności aktualizacji bios-u?.
  • Poziom 5  
    Witam ponownie.Dysk jest nowy zakupiłem go w stanie surowym HGST HTS545 500giga ,smart dysku wskazuje 100 procent sprawności. Co do komputera to seryjnie instalowany był w nim windows 8x64. Cztero rdzeniowy procesor intel(R) Core (TM) i7 3537U,pamięć 6GB.Dwie karty graficzne wiec wymagania sprzętowe są więcej niż minimalne.Poza tym był na nim instalowany już wczesniej system 7x32 8x32 8x64 i za kazdym razem dotyk działał bezawaryjnie.Jeśli chodzi o sterowniki to starałem się zainstalować wszystkie dostępne,aczkolwiek podczas instalacji sterów do pierwszej grafiki NVIDIA GeForce 710M wszystko odbyło się bezproblemowo ,natomiast podczas instalacji sterów do drugiej Intel(R)HD Graphic 4000 ,pojawiła się informacja że sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań systemowych. dziwne zachowanie.Przekopałem neta w nadziei że znajdę stery typowo do dotyku ,ale niestety nic nie znalazłem
  • Poziom 5  
    przeszukałem również devid.info,nie znalazłem .dotyk pracował na innym laptopie bez problemu,wymontowany z niego z powodu uszkodzenia płyty głównej.nie znam sie na dotykach ,nie wiem co mogło by spowodować uszkodzenie aż takie że wcale nie działa.Mój stary dotyk po upadku na posadzkę,pomimo kilku pęknięć,nadal działał,choć nie na całej powierzchni.przypominam sobie ,że podczas montażu miałem problemy z wpięciem małej pięciopinowej wtyczki,która podaje sygnał z układu dotykowego na płytę główną.Być może uległ uszkodzeniu jeden z pięciu cieniutkich przewodów przesyłających sygnał na płytę główną.sprawdzę to
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Witam michals22. Dzięki za pomoc i naprowadzenie mnie na właściwy trop.Kiedy zapytałeś czy dobrze podłączyłem digitizer,przypomniałem sobie o problemie z podłączeniem wtyczki tasiemki sygnałowej do układu digitizera.Wczoraj rozebrałem obudowe matrycy i wypiąłem ową wtyczkę.Okazało się, że jeden z sześciu pinów był wygięty , w wyniku czego nie wszedł na swoje miejsce. Wymontowałem ze starej matrycy cały układ elektroniczny digitizera(jest przymocowany od tyłu matrycy tylko za pomocą dwustronnej taśmy klejącej)i zamocowałem w miejsce uszkodzonego.Dotyk śmiga ,wielkie dzięki :D